آنتالیا حجاب

انتالیا حجاب

انتالیا حجاب

بطور کلی برای سفر به هر کشوری بهتر است قبل از سفر با فرهنگ و از پروتکل های موجود درآنجا آشنایی پیدا کنید تا در سفر خود دچار مشکل نشوید دراینجا نکاتی را برایتان ذکر خواهیم کرد که در سفرتان به ترکیه برایتان مفید خواهد بود.

مردم ترکیه مثل ایران بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند و تاریخ و  فرهنگ بسیار غنی  دارند و از شما به خوبی استقبال خواهند کرد.

با تور آنتالیا سفر خوبی را در این شهر تجربه کنید.

انتالیا حجاب 1

برای اطلاع از تور ترکیه در سایت فیکس تراولز کلیک کنید.

حجاب
حجاب

لباس های رسمی تر بپوشید

با اینکه زنان غیر از اماکن مذهبی احتیاجی به پوشاندن موهای خود ندارند ولی عموما از پوشیدن لباس های خیلی کوتاه و خیلی باز با سر شانه لخت و یا بدن نما و شلوارک های بسیار کوتاه در اماکن عمومی خودداری میکنند.

دامن های بلند یا تا روی زانو شلوارک های تا زانو وشلوار های گشاد به عنوان لباس های پوشیده ی مناسب شناخته می شوند. شما نیز با رفتن به بازار های ترکیه می توانید پوشش زنان ترکیه را بهتر بشناسید و حتی چند نمونه از آنها به عنوان سوغاتی خریداری کنید.

قوانین در مساجد

برای ورود به اماکن مذهبی نظیر مساجد باید بدن و موی خود را کامل به وسیله روسری های ترکی بلند بازارچه های سنتی، دامن های بلند، لباس های آستین بلند ،شلوار های بلند و یا هر حجابی از این دست بپوشانید.

سرتاسر مساجد فرش شده است و نباید با کفش وارد آن شد ورود با کفش به این اماکن مقدس اهانت تلقی می شود.

مطالب بیشتر در مورد  پارک دلفین­ها در کیش

مسجد سلطان احمد در استانبول یکی از معروف ترین مساجد ترکیه است که به دلیل کاشکاری دیوارها و میناب کاری هایش مشهور است.

 

رفتارتان شبیه بومی ها باشد

بهتر است در هنگام مهمان بودن در کشور های دیگر عادت رفتاری همیشگی که در کشور خودتان عرف هستند را کنار بگذارید. چون شاید کسی در کشور دیگر از آنها خوشش نیاید مثل: بوسیدن یا بغل کردن شاید در کشور خود اموری مثل بغل کردن و یا لمس بازو و یا تماس های فیزیکی برایتان طبیعی باشد ولی در ترکیه نوعی ابراز عشق تلقی می شود.

پس دیگران را هنگام آشنایی بغل نکنید یا مثلا به مردان در خیابان لبخند نزیند و اگر مردی را شناختید فقط به دست دادن با وی اکتفا کنید، این اعمال به معنی نادیده گرفتن شخصیت شما نیست بلکه این قبیل رفتارهای محافظه کارانه به شما کمک میکند در کشور غریبه اذیت نشوید و بیشتر مورد قبول جامعه میزبان قرار بگیرید.

یادتان نرود که شما در کشور آنها مهمان هستید  و احترام به صاحب خانه رسم ادب است.

حجاب در آنتالیا
حجاب در آنتالیا

خشک و سرد رفتار نکنید

یکی از راه های شناخت بهتر ترکیه و لذت بردن بیشتر از سفر این است که قبل از سفر با گروه هایی دیگر که عازم ترکیه هستند آشنا شوید مثلا میتوانید یک گروه عکاس یا در صورت علاقه مندی یک گروه آشپز را در گوگل پیدا کنید و از این را با آنها آشنا شوید شاید با هم صمیمی شدید و آنها شما را در بدو ورود به ترکیه به صرف یک وعده ناهار دعوت کردند می توانید هنگام ملاقات با خانواده دوستانتان در ترکیه از خانوادتان و خاطراتتان بگویید و عکس های آنها را نشان دهید، اینگونه است که سدهای فرهنگی شکسته می شود و یک آشنایی مثبت رغم میخورد.

مطالب بیشتر در مورد  جزایر انتالیا

آداب و معاشرت در خانه

بهترین راه برای آشنایی با فرهنگ مردم ترکیه معاشرت با آن هاست، این فرصت خوب برای شناختن افراد جدید را از دست ندهید، ترک ها ممکن است پس از ایجاد یک دوستی اولیه شما را به صرف یک وعده غذایی دعوت کنند این یعنی از شما خوششان آمده و با شما احساس صمیمیت می کنند شما نیز به رسم ادب یک هدیه کوچک و یا یک بسته شیرینی محلی به نشانه تشکر همراه خود به خانه شان ببرید.

در ترکیه پوشیدن کفش در خانه رسم نیست پس کفش های خود را در ورودی درآورید، میزبان به احتمال زیاد به شما یک جفت دمپایی خواهد داد ؛ یکی از راه های صمیمت مشرقی کمک کردن در امور اشپزخانه است
زنان در آشپزخانه براحتی با هم سر صحبت را باز می کنند و این امر موجب صمیمیت و شناخت بیشتر نسبت به فرهنگ و عادات غذایی یکدیگر می شود ؛ پس از صرف غذا با جمله ی ” elinize saglik ” به معنی ” دست شما درد نکند ” از غذای لذیذشان تشکر کنید.

حراج های آنتالیا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 5 =