آنتالیا اسپارتا

آنتالیا اسپارتا

آنتالیا اسپارتا

این روزها شاهد سفرهای زیادی به شهرهای مختلف کشور ترکیه هستیم و این سرزمین به جذاب ترین مکان ها نزد توریست ها تبدیل شده است، به همین منظور سالانه میلیون ها ایرانی در فرودگاه های این کشور رفت و آمد می کنند.

آنتالیا اسپارتا 1

برای اطلاع از تور ترکیه در سایت فیکس تراولز کلیک کنید.

🧡🧡 تور آنتالیا را با فیکس تراولز تجربه کنید.

آنتالیا اسپارتا
آنتالیا اسپارتا

پرواز از تهران به آنتالیا

همیشه رفت و آمد و سفرهای هوایی دغدغه های خاصی دارد، همیشه دلهره داریم و ساعت ها پیش از پرواز به فرودگاه می رویم که مطمئن باشیم همه ی مدارک را با خود برده ایم یا اشیای داخل چمدانمان مشکلی نداشته باشند و مشکلاتی از این دست.

پرواز های ترک ایرباس های مدرن و به روز هستند که در مسیر انتالیا بعد از برخواستن از فرودگاه بین المللی امام خمینی در فرودگاه ادنا نشسته و بعد از 15 دقیقه توقف و سوخت گیری هواپیما از فرودگاه انتالیا به فرودگاه بین المللی انتالیا فرود می اید ، اما پرواز های ایرانی به علت ممنوع بودن پرواز به انتالیا در فرودگاه اسپارتا نشسته و حدود 165 کیلومتر را به مقصد انتالیا با اتوبوس ترانسفر می شوند.

فرودگاه اسپارتا آنتالیا

در مورد این فرودگاه توضیحاتی را ارائه می کنیم ،این فرودگاه، قبلاً فرودگاهی محلی بوده و بیشتر برای پروازهای نظامی و هواپیماهای سم پاشی مورد استفاده قرار می گرفته ،ولی بعد از تصمیم دولت ایران در مورد لغو پرواز مستقیم به شهر آنتالیا، این فرودگاه مقصد هواپیماهای ایرانی شد و مردم این شهر در اولین پرواز ایران به این فرودگاه با شاخه های گل رز (که نماد این شهر است) به استقبال از مسافرین ایرانی آمده بودند.

مطالب بیشتر در مورد  خیابان های استانبول

بعد از کارهای فرودگاهی و خروج از سالن کوچک و جمع و جور فرودگاه ، لیدرها در محوطه منتظر شما هستند . این فرودگاه فقط یک فروشگاه کوچک مواد خوراکی دارد و از فری شاپ هیچ خبری نیست.

آنتالیا اسپارتا 3از وبلاگ ترکیه دیدن کنید.

آنتالیا اسپارتا
آنتالیا اسپارتا

فرودگاه آنتالیا

فرودگاه آنتالیا در ۱۰ کیلومتری شرق شهر آنتالیا قرار دارد و سومین فرودگاه پررفت و آمد در ترکیه محسوب می شود. فرودگاه آنتالیا سه ترمینال دارد که ۲ ترمینال برای پروازهای بین المللی و ترمینال دیگر برای پروازهای داخلی استفاده می شود. ترمینال ۱ و ۳ به یکدیگر مرتبط هستند

اما ترمینال شماره ۲ در فاصله ۲٫۵ کیلومتری  از این دو ترمینال قرار دارد. برای جابجایی بین این ترمینال ها می توانید از اتوبوس شماره ۶۰۰ یا تاکسی استفاده کنید.

جابه جایی از فرودگاه

شهر آنتالیا از چند منطقه تشکیل شده است:

1ـ منطقه لارا
2ـ منطقه کمر
3ـ منطقه بلک
هر اتوبوس یک منطقه را تحت پوشش قرار می دهد . برای جابه جایی از فرودگاه می توانید از تاکسی ، تراموا و اتوبوس استفاده کنید.

ناگفته نماند که فرودگاه اسپارتا امکانات چندانی ندارد و وسایل حمل و نقل آن نیز گسترده نیست.

اقامت در آنتالیا

در آنتالیا آن قدر هتلهای رنگارنگ در مناطق مختلف هست که انسان نمی تواند انتخاب کند در کدام یک اقامت داشته باشد. بطور کلی هتلهای آنتالیا در مناطق بلک، کمر،سیده، لارا، کندو و آلانیا قرار دارد که به اختصار توضیحی راجع به هتل های این مناطق ارائه می نماییم .

منطقه بلک آنتالیا دارای بهترین و لوکس ترین هتل های موجود در آنتالیا می باشد. در این منطقه بیش از 99% هتل ها 5 ستاره هستند.

مطالب بیشتر در مورد  مسجد Camlica در استانبول

منطقه لارا کندو آنتالیا

منطقه لارا کندو که دارای جدید ترین هتل های ساخته شده شهر آنتالیا می باشند. به سبب نزدیکی به فرودگاه و مرکز شهر، هتل های این منطقه از شهرت فراوان برخور دارند.

علی رغم اینکه هتل های منطقه لارا کندو تماماً 5 ستاره هستند اما به سبب تغییر فصول و ماهها هتل هایی با قیمت مناسب را نیز می توان در این منطقه پیدا کرد.

منطقه کمر

منطقه کمر طبیعی ترین و سرسبزترین منطقه آنتالیاست که دارای هتل هایی با درجه بندی بین 2 تا 5 ستاره می باشد.

به دلیل وجود روستاهایی با امکانات توریستی، گردشگرانی که طبیعت را می پسندند نیز از روستاها برای اقامت خویش بهره می برند.

منطقه سیده آنتالیا

منطقه سیده  در شهر آنتالیا از چشم نواز ترین و زیباترین مناطق آنتالیاست که با ساحل شنی نرم و انواع پلاژها توانسته نظر گردشگران را به خود جلب کند. فاصله زمانی این منطقه از مرکز شهر 1 و نیم ساعت می باشد.

در منطقه سیده هتل ها در محدوده ی بین 2 تا 5 ستاره می باشند .

آنتالیا ایرانی

آنتالیا اسپارتا 5به وبلاگ آنتالیا خوش آمدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − نه =