آنتالیای ترکیه

آنتالیای ترکیه

آنتالیای ترکیه چه جور جایی است؟

در مقالات قبلی فیکس تراولز به مقایسه تور آنتالیا ترکیه با تایلند پرداختیم . اکنون چند جاذبه گردشگری از هر کدام را بیان می کنیم.

آنتالیای ترکیه 1

برای اطلاع از تور ترکیه در سایت فیکس تراولز کلیک کنید.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

کوه نمرود
کوه نمرود

کتابخانه سلسوس : این کتابخانه حدودا در سال 125 میلادی جهت نگه داری تقریبا 12000 کتاب ساخته شده است. کتابخانه سلسوس جزو معروف ترین مکان های گردشگری کشور ترکیه محسوب میشود.

مسجد آبی : به مسجد سلطان احمد معروف است. مسجد آبی با معماری خاص خود و مناره های زیبا، باعث جذب گردشگران زیادی به این مکان شده است. نام مسجد آبی بهره گرفته از وجود کاشی های ابی رنگ با نقش هایی چشم نواز در سقف این مسجد میباشد.

الودنیز : ساحل الودنیز به دارا بودن سایه های فیروزه ای معروف است. ساحل الودنیز جزو مناطق مناسب برای پاراگلایدر میباشد. در زبان ترکی «ساحل الودنیز» به معنای «دریای مرده» میباشد.

کوه نمرود : این کوه از آثار تاریخی زیادی برخوردار است و گردشگران بسیاری به این منطقه مسافرت میکنند.

کالیچی : به «شهر قدیمی» یا «آنتالیای قدیمی» معروف است، که در مرکز شهر آنتالیا بخشی تاریخی و کوچکی میباشد. این شهر در ابتدا شهری رومی، بعد بیزانس و بعد سلجوقی ترک و سپس شهر ترک های عثمانی بوده. بناهای این شهر به سبک دوره عثمانی و با کوچه های سنگفرش شده که برای قدم زدن مناسب بوده و دارای سقف های قرمز رنگ میباشد. یکی از باشکوه ترین راه ها برای ورود به شهر کالیچی «کالاکاپیسی» میباشد.

قلعه بدروم : این قلعه در شهری به نام بدروم و در قسمت جنوب غربی کشور ترکیه قرار گرفته است. قلعه بدروم با قدمت بسیار جزو بناهای تاریخی میباشد. درحال حاضر این قلعه به عنوان یک موزه مورد استفاده قرار میگیرد.

مطالب بیشتر در مورد  قصر زیرزمینی Basilica Cistern

شهر بدروم یکی از شهرهای مهم بندری کشور ترکیه میباشد که گردشگران زیادی برای سپری کردن تعطیلات خود به این شهر سفر میکنند.

پاموکاله : در زبان ترکی به معنای «قلعه پنبه» میباشد و در غرب کشور ترکیه قرار دارد و به دلیل داشتن چشم اندازهای سفد و زیبایش معروف شده است.

ساحل پاتارا : این ساحل جزو بزرگترین سواحل مدیترانه میباشد. ساحل پاتارا در بین یک پارک ملی قرار گرفته و گونه های مختلفی از پرندگان در این ساحل به چشم میخورد.

کوش آداسی : در زبان ترکی استانبولی به معنای «جزیره پرنده» است. این مکان جزو شلوغ ترین و جذاب ترین مقصدهای گردشگری میباشد که در قسمت جنوبی دریای اژه قرار دارد و در فصل تابستان خصوصا تعطیلات ازدحام جمعیت درآن افزایش میابد.

کوش آداسی در ابتدا دهکده ای کوچک بود اما امروزه به مرکزی برای فروش فرش و چرم و جزو پرجمعیت ترین شهرستان های کشور ترکیه تبدیل شده است.

پاموکاله
پاموکاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + یازده =