آداب و رسوم روسیه

آداب و رسوم روسیه

مارس 1, 2002
tour, روسیه

با آداب و رسوم روسیه و مردم چه مقدار آشنایی دارید ؟

آداب و رسوم روسیه چیست؟

به راهنمای ما به روسیه خوش آمدید. این مقاله برای هر کسی که در حال تحقیق درباره فرهنگ روسی، آداب و رسوم، ارزش‌ها و تمایل به درک بهتر مردم است، مفید است. ممکن است برای بازدید از روسیه به روسیه بروید و یا حتی میزبان همکاران روسی یا مشتریان روسی خود باشید. پس با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که در مقابل مردمان روس چه باید کرد و آداب و رسوم روسیه چگونه است.

کشور روسیه

اگر بخواهیم موقعیت جغرافیایی کشور روسیه را بگوییم باید بگویم که در شمال آسیا قرار دارد. و پایتخت این کشور شهر مسکو می باشد. و از نظر شرایط اب و هوایی باید گفت که به علت جلگه هایی که در جنوب این کشور قرار دارد،آب و هوای کشور روسیه قاره ایی مرطوب است. در فصل زمستان به علت یخ زدگی دریای سیاه اب و هوای این کشور با سیبری کاملا یکی می باشد.

   تور روسیه چگونه است؟ 

1.زبان روسی

کشور روسیه حدود ۱۵۰ میلیون نفر جمعیت دارد که بیش از ۸۱ درصد از مردمان روسیه زبان روسی را به عنوان اولین و تنها زبان خود می دانند و تنها 81 درصد از کل جمعیت به زبان روسی صحبت می کنند. پس بهتر است شما هم برای ارتباط بهتر و راحتتر با مردمان روسی با زبان روسی آشناییت داشته باشید و به زبان روسی با آنان سخن بگویید.

 

2.خانواده روسی

خانواده روسیه بسیار به یکدیگر وابسته اند و بسیار فضای گرمی میانشان قرار دارد. خانواده های روسی اغلب در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند . تعداد افراد یک خانواده روسی کم می باشد اغلب دو یا سه نفری هستند و می توان گفت که یکی از ادابی که دارند این می باشد که زنان نیز هم در خانه کار می کنند و هم خارج از خانه .

آداب و رسوم روسیه
آداب و رسوم روسیه

3.غرور روسی

روس‌ها بسیار به کشورشان افتخار می‌کنند. سروده‌ای میهن پرستانه و اشعاری از فضایل میهن خود می‌سازند. اگر در زندگیان مشکلی باشد، آن‌ها این مشکل را به راحتی می‌پذیرند و به خود افتخار می‌کنند که قادر به شکوفایی در شرایطی باشند که دیگران نمی‌توانند و می توانند به راحتی از پس مشکلات برایند. آن‌ها به میراث فرهنگی خود افتخار می‌کنند و از بقیه جهان انتظار دارند که آن را تحسین کنند. پس هرگز در مقابل یک روسی به کشورش توهین نکنید زیرا در مقابل این توهین قطعا رفتار تندی با شما خواهند داشت.

4.آداب در جلسات روسی

سلام و احوالپرسی معمولی یک دست دادن محکم و تقریبا خرد کننده است در حالی که تماس چشمی مستقیم را حفظ کرده و سلام و احوال پرسی مناسب را برای زمان روز می‌دهد.زمانی که مردان با زنان دست می‌دهند، دست دادن کم‌تر محکم است. زمانی که دو زن یکدیگر را ملاقات می‌کنند، سه بار روی گونه‌اش بوسه می‌زنند، از چپ شروع می‌کنند و سپس متناوب هستند. زمانی که دوستان نزدیک یکدیگر ملاقات می‌کنند، ممکن است شانه یکدیگر را نوازش کنند و در آغوش بگیرند. پس اگر در کشور روسیه یک قرار ملاقات کاری دارید حتما محکم دست او را بفشارید و ارتباط چشمیتان را قطع نکنید.با این کار به همکار روسی خود احترام می گذارید.

با  فیکس تراولز همراه باشید تا با   قیمت تور روسیه آشنا شوید.

5.هدیه دادن در روسیه

هدیه دادن، بین خانواده و دوستان نزدیک در روزه‌ای تولد، سال نو و کریسمس ارتدوکس رخ می‌دهد. اگر برای یک وعده غذایی به یک خانه روسی دعوت شده‌اید، یک هدیه کوچک بیاورید. انتظار می‌رود که مهمانان مرد گل بیاورند. اما هرگز گل زرد را به عنوان هدیه انتخاب نکنید. تا بعد از تولد نوزاد به کودک هدیه ندهید. خیلی بد است که زودتر این کار را بکنیم.

آداب و رسوم روسیه
آداب و رسوم روسیه

6- آداب غذا خوری در روسیه

اگر به خانه یک روس دعوت شده‌اید، سعی کنید حدود 15 دقیقه دیرتر از وعده برسید. قبل از ورود به خانه حتما کفش هایتان را در بیاورید و از صندل مخصوص رو فرشی استفاده نمایید. سعی کنید لباس های بسیار شیک بپوشید به گونه ایی که انگار به یک قرار ملاقات کاری دعوت شده اید.با این کار به میزبان احترام گذاشته اید و در مقابلش میزبان نیز با احترام بیشتری با شما رفتار می کند. در هنگام سرو غذا و بعد از سرو غذا حتما به میزبان کمک کنید اما برای احترام بیشتر از میزبان بپرسید که آیا می توانم در جمع آوری ظروف به شما کمک کنم؟

برای خوردن غذا تا زمانی که میزبان از شما دعوت نکرده است شروع نکنید.مردان برای زنان در هنگام غذا خوردن نوشیدنی می‌ریزند.گذاشتن مقدار کمی غذا در بشقاب شما نشان می‌دهد که میزبان‌های شما مهمان‌نوازی کافی را فراهم کرده‌اند.

تا زمانی که به شمانگفته اند که می توانید از پشت میز بلند شوید، میز را ترک نکنید . در مهمانی‌های رسمی، مهمان افتخاری اولین کسی است که از روی میز بلند می‌شود.

7.آداب لباس پوشیدن در روسیه

لباس تجاری رسمی و محافظه‌کار است.مردها باید کت و شلوار کاری بپوشند. زنان باید با دامنه‌ای که زانوهای خود را پوشانده باشند لباس‌های تجاری بپوشند.کفش‌ها باید بسیار براق باشند. پس همیشه تمیز ترین و مرتب ترین لباس را بپوشید.

آداب و رسوم روسیه
آداب و رسوم روسیه

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *