بهترین جاذبه های دیدنی جزیره کیش

بهترین جاذبه های دیدنی جزیره کیش

2018-07-17
2446
tour, ایران, کیش

بهترین جاذبه های دیدنی جزیره کیش

جزیره کیش یکی از بهترین نقاط گردشگری ایران است که در آن نقاط زیبا و
دیدنی فراوانی وجود دارد که سالانه میزبان گردشگران بسیار زیادی است. اما
در جزیره کیش نقاطی وجود دارد که در هر سفر به کیش حتما باید از آنجا دیدن
کنید و سفر به کیش بدون بازدید از آن ها کامل نمی شود.

در این مقاله قصد داریم تعدادی از بهترین نقاط گردشگری جزیره زیبای کیش را
فهرست کنیم و شرح مختصری درباره هر کدام دهیم. اگر شما قصد رزرو تور ارزان
کیش
و تور لحظه آخری کیش را دارید، خواندن این مطالب را به شما توصیه
می کنیم.

1 – شهر باستانی حریره 

یکی از جاذبه زیبا و باستانی کیش، شهر باستانی حریره است. این شهر در دل غار و کوه های مختلف ساخته شده است. جالب اینکه از کشف این شهر زیبا چند سالی بیشتر نمی گذرد ولی به عنوان یکی از زیباترین اثار باستان شناسی دنیا شناخته می شود. اشیای زیادی در این شهر پیدا شده اند ازجمله: سکه های تاریخی، ظروف مسی، سنگ قبر و یک عراده توپ.

بهترین جاذبه های دیدنی جزیره کیش 1
بهترین جاذبه های دیدنی جزیره کیش


2- شهر زیرزمینی کاریز

یکی از شگفت انگیز ترین شهرهای زیرزمینی که در دنیا کشف شده است، شهر کاریز است. قدمت این شهر به 2500 سال قبل می رسد که حتی در همان سال ها هم قنات هایی داشته است که نیاز مردم به آب را بر آورده می کرده است. وسعت این شهر در حدود 10 هزار متر مربع است و غرفه هایی از صنایع دستی و رستوران های مختلف در آن وجود دارد.

مطالب بیشتر در مورد  کلیسای کاتولیک سنت آنتونی
بهترین جاذبه های دیدنی جزیره کیش 2
بهترین جاذبه های دیدنی جزیره کیش

3 –  کشتی یونانی 

این کشتی یونانی، به عنوان نماد جزیره کیش و یکی از نماد های گردشگری ایران محسوب می شود. این کشتی در غرب جزیره کیش به گل نشسته است. در سال 1345 این کشتی قصد عزیمت به یونان را داشت که به هر دلیل در گل فرو رفت. تلاش های زیادی برای در آوردن آن انجام دادند که نتیجه ای نداد و این کشتی برای همیشه در آن جا باقی ماند.

بهترین جاذبه های دیدنی جزیره کیش 3
بهترین جاذبه های دیدنی جزیره کیش

 

4 – نمایشگاه خزندگان 

کسانی که علاقه به دیدن حیوانات دارند در جزیره کیش نمایشگاهی هست که در آن بیش از 100 گونه خزنده از خانواده های مختلف و مارها به نمایش گذاشته شده است. مارهای عظیم بوآ، پیتون آفریقا و سوسمارهای ماداگاسکار از جمله حیوانات زیبا ی این نمایشگاه هستند.

5 – آکواریوم های پهناور 

اسکله تفریحی کیش مکانی بسیار زیبا برای غواصی و استفاده از قایق های شیشه ای است که این امکان را به شما می دهد که از زیستگاه ماهی های مختلف که در این نقطه از کیش است، دیدن کنید. این منطقه یک زیستگاه بزرگ از ماهی مختلف است که به مانند یک آکواریوم بزرگ و پهناور است. غواصی در این منطقه را هرگز از دست ندهید.

 

6 – بوستان آهوان 

یکی دیگر از زیباترین مکان های دیدنی در جزیره کیش، بوستان اهوان است. این منطقه برای علاقه مندان به باغ وحش و حیوانات بسیار جذاب خواهد بود. وسعت این بوستان به حدود 2 هکتار می رسد که دارای فضای سبز بکری است که در آن انواع حیوانات پرورش داده می شود. البته اکثر آن ها در قفس نگهداری می شود به جز آهو ها. این منطقه به خصوص برای کودکان جالب خواهد بود چراکه این اهوان زیبا با کودکان بازی می کنند.

مطالب بیشتر در مورد  پیست کارتینگ مشهد

7 – ساحل مرجانی

در سمت شرق جزیره ساحل بسیار زیبایی وجود دارد که در آن مرجان های زیادی است که به نام ساحل مرجانی شهرت پیدا کرده است. درختان زیادی در مسیر ساحل وجود دارد. یکی از زیباترین صحنه ها در این مکان تماشای طلوع خورشید است. باشگاه های ورزشی بسیاری نیز در این مکان وجود دارد.

بهترین جاذبه های دیدنی جزیره کیش 4
بهترین جاذبه های دیدنی جزیره کیش

8 – مجتمع درخت سبز

این مجتمع در شمال جزیره واقع است و یک مکان بسیار سرسبز و زیبا است. دره پرتغالی در همین محل است که محل اجتماع درختان سبز و قدیمی است. برخی از این درختان تا حدود 600 سال سن دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 5 =