آنتالیا چگونه شهری است؟ 1

آنتالیا چگونه شهری است؟

آنتالیا چگونه شهری است؟

در گذشته گردشگری در کشور ترکیه علاوه بر آسیا در کل جهان شهرت یافته.
کشور ترکیه به دلیل آب وهوای بسیار عالی و امکانات تفریحی و رفاهی متعدد گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است. همچنین هزینه های پایین اقامت، خرید و تفریح در این کشور از دیگر دلایل جذب گردشگران و توریست ها به این کشور میباشد. در میان شهرهای کشور ترکیه بهترین شهر برای تفریح شهر زیبا و ساحلی آنتالیا میباشد که به مرکز گردشگری ترکیه معروف است.

این شهر مرکز تفریحی بسیار خوبی بوده که علاوه بر گردشگران آسیایی، گردشگران زیادی از اروپا بخصوص آلمان به این شهر زیبا و دیدنی سفر می کنند.

با همراهی تور آنتالیا از گردش و بازدید از این شهر لذت ببرید.

آنتالیا چگونه شهری است؟ 2

برای اطلاع از تور ترکیه در سایت فیکس تراولز کلیک کنید.

حال ممکن است این سوال پیش آید که چرا آنتالیا ؟

هزینه سفر به این شهر نسبتا پایین است – دادای امکانات تفریحی و رفاهی متعددی بوده و آب وهوای بسیار عالی دارد – اقامتگاه های این شهر بسیار با کیفیت است – دارای انواع پوشاک با قیمت هایی مناسب می باشد.

این شهر به دلیل دارا بودن صدها هتل و امکانات تفریحی به برترین و محبوب ترین شهرهای گردشگری جهان تبدیل شده است.

از سال ۲۰۰۰ میلادی سرمایه گذاریهای متعددی در زمینه صنعت گردشگری در این شهر انجام گردیده است. مانند هتل، پارک، ساحل های بی نظیر و دیدنی، فروشگاه و … که اینها گوشه ای از امکانات و جذابیت های این شهر است.

مطالب بیشتر در مورد  جزیره مخوف در سنگاپور

درآمد شهروندان آنتالیا

درآمد افراد ساکن در این شهر از دو راه تامین مشود: یکی گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند و دیگری از راه کشاورزی میباشد. محصولات آنها عبارت اند از: پنبه، زیتون، میوه جات و سبزیجات و انواع مرکبات .

در این شهر ۶۵ درصد از محصولات مصرفی از طریق همین زمین های کشاورزی تامین می شود.

این شهر از سال ۲۰۰۰ میلادی تا کنون پیشرفت چشم گیری در صنعت کشتی سازی داشته است و میتوان گفت که در آینده ای نزدیک یکی از برترین مراکز کشتی سازی در کشور ترکیه و خاورمیانه تبدیل شود.

از دیگر دلایل جذب گردشگران به این شهر دارابودن مناظر و طبیعتی زیبا و چشم نواز و بناهای تاریخی و دیدنی منحصر به فرد می باشد. پربازدید ترین سواحل این شهر عبارت اند از: کونیالتی، لارا، کارپوزکالدیران و ساکلی.

درآمد شهروندان آنتالیا
درآمد شهروندان آنتالیا

 

اطلاعاتی مهم درباره شهر آنتالیا :

لازمه ی سفر به هر منطقه یا کشوری جدید آشنایی با نکات اصلی و کاربردی آن شهر یا کشور می باشد.
در ادامه به بررسی نکات کاربردی و مهم شهر آنتالیا میپردازیم.

 1. زبان مردم این شهر که ترکی استانبولی میباشد. چنانچه به زبان انگلیسی مسلط هستید می توانید با مردمان این شهر ارتباط برقرار کنید، چرا که اکثر آنها به این زبان هم مسلط می باشند.
 2.  واحد پول رایج در این شهر لیر ترکی یا ترکیش لیرا است که تقریبا ۱۰۵۰ تومان میباشد. البته در این شهر از دلار هم میتوانید استفاده کنید.
 3. اختلاف ساعت آنتالیا با ایران که شهر آنتالیا  یک ساعت و سی دقیقه از ایران عقب تر است.
 4.  در سال ۲۰۱۰ جمعیت این شهر حدود ۱۰۰۱۳۱۸ نفر بوده است.
 5.  میزان سفر گردشگران به این شهر ساحلی و دیدنی که در سال ۲۰۱۴ میلادی ۴۲ میلیون و در سال ۲۰۱۵ میلادی ۳۶ میلیون بوده که این کاهش به دلیل درگیری های سیاسی در این سال بود.
  اما هنوز اطلاعاتی درباره میزان سفر گردشگران در سال ۲۰۱۶ میلادی برآورد نشده است، مطمئنا این مقدار بازهم کاهش یافته است.
 6.  وضعیت اقتصادی مردمان این شهر که محور اصلی آن صنعت گردشگری بوده و شغل برخی از این افراد نیز کشاورزی و دامپروری میباشد.
 7.  سوغات این شهر عبارت اند از: سنگ های چشم نظر، انواع پوشاک و منسوجات، ظرف های مسی، گلیم های دست باف، جواهرات، ادویه، وسائل
  مردم آنتالیا
  مردم آنتالیا
  تزئینی و … .
 8.  شهردار آنتالیا مندرس تورل است که به همراه ۱۴ نفر از عضو پارلمان مجلس ملی ترکیه به کارهای این شهر می پردازند.
مطالب بیشتر در مورد  واقعیت‌های ناگفته در مورد تایلند

 

 1.  پشتیبان بهداشتی این شهر آزانس توسعه ی غرب مدیترانه میباشد. تمامی گردشگرانی که از تورهای این شهر استفاده میکنند تحت نظر بیمه هستند که این بیمه زیر نظر پروژه سلامت گردشگران میباشد. همچنین این شهر دارای بیمارستان های زیادی بوده که در رشد کیفیت بهداشت در آنتالیا نقش مهمی دارند.
 2.  دانشگاه بین المللی شهر آنتالیا که بزرگترین دانشگاه این شهر است ۳۰ درصد از دانشجویان این شهر در همین دانشگاه مشغول تحصیل میباشند و به ۵۵ زبان تسلط دارند. این دانشجویان از ۹۰ کشور گوناگون جهت تحصیل به این کشور آمده اند.

آنتالیا خانه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 17 =