آنتالیا چه جور جایی است

آنتالیا چه جور جایی است

آنتالیا چه جور جایی است

شهر زیبای انتالیا جزو هشتاد و یک استان کشور ترکیه میباشد که مرکز آن شهر آنتالیا است. شهر آنتالیا از شهر زیبا و ساحلی کمر و در امتداد سواحل بینظیر مدیترانه از مرکز آنتالیا عبور کرده و در انتها به ساحل های آلانیا میرسد و از لاروا، کندو وبلک میگذرد. شهر انتالیا در قسمت جنوب غربی ترکیه ودر میان رشته کوه های توروس و دریای مدیترانه قرار دارد که به عنوان یک مرکز تفریحی وتوریستی محسوب میشود و چهل درصد از گردشگران خارجی به این منظقه از کشور ترکیه سفر میکنند.

شهر انتالیا حدود دوسوم سال آفتابی بوده که دلیل آن داشتن آب وهوای خاص مدیترانه ای میباشد. این شهر دارای ورزشها وفعالیتهایی مانند موج سواری، قایق رانی، اسکی روی آب و همچنین کوهستانها وصخره های دیدنی برای صخره نوردان و کوه نوردان میباشد. رطوبت این شهر در فصل تابستان بین شصت وپنج تا هفتادوپنج درصد و دمای ان بین سی تا چهل درجه میباشد.

سواحل آنتالیا و شنا

سواحل این شهر از اواسط فروردین تا اوایل آبان برای شنا مناسب میباشد و از افتاب ان برای حمام افتاب استفاده میکنند. انتالیا دارای درختان نخل و لنگرهای زیبایی است. دو ساحل معروف توریستی در مرکز انتالیا وجود دارد که دیدن و استفاده از ان برای عموم ازاد میباشد. ساحل کنیا التی در غرب این شهر که صخره ای است و ساحل لارا که در قسمت شرق انتالیا وشنی میباشد.

آنتالیا چه جور جایی است 1

برای اطلاع از تور ترکیه و انتالیا جه هتلی دارد، در سایت فیکس تراولز کلیک کنید.

مطالب بیشتر در مورد  آنتالیا خرید
آنتالیا چه جور جایی است
آنتالیا چه جور جایی است

مراکز تاریخی انتالیا

مراکز تاریخی انتالیا دارای جذابیتهای خاصی هستند که این مراکز عبارت اند از: آمفی تئاتر و موزه شعر سیده، اسپندوس، مسجد بالی بیک، مسجد کورکوت، مسجد قلعه سلیمان خان، مسجد کسیک مناره، مسجد مراد پاشا، مسجد آهی یوسف، مسجد اسکله، مسجدامیر بدرالدین، مدرسه کاراتای، کلیسای ایا یورگی و کلیسای عزیز نیکلاس.

از برترین جذابیتهای انتالیا هتل های آن است که در سواحل این شهر هرکدام همچون قصری باشکوه میدرخشند. سفر به ترکیه و تور انتالیا تنها به دلیل آثارتاریخی و ساحل های آن نیست بلکه بخاطر این است که در سفر هرچیزی که موجب سرگرمی میشود در انتالیا یافت میشود پیشنهاد میشود.

اقامت در انتالیا

پاسخ دادن به این سوال بسیار سخت است زیرا شهر انتالیا دارای هتلهای زیبا و رنگارنگ و درمناطق بینظیری میباشد که قدرت انتخاب را از ما میگیرد.

انتخاب نادرست یک تور یا هتل باعث میشود که یک تعطیلات عالی را به خوبی سپری نکنید، به همین خاطر از مهمترین قسمتهای سفر انتخاب بهترین تور و هتل میباشد که لازمه ی این انتخاب داشتن بودجه میباشد زیرا استقرار در هتلی خوب و دارای امکانات عالی بستگی به هزینه پرداختی شما دارد. به عنوان مثال صبحانه، اتاق و یا نصف پانسیون جزو موضوعات مهم هتل هایی است که در مرکز این شهر قرار دارند.

تورهای انتالیا

بهترین وگرانترین هتل ها در منطقه بلک ترکیه قرار دارند که بیش از 99% این هتل ها 5ستاره میباشند. جدیدترین هتل های ساخته شده در منطقه لاراکوند در شهر انتالیا قرار دارد. این هتل ها بخاطر نزدیک بودن به فرودگاه ومرکز شهر از شهرت فراوان برخوردار هستند. با توجه به این که تمامی هتل های منطقه لاراکوند 5ستاره هستند به دلیل تغییر فصلها و ماهها  این هتل هل با قیمتهای مناسب یافت میشوند.

مطالب بیشتر در مورد  تفریحات کیش

طبیعی ترین و سرسبزترین منطقه آنتالیا کمر میباشد که هتل هایی بین دو تا پنج ستاره در این منطقه یافت میشود. این منطقه دارای روستاهایی با امکانات توریستی میباشد و گردشگرانی که علاقه مند به طبیغت هستند این روستاهارا برای اقامت انتخاب میکنند.

از دیدنی ترین مناطق آنتالیا سیده که دارای ساحلی با شن های نرم و انواع پلاژها میباشد و تا مرکز شهر یک ساعت ونیم فاصله دارد و هتل های آن در دامنه و بین دو تا پنج ستاره میباشند.

منطقه ی آلانیا به دلیل مصافت 2ساعته با آنتالیا به تنهایی یک منطقه گردشگری جذاب و متفاوت میباشد. این منطقه برای گردشگرانی که میخواهند هم به مرکز شهر و هم به ساحل نزدیک باشند بهترین گزینه شهر آلانیا میباشد. بین منطقه آنتالیا و آلانیا هتل هایی با دامنه پنج ستاره بالا یافت میشود و همچنین در مرکز این شهر هتل هایی کوچک و با قیمتهایی مناسب یافت میشود.

آنتالیا چه جور جایی است
آنتالیا چه جور جایی است

بازدید از موزه باستانی استانبول کشور ترکیه در تور انتالیا توصیه می شود : یکی از بازارهای قدیمی و شلوغ کشور ترکیه «گرند بازار» یا همان بازار بزرگ است که در این بازار محصولات سنتی زیبایی یافت میشود.

انتالیا خرداد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =