آنتالیا ترکیه کجاست

آنتالیا ترکیه کجاست

آنتالیا ترکیه کجاست

امروزه آنتالیا، از جمله پر طرفدار ترین اهداف گردشگری توریستها در کشور ترکیه محسوب می شود که موقعیت آن در خلیج آنتالیا بوده و در سواحل مدیترانه‌ای غرب کشور ترکیه بزرگ‌ترین شهر به شمار می رود .

استفاده از تور آنتالیا در میان مسافران  بسیار پرطرفدار است . در این شهر سنت و مدرنیته تلفیقی زیبا یافته اند؛ علاوه بر امکانات و تفریحات مدرن، جاذبه‌های تاریخی این شهر آن را تبدیل به یک هدف توریستی بسیار جذاب برای گردشگران نموده است .

آنتالیا ترکیه کجاست 1

برای اطلاع از تور ترکیه در سایت فیکس تراولز کلیک کنید.

آنتالیا ترکیه
آنتالیا ترکیه

در قسمت تاریخی اقامتگاه‌های سنتی، خانه‌های تاریخی به سبک عثمانی را جهت ساکن شدن انتخاب نموده و در آنها اقامت نمایید . تفریح و گردش در شهرهای تاریخی و قدیمی پیرامون آنتالیا، شما را با تاریخ این منطقه اشنا خواهد نمود .

از دیگر جاذبه های پر طرفدار آنتالیا برای توریستها سواحل ماسه ای و چشم نواز آن می باشد . به علاوه ، موزه های بسیاری در انواع گوناگون و در زمینه های مختلف در این شهر وجود دارد که بازدید از آن خالی از لطف نمی باشد. آشنایی با جاذبه‌های توریستی آنتالیا و هزینه‌های سفر به آن در راهنمای سفر به آنتالیا گنجانده شده است.

منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +3 مربوط به شهر آنتالیا می باشد و زمان آن حدود یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر می باشد.

زبان رسمی انتالیا

زبان رسمی انتالیا ترکی بوده و واحد پول آن لیر ترکیه می باشد که هر لیر برابر با 1150 تومان می باشد. نوع برق شهری انتالیا 230 ولت یا 50 هرتز می باشد. کد کشور یا پیش شماره ی ترکیه ۹۰+  می باشد .

مطالب بیشتر در مورد  هتل صدف کیش

112 شماره تلفن اضطراری ترکیه است. مردم این کشور جهت رانندگی با وسایل نقلیه در سمت راست قرار می گیرند در واقع سمت رانندگی آنها راست می باشد .

وضعیت آب‌ و‌ هوا

آب و هوای آنتالیا مدیترانه‌ای بوده و از تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌هایی ملایم و بارانی برخوردار می باشد . هوای این شهر در حدود ۳۰۰ روز از سال آفتابی می باشد . دمای هوای دریا میانگینی بین ۱۶ درجه در زمستان الی ۲۷ درجه در تابستان را دارا می باشد .

گرم‌ترین ماه سال در آنتالیا ماه جولای است و دمای هوا در این ماه میانگینی در حدود ۲۸ درجه را ثبت نموده است. ماه ژانویه سردترین ماه سال بوده و متوسط دمای هوا در این ماه، ۱۰ درجه سانتیگراد می باشد .

پر باران ترین ماه سال، ماه دسامبر می باشد و متوسط بارش در این ماه حتی به ۲۱۰ میلی‌متر یا 21 سانتیمتر هم می‌رسد.

مناسب ترین زمان برای سفر

ماه آوریل مناسبترین ماه جهت مسافرت و گردش در این شهر می باشد ، نا گفته نماند که ماه‌های آوریل تا دسامبر برای مسافرت و تفریح  در این شهر بسیار پر ازدحام می باشد .

ماه‌های ژانویه تا مارس را به هیچ عنوان برای مسافرت به این منطقه پیشنهاد نمی کنیم . در این ماه‌ها ، جبهه ی هوای سرد در این شهر مستقر می شود و تفریح و گشت و گذار در سواحل و مناطق تفریحی را با مشکل مواجه می کند .

مناسب ترین زمان برای سفر
مناسب ترین زمان برای سفر

هزینه‌های سفر

میانگین هزینه‌های روزانه در سفر به ترکیه در شرایط سفر ارزان به شرح ذیل می باشد:

مطالب بیشتر در مورد  استان آراگاتسوتن

سفر ارزان: بیش از ۱۵۰ لیره (۱۳۵ هزار تومان)

هزینه‌ی اقامت در خوابگاه: ۷ تا ۲۴ لیره (۷ تا ۲۱ هزار تومان)

بلیط اتوبوس بین شهری ۴۵ لیره (۴۰ هزار تومان)

وعده‌های غذایی: ۸ تا ۱۰ لیره (۷ تا ۹ هزار تومان)

نوشیدنی: ۷ تا ۱۲ لیره (۷ تا ۱۱ هزار تومان)

میانگین هزینه‌های روزانه در سفر به ترکیه در شرایط سفر میان دوره به شرح ذیل می باشد:

سفر میان‌رده: ۱۵۰ تا ۳۵۰ لیره (۱۷۲۵۰۰ هزار تا ۴۰۲ هزار تومان)

هزینه‌ی اقامت در اتاق دوتخته هتل: ۹۰ تا ۲۰۰ لیره

پرواز بین شهری: ۵۰ لیره

وعده‌های غذایی: ۴۰ لیره

سفرهای روزانه‌ی قایق‌سواری: ۳۵ لیره

میانگین هزینه‌های روزانه در سفر به ترکیه در شرایط سفر لوکس به شرح ذیل می باشد:

سفر لوکس: بیش از ۳۵۰ لیره (۴۰۲ هزار تومان)

هزینه‌ی اقامت در اتاق دوتخته: بیش از ۲۰۰ لیره

کروزهای چندروزه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ لیره

کرایه خودرو روزانه: ۲۰ لیره

انتالیا تنها یک شهر باستانی و قدیمی محسوب نمی شود . در کنار سازه های بسیار دیدنی کهن که از اعصار و قرون گذشته باقی مانده است ، سواحل شنی سفید و رویایی آنتالیا نیز شما را جذب خود خواهد نمود .

کلیه ی دوستداران به تاریخ و معماری کهن و نیز هواداران طبیعت و سرگرمی های ساحلی، لذت لازم و کافی را از سفر به آنتالیا خواهند برد . بخشی از عمده ترین جاذبه‌های توریسیتی آنتالیا را در مقالات بعدی می توانید مشاهده نمایید .

آنتالیا تور لحظه  آخری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هشت =