آنتالیا جاهای دیدنی

آنتالیا جاهای دیدنی

آنتالیا جاهای دیدنی دارد؟

آنتالیا جاهای دیدنی

بندر قدیمی

این بندر در یک در مرکز صخره و در یک گودی تشکیل شده است و در حال حاضر جزء گردش پذیرترین و پر طرفدار ترین خطه های آنتالیا طبقه بندی می شود .

این بندر، مملو از بوتیک های فراوان، کافه‌های دیدنی، بازار و قایق تفریحی و سرگرمی می باشد که با یکدیگر در برابر آب‌های درخشان مدیترانه واقع شده اند .

فضای بسیار زیبا و جذاب بندر در دوره ای از تاریخ عمده ترین قطب اقتصادی و مالی آنتالیا محسوب می شده است و در فاصله ی قرن دوم تا میانه های قرن بیستم مهم‌ترین بندر تجاری این منطقه بوده است و برای انتالیا و مناطق پیرامونی آن تجارت و رفاه را فراهم نموده و به ارمغان آورده است .

تور آنتالیا شما را در بازدید از مکانهای تاریخی راهنامیی میکند.

توریستها در سالهای اخیر به منظور خرید و رویت غروب خورشید در این بندر حضور می یابند و در کافه‌هایی که آماده خدمت رسانی هستند به نوشیدن انواع نوشیدنی ها مشغول می باشند .

به منظور انجام  شنا، تفریح و دیدن مناظر اطراف و لذت بردن از آنها می‌توانید با یکی از تورهای قایق سواری در دریای مدیترانه به گشت و گذار بپردازید .

آنتالیا جاهای دیدنی 1

برای اطلاع از تور ترکیه در سایت فیکس تراولز کلیک کنید.

بندر قدیمی
بندر قدیمی

دروازه هادیان آنتالیا

این دروازه از جمله ورودی‌های اصلی منطقه‌ی کالچی یا شهر قدیم آنتالیا می باشد . دیواره‌های شهر در قسمت شرقی شهر قدیم به طرز مناسبی هنوز هم به خوبی حفظ شده اند و دروازه‌ی هادریان در همین دیواره ها واقع شده اند.

مطالب بیشتر در مورد  باکو برای زندگی چطور شهری است؟

یکی از جالب توجه‌ترین و جذاب ترین و دیدنی ترین قسمتهای این دیوارهای قدیمی محسوب می شوند .

جنس این دروازه از مرمر سفید بوده و به‌ حالت سه قوس با ستون‌هایی قُرنتی احداث شد که فرمان ساخت آن به افتخار حضور و بازدید هادریانوس، امپراتور آن موقع روم در سال ۱۳۰ پس از میلاد صادر شد .

تندیس‌های زیبا باعث زیباتر شدن قوس‌ها می شوند . در زمان گذشتن از دروازه به کنده‌کاری‌های سقف و نقوش طراحی شده در انها نیز دقت کنید که بسیار زیبا هستند .

موزه‌ی آنتالیا

در صورتی که تمایل زیادی به یادگیری تاریخ کهن آنتالیا و ترکیه دارید، حتما از موزه‌ی باستان‌شناسی آنتالیا دیدن نمایید و بخشهای مختلف آن را مشاهده نمایید . قسمت های بسیار دیدنی و متعدد در این موزه، بهترین یافته‌های باستان‌شناسی در سواحل ترکیه را در معرض دید عموم قرار می دهد .

این قسمتهای متعدد و گرانبها به صورت نمایشگاه‌های آپدیت و دیدنی برای دوستداران نمایش داده می شود و جهت آشنایی با تاریخ ترکیه بسیار مفید می باشند . بخش باستان‌شناسی گسترده ای در این موزه وجود دارد که آثاری از عصر برنز تا عصر بیزانس را به نمایش می گذارد و بیشتر آثار آن در باره تاریخ انتالیا و بخشهای پیرامونی آن می باشد.

 

مناره‌ی ییولی

مناره‌ی ییولی یا مناره‌ی کنگره‌دار به عنوان برجسته ترین جاذبه و نماد شهری آنتالیا، شناخته می شود که به فرمان سلطان علاء الدین کیقباد حکمران سلجوقی در حد فاصل سال‌های ۱۲۱۹ تا ۱۲۳۶ احداث شده است.

این مناره به عنوان یکی از مهم ترین معماری های دوره سلجوقی به شمار می رود که پایه‌ی آن به شکل مربع است و در انتها به استوانه‌ای هشت ضلعی و کنگره دار ختم می‌شود.

مطالب بیشتر در مورد  دانشگاه بیلکنت ترکیه در استانبول

مسجدی که متعلق که به قرن چهاردهم است و به این مناره اتصال یافته است ، در حال حاضر نیز مورد استفاده قرار می گیرند. موقعیت این مناره در مجاورت دروازه‌ی ورودی Kale به قسمت قدیمی شهر واقع شده است .

در روبه روی مناره، برج ساعت عثمانی واقع شده است و در پیرامون آن هم تعدادی مقبره وجود دارد که مربوط به قرن چهردهم می باشد .

شهر باستانی ترمسوس

اگرچه شهرت شهر تاریخی آسپندوس بین گردشگران بسیار بیشتر می باشد ، ولی محیط و آب و هوای شهر باستانی ترمسوس بسیار بهتر و جذاب تر می باید. نگهداری و بازسازی این شهر تاریخی به خوبی انجام شده است و در مجاورت تپه‌های گوناگون بنا شده و از محیط و طبیعت اطراف آن منظره های بسیار زیبا و شگفتی را به معرض دید عموم می گذارد.

اگر می خواهید این منطقه را جزء به جزء مشاهده و بازدید نمایید، از کفشهایی محکم استفاده نمایید و آب کافی به همراه خود ببرید تا قادر باشید سراسر این بخش و جاذبه‌های تفریحی و سرگرمی آن را بگردید.

کلیه قسمت های این شهر تاریخی، زیبا و جذاب می باشند، ولی مشاهده و دیدن تماشاخانه‌ی آن را به هیچ عنوان از دست ندهید ؛ یعنی محلی که در آن منظره‌ی دیدنی قله‌های رشته‌کوه توروس، به زیبایی شهر افزوده است. موقعیت دقیق این شهر تاریخی در ۳۴ کیلومتری شمال غربی بندر  انتالیا باشد .

آشنایی با تور آنتالیا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 10 =