جزایر انتالیا

جزایر انتالیا

جزایر انتالیا

جزیره ی موش آنتالیا | منطقه دزدان دریایی

مناطقی مثل جزیره ها که در میان آب های بی کران احاطه شده اند معمولا گردشگران کنجکاو و ماجراجو را به خود جذب میکنند تا سوالات ذهنی خود و رموز جزیره را کشف کنند .

جزیره کوچک و زیبای موش ( Island mouse ) نزدیک به سواحل کالکان که با جزیره های کوچک اطراف خود احاطه شده اند از دور مثل قطعاتی هستند که با جادو روی آب شنا ور هستند.

نام این جزیره موش به خاطر ابعاد کوچکش بر آن نهاده شده یک جزیره بسیار کوچک در گستره ی بیکران مدیترانه بواقع یاداور همین اسم میتواند باشد.

جزیره ی موش بر عکس تصور عده ای به دلیل مارهایی که در این جزیره زندگی می کنند ، هیچ موشی ندارد خیلی از گردشگران از ترس همین مارها از رفتن به جزیره منصرف می شوند ولی باید بدانید که غذای این مارها پرندگان و ماهی ها هستند ، پس نگران نباشید.
خطری برای ما ندارند . یادتان باشد همان اندازه که گردشگران از مارها میترسند، مارها هم از ترس آنها یکسره در سوراخ هایشان پنهان اند .

تور آنتالیا امکان بازدید از این جزیره زیبا را برای شما فراهم میکند.

جزایر انتالیا 1

برای اطلاع از تور ترکیه در سایت فیکس تراولز کلیک کنید.

جزیره ی موش
جزیره ی موش

 

علت نامگذاری جزیره موش آنتالیا

البته افسانه ای هم درباره علت نامگذاری جزیره به این اسم هست که می گوید این جزیره قبلا زیستگاه تعداد بسیار زیادی موش بوده که همگی طعمه مار شدند.

هر چقدر که به جزیره نزدیک تر می شوید میبینید اینقدرها هم که از دور به نظر می آمد کوچک نیست ، با اینکه کشتی نمیتواند بر بدنه زاویه دار جزیره پهلو بگیرد و از کشتی به داخل قایق رفتن و به جزیره موش رسیدن هزینه ای جداگانه دارد ولی نه مارها و نه هزینه و نه ۴۰ دقیقه  کشتی سواری جلوی کنجکاوی توریست های ماجراجور را نمی گیرد.

مطالب بیشتر در مورد  آنتالیا در زمستان

بر فراز جزیره موش پرندگانی را خواهید دید که از صبح تا غروب در پی یافتن طعمه هستند اغلب طعمه های پرندگان مارها هستند .

تفریحات جزیره موش آنتالیا

در اطراف این جزیره علاقه مندان به صخره های مرجانی در آب های زلال به غواصی می پردازند ، شنا در اطراف این جزیره ازاد است ولی اگر در شنا و یا غواصی ماهر نیستید برای امنیت خود حتما از یک کادر مجرب کمک بگیرید.

از بازدید صخره های مرجانی زیر آب گفتیم ولی تفریحی دیگری که علاقه مندان به ورزش های سخت را ترغیب به آمدن به این جزیره میکند صخره نوردی در خارج از اب است ؛ پوشش گیاهی این جزیره بوته ی خار است و تراکم زیاد آن صخره نوردی را مشکل ساخته ، در صخره نوردی خارج از آب هم باید شنا یاد داشته باشید چون هر آن ممکن است به داخل آب سقوط کنید .

برای همین پیشنهاد میکنیم با تجهیزات کوهنوردی از صخره ها بالا بروید تا خطر سقوط را به حداقل برسانید به همین دلیل است که بیشتر تورهای گردشگری توریست ها را به  این جزیره نمی برند!

تنها راه رفتن به این جزیره کشتی است یا قایق که تجربه هر کدام از آنها به تنهایی برایتان خاطره انگیز خواهد بود.

تفریحات جزیره موش آنتالیا
تفریحات جزیره موش آنتالیا

تاریخچه ی جزیره

در این جزیره ی کوچک قلعه ای نقلی کشف شده که متعلق به زمان پادشاهی سلطان محمد رشاد است و گمان می رود متعلق به دزدان دریایی بوده و از آن برای نگه داری وسایل و غنائم استفاده می کردند، در خصوص ادعاهای ذکر شده پژوهش جامعی برای اثبات صورت نگرفته ولی موقعیت مناسب این جزیره برای دزدان این فرضیه را به صحت نزدیک می کند .

مطالب بیشتر در مورد  مسجد Sisli (شیشیلی) استانبول

هزینه و موقعیت جغرافیایی جزیره موش در آنتالیا

هزینه ی رسیدن به این جزیره ی بسته به نوع وسیله نقلیه متفاوت است ؛ از ساحل کالکان با کشتی تا جزیره موش می توان در ۵۰ دقیقه پیمود و از منظره زیبا و آرام دریا لذت برد ، سفر کوتاه به این جزیره ۳ تا ۴ ساعت زمان میب رد .

تورهای گردشگری مخصوص ایرانیان درمدیترانه شامل کشتی سواری و یک وعده غذا و گردش در جزیره ی موش این خدمات ترانسفر را با  هزینه ای معادل ۷۰ دلار یا ۲۴۵ هزار تومان ارائه میک نند؛ هزینه ی گردش در جزیره نیز با قایق حدودا ۲۰ دلار یا ۷۰ هزار تومان و هزینه ی غواصی هم نسبت به خدماتی که انتخاب می کنید ۸۷۰ هزار تومان یا ۲۵۰ دلار می شود.

موقعیت به اختصار: ترکیه، آنتالیا ، منطقه ی کالکان، جزیره ی موش.

……………………………………..

تورهای جدید آنتالیا

جزایر انتالیا 2به وبلاگ آنتالیا خوش آمدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =