اقتصاد روسیه

اقتصاد روسیه

مارس 1, 2005
tour, روسیه

مقاله اقتصاد روسیه

اقتصاد روسیه چندمین اقتصاد بزرگ دنیاست ؟

ششمین اقتصاد بزرگ روسیه در رده‌بندی جهانی تولید ناخالص ملی

روسیه در سال ۲۰۱۷، ششمین کشور بزرگ جهانی در جهان بود که تولید ناخالص داخلی را برای اختلافات قیمت در میان کشورها تنظیم می‌کند.

پس از دو سال کاهش تحریم‌های غربی و سقوط قیمت نفت در جهان، اقتصاد روسیه به نرخ رشد ۱.۵ درصد در سال ۲۰۱۷ بازگشت. کالاهای تولید شده توسط یک کشور را می توان با تولید ناخالص داخلی (GDP)و همچنین تولید ناخالص داخلی براساس خرید برابری قدرت (PPP)اندازه‌گیری کرد، که قیمت‌های نسبی کالا بین کشورها را مورد توجه قرار می‌دهد.

چهره‌های جدید بانک جهانی نشان می‌دهند که با تولید ناخالص داخلی براساس خرید برابری قدرت، اقتصاد روسیه پایین‌تر از چین، ایالات‌متحده، هند، ژاپن و آلمان قرار دارد.

در مجموع تولید ناخالص داخلی با خرید برابری قدرت در روسیه در سال گذشته ۳.۷ تریلیون دلار بود.

چین در سال گذشته به عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان با ۲۳.۳ هزار میلیارد دلار، در پی آن ایالات‌متحده با ۱۹.۴ تریلیون دلار در کل ارزش کالاهای تولید شده در جهان قرار گرفت. هند، ژاپن و آلمان به ترتیب ۹.۴ میلیارد دلار، ۵.۶ هزار میلیارد دلار و ۴.۲ هزار میلیارد دلار قدرت خرید را وارد کردند.

در کل تولید ناخالص داخلی، بانک جهانی در رده ۱۱، با ۱.۵ تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی، پشت سر کانادا، ایتالیا و برزیل قرار دارد. ایالات‌متحده و چین در راس تولید ناخالص داخلی ۴ / ۴ تریلیون دلار و ۱۲.۲ هزار میلیارد دلار قرار دارند.

وزارت توسعه اقتصادی رشد کلی تولید ناخالص ملی را در سال جاری به ۱.۸ درصد و ۱.۴ درصد در سال آینده قبل از رسیدن به رشد ۳ درصدی تا سال ۲۰۲۲ می‌دهد.

   تور روسیه چگونه است؟ 

اقتصاد روسیه

پترولیومومنیتال گازلیمینیوموچک شیمیایی فلزکاری رولزسازی ماشین آلات ساخت و سازانفنرزاری وسایل نقلیه تجهیزاتنصب سازه های ساختمانی تجهیزات ساختمانی تجهیزات الکتریکی

تجهیزات پزشکی ابزارهای علمی دوغاب مواد غذایی مواد غذایی تجهیزات شکار و حمل و نقل تجهیزات ارتباطات تجهیزات کشاورزی
سهولت انجام کسب و کار رتبه تمام ارزش ها، مگر اینکه خلاف گفته شده، در دلار آمریکا باشند.

اقتصاد روسیه
اقتصاد روسیه

روسیه دارای درآمد بالا و متوسط  اقتصاد مخلوط و گذار با مالکیت دولتی در مناطق استراتژیک اقتصاد است. اصلاحات بازار در دهه 1990 بخش بزرگی از صنعت و کشاورزی روسیه را با

خصوصیات قابل توجهی در خصوص این خصوصی سازی در بخش های انرژی و صنایع وابسته به بخش خصوصی متمایز ساخت.

جغرافیای وسیع روسیه عامل مهمی از فعالیت اقتصادی آن است، با برخی منابع برآورد می کند که روسیه دارای بیش از 30 درصد منابع طبیعی جهان است.

بانک جهانی ارزش کلی منابع طبیعی روسیه را با 75 تریلیون دلار آمریکا تخمین می زند.

با  فیکس تراولز همراه باشید تا با   قیمت تور روسیه آشنا شوید.

اقتصاد روسیه

روسیه بر درآمدهای انرژی متکی است تا بیشترین رشد خود را به دست آورد. روسیه دارای فراوانی نفت، گاز طبیعی و فلزات گرانبها است که سهم عمده صادرات روسیه را تشکیل می

دهند. در سال 2012، بخش نفت و گاز به میزان 16 درصد از تولید ناخالص داخلی، 52 درصد درآمد بودجه فدرال و بیش از 70 درصد کل صادرات را تشکیل می دهد.

روسیه به عنوان یک ابرقدرت انرژی محسوب می شود.

این بزرگترین ذخایر گاز طبیعی ثابت شده در جهان است و بزرگترین صادر کننده گاز طبیعی است. این دومین صادرکننده بزرگ نفت است.

روسیه دارای یک صنعت اسلحه بزرگ و پیچیده است که قادر به طراحی و تولید تجهیزات نظامی پیشرفته از جمله یک جت جنگنده نسل پنجم، زیردریایی‌های اتمی، سلاح‌های گرم و

موشک‌های بالستیک برد کوتاه‌برد است.

ارزش صادرات سلاح‌های روسی به میزان ۱۵.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ – دومین صادرات نظامی آمریکا از روسیه است که شامل هواپیماهای جنگی، سیستم‌های دفاع هوایی، کشتی‌ها و

زیردریایی‌ها نیز می‌شود.

توسعه اقتصادی این کشور از لحاظ جغرافیایی ناهموار است و منطقه مسکو سهم بسیار زیادی از تولید ناخالص داخلی تولید ناخالص ملی داشته‌است.

افزایش قابل‌توجهی در نابرابری ثروت در روسیه از سال ۱۹۹۰ (به مراتب بیشتر از چین و دیگر کشورهای اروپای شرقی)وجود داشته‌است.

” کردیت سویس “نابرابری ثروت روسیه را در مقایسه با کشورهای دیگر توصیف کرده‌است” یک مطالعه برآورد می‌کند که ” ثروتی که توسط روس‌های پول‌دار وجود دارد، حدود سه برابر بزرگ‌تر

از منابع خالص خارجی خالص است، و به اندازه کل دارایی‌های مالی خانوار در روسیه قابل‌مقایسه است.”

اقتصاد روسیه
اقتصاد روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *