آیا کشور آذربایجان برای زندگی مناسب است؟ 1

آیا کشور آذربایجان برای زندگی مناسب است؟

2018-07-17
3629
آذربایجان, tour

آیا کشور آذربایجان برای زندگی مناسب است؟

آیا کشور آذربایجان برای زندگی مناسب است؟کشوری زیبا وسرسبز درقاره آسیا که عمده مردم این کشور مسلمان و شیعه هستند.
مردم این کشور به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می کنند. زبان روسی، زبان دوم این کشور محسوب می شود و زبان دیگری که دراین کشور زیاد استفاده می شود زبان فارسی است وبیشتر درمناطق مرز نشین، فارسی زبانان دیده می شوند. اشتراکات زیادی از نظر فرهنگی ومذهبی بین دو کشور ایران و آذربایجان دیده می شود.

ازجمله دلایلی که متقاضیان مهاجرت را ترغیب به انتخاب آذربایجان می کند، این است که مردم آذربایجان از نظر زبان وفرهنگ تشابهات زیادی با مردم ایران دارند.اما نوعی برتری نژادی درخود نسبت به همزبانان خود در داخل ایران احساس می کنند. شرایط آب وهوایی مناسب هم این کشور را از دیگر همسایگانش متمایز می کند. این کشور آب وهوایی متفاوت از سرد وخشک گرفته تا معتدل ومرطوب دارد و افراد مختلف با سلیقه های متفاوت مجذوب این کشور می شوند.

آذربایجان
آذربایجان

هزینه های زندگی در آذربایجان

هزینه های زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. هزینه ها درشهرهای مختلف این کشور تفاوت های اندکی باهم دارد . به طور کلی هزینه ها معقول به نظر می رسد.

هزینه های زندگی شامل : هزینه  اجاره یا خرید خانه، هزینه حمل ونقل، هزینه غذا وخورد وخوراک،هزینه خرید پوشاک و……….

دراینجا به بررسی بخشی از این هزینه ها می پردازیم:

قیمت اجاره و خرید خانه و ملک در آذربایجان

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر: ۵۰۵.۲۶ منات

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در حومه شهر: ۲۲۶.۱۹ منات

مطالب بیشتر در مورد  آنتالیا خرید

اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر: ۱،۲۳۰.۵۶ منات

اجاره آپارتمان ۳ خوابه در حومه شهر: ۴۴۸.۴۲ منات

قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر: ۲،۴۳۰.۷۷ منات

قیمت هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر: ۹۲۸.۲۰ منات

وضعیت خانه در آذربایجان

در باکو ظاهر خانه حرف اول را می زند بعد که وارد راهرو، و خود خانه می شوید نظرتان عوض خواهد شد. شهرداری وظیفه نماسازی اکثر خانه ها درخیابان ها ومعابر اصلی را باهزینه دولت می پردازد. خانه های سازمانی به این صورت ساخته می شود که اول کل بلوک ساخته می شود، فضای خانه بدون هیچ گونه تیغه کشی به صاحب خانه  فروخته می شود و خود صاحب خانه تعیین می کند که چطور فضا را بین اتاق ها و بقیه فضاها تقسیم کند وبسازد به همین خاطر معمولا داخل خانه زیبایی و معماری خاصی دیده نمی شود و هرکس هرگونه که خواسته داخل خانه را ساخته است.

خانه در آذربایجان
خانه در آذربایجان

هزینه قبوض در آذربایجان

هزینه قبض ها خیلی بیشتر از ایران است که اگر صرفه جویی نکنید بالای 200هزار تومان باید پول برق بپردازید.

برای پرداخت قبوض هم دستگاههای زیادی در سطح شهر وجود دارند که برای این منظور تعبیه شده اند.وبه راحتی می توان با آن ها قبض پرداخت کرد و شارژ خریداری کرد. تلویزیون هم نیاز به شارژ دارد ومعمولا کابلی شارژی است ومأمور تلویزیون هرماه برای شارژ آن می آید و بسته به پکیج و تعداد کانال ها هزینه اش متفاوت است.

قیمت اینترنت در آذربایجان

قیمت اینترنت نسبت به ایران پایین تروسرعت آن  خیلی بیشتر است. فیلترینگ هم به خاطر نظام دیکتاتوری موجود، وجود دارد ولی فقط مربوط به سایت های سیاسی و خبری جهت دار می شود.

مطالب بیشتر در مورد  پارک دلفین­ها در کیش

حمل و نقل:

بیشترمردم از اتوبوس ومترواستفاده می کنند. قدمت متروی باکو به 50سال می رسد وجزء اولین متروهایی است که شوروی سابق ساخته است. به همین خاطر کیفیت پائینی دارند و واگن هایی پر سروصدا و شلوغ دارد. اما هزینه آن بسیار کم است.

هزینه ی تاکسی هم معمولاً 5 مانات معادل 10هزارتومان است.

غذا های  آذربایجان:

گوشت دراین کشور ارزان است. معمولاً یک کیلو گوشت حدود 30هزار تومان است البته بسته به جایی که ازآن خرید می کنید کمی متفاوت است.

میوه به صورت دانه ای فروخته می شود وازایران گران تر است.

مثلاً قیمت یک پیتزا دریک رستوران معمولی تقریباً 15 هزارتومان است.

پوشاک و وسایل الکتریکی در آذربایجان:

آذری ها در بخش تولید بسیار ضعیف هستند واغلب لباس و پوشاک را وارد می کنند وبه همین خاطر هزینه های پوشاک نسبت به ایران بیشتر است.وسایل برقی و الکترونیکی هم  همینطور است.

سیاست های دیپلماتیک در  کشور آذربایجان:

آذربایجان روابط دوستانه ای با کشورهای همسایه دارد. با ترکیه، ایران و روسیه روابط حسنه ای دارد.اما همزمان قراردادهای دفاعی با آمریکا واسرائیل می بندد.ودربخش های دفاعی و ارتش ضعف دارند.

بازار کار  در آذربایجان:

آذربایجان جای مناسبی برای پیشرفت کاری نیست و خیلی سخت می توانید کاری مناسب با حقوق مناسب پیدا کنید.

باکو از نظر امنیتی شهر خوبی است دراغلب خیابان ها پلیس مرتباً گشت می زند وحس خوب امنیت را به مردم انتقال می دهد. کیف قاپی و دزدی کمتر دیده می شود.

نتیجه گیری:

شهری خوش آب  وهوا، که از شلوغی وترافیک درآن خبری نیست. امنیت کامل برقرار است. باکو شهری مدرن وزیبا اما با پایه هایی ضعیف و ناتوان. برای رزرو تور آذربایجان و تور لحظه آخری آذربایجان کلیک کنید.

مطالب بیشتر در مورد  سفر به آذربایجان با خودرو شخصی امکان پذیر است؟

مطلب بعدی را  می توانید مطالعه فرمائید.

سفر به آذربایجان با خودرو شخصی امکان پذیر است؟

  وبلاگ آذربایجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =