آنتالیا ارزان

آنتالیا ارزان

آیا آنتالیا ارزان است؟

?? آنتالیا ارزان

برنامه ریزی هر سفری فارغ از همه عوامل بسیار بستگی به میزان بودجه ی ما دارد، همه میدانیم در حقیقت پول است که تایین می کند کجا برویم، کجا اقامت کنیم و حتی سفرمان چند روزه باشد.

درادامه، با جمع بندی هزینه های تور، یک پلن کلی از میزان هزینه های لازم برای سفری مهیج و کم هزینه و یا برعکس لوکس و راحت و همچنین سایر گزینه های پیش رو، به دست می آورید، و هم میتوانید انواع راه های رفتن به مقصد مورد نظر را بازشناسید. اطلاعات تور آنتالیا ترکیه  شما را در انتخاب نوع و هزینه سفر راهنمایی میکند.

آنتالیا ارزان 1

برای اطلاع از تور ترکیه در سایت فیکس تراولز کلیک کنید.

شهر قدیمی آنتالیا
شهر قدیمی آنتالیا

مدارک لازم و برآورد هزینه های قبل از سفر

برای رفتن به ترکیه مثل هر سفر خارجی دیگر به پاسپورت احتیاج دارید، اگر هنوز به دریافت آن اقدام نکرده اید ما در اینجا تعدادی از هزینه هایی که در جریان گرفتن گذرنامه با آن مواجه خواهید شد را به اختصار آورده ایم:

مراحل و مدارک لازم جهت دریافت گذرنامه(پاسپورت):

هزینه های گذرنامه عبارت اند از:

۱- هزینه ۱۰۰۰ تومان بابت شناسه

۲- هزینه ۳,۷۵۰ تومان به حساب شهرداری بابت عوارض شهرداری

۳- هزینه ۷۵,۰۰۰ تومان برای خزانه داری استان بابت تعرفه صدور گذرنامه

۴- هزینه ۲۹,۳۰۰ تومان بابت خدمات دفاتر پلیس +۱۰ و هزینه پست

برای رفتن به کشور خارجی مدرک دیگری هم مورد نیاز است که به آن روادید یا ویزا میگویند ولی نگران نباشید، زیرا برای رفتن به ترکیه احتیاجی به آن ندارید.

مطالب بیشتر در مورد  رستوران آسمانی Troika Sky Dining

ممکن است شما هم جزو هزاران نفری باشید که امکان مسافرت از طریق هوایی را ندارید، برای سفر شما راه های غیر هوایی و کم هزینه تر هم وجود دارند.

پاسپورت
پاسپورت

 

در کل انتخاب این که از چه طریق مسافرت کنید تقریبا به همان اندازه که کجا را برای رفتن انتخاب میکنید، ارتباط به روحیات و سلیقه ، وضعیت جسمانی و البته میزان هزینه ی مورد نظرتان دارد.

برای توضیح ربط انتخاب شیوه سفر با هیجانات شما فرض کنید  اگر جوان هستید همراه با دوست خود عازم سفری دونفره شده اید و مسلم است که با انرژی جوانی و روحیه ماجراجویی به جای نشستن طولانی مدت در ماشین و تلف کردن انرژی خود ،سفرهای کوله گردی و یا استفاده از روش های شخصی به جای روش های روتین را ترجیه میدهید .

حال اگر شما صاحب یک خانواده چهار نفره هستید که دو بچه ی قد و نیم قد هم به همراه خود دارید که مسیر های طولانی خیلی زود آنها را خسته میکند آنوقت بهترین انتخاب تورهای آنتالیا است.

حتی اگر شامل هیچ کدام از موارد بالا نیستید و همچنان بر روش سفر همیشگی خود پافشاری دارید پیشنهاد میکنم حداقل برای اطلاع هم که شده روش های دیگر را مطالعه کنید شاید یکی را دوست داشتید و با انتخاب مسیری متفاوت از همیشه خودتان را شگفت زده کردید.

شهر قدیم آنتالیا یا کالچی

منطقه ی پر پیچ و خم کالچی جهت گشت و گذار و قدم زدن بنا شده است. خانه‌های قدیمی که در این منطقه ساخته شده اند به دوره‌ی عثمانی مربوط می شود ، این خانه ها دارای دیوارهای سفید می باشند که با دارا بودن بام‌های قرمز به طرز زیبایی مرمت و بازسازی شده‌اند و در پیرامون خیابان‌های سنگ‌فرش شده واقع شده اند .

مطالب بیشتر در مورد  غذاهای مالزی

بوتیک‌ هتل‌ها، فروشگاه‌های سوغات، گالری‌های هنری و رستوران‌های گوناگونی در نزدیکی این محله وجود دارند . برای آگاهی از گذشته نه چندان دور این شهر و تاریخ کهن آن  حتما سری به این محله بزنید .

شما هم می توانید از فضای باستانی و گردش در کوچه‌ها و خیابان‌های پر پیچ و خم این منطقه لذت کافی را ببرید ، و هم می‌توانید جاذبه های تفریحی مختلفی که در این منطقه وجود دارد را مشاهده نمایید .

میدان اصلی محله  Kale Kapısı دارای یک برج سنگی ساعت و یک دروازه‌ی قلعه می باشد . کاشی‌کاری‌ها و فضای داخلی بسیار دیدنی مسجد  Tekeli Mehmet Paşa که مربوط به قرن 18می باشد ، از جمله  جاذبه های این محله به شمار می رود . در ابتدا این سازه یک معبد رومی به شمار می رفته، سپس به عنوان کلیسای بیزانس شناخته شده و در پایان و اخیرا به مسجد تغییر وضعیت داده است .

آنتالیا بریم یا استانبول

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 11 =