جاذبه طبیعی دیدنی گرجستان

جاذبه طبیعی دیدنی گرجستان

ژوئن 10, 2019
710
tour, گرجستان

15 جاذبه طبیعی دیدنی گرجستان

چشم اندازهای طبیعی گرجستان و جاذبه طبیعی دیدنی گرجستان تنوع زیادی دارند. طبیعت غرب گرجستان شامل جنگل های شبه استوایی، جنگل های بارانی معتدل و باتلاق ها به کوه های بلند و یخچال های طبیعی تغییر میکنند. در حالی که در شرق این کشور شامل دشت های نیمه خشک است. 40 درصد مساحت این کشور را جنگل تشکیل داده و فقط 10 درصد آن مناطق آلپ است. به همین علت گرجستان لیست بلندی از چشم انداز های طبیعی که باید ببینید را به شما ارائه میکند.

پیشنهاد می کنم برای دیدن تور گرجستان لحظه آخری در سایت فیکس تراولز کلیک نمائید.

1- دره آلازیان

دره آلازان واقع در منطقه کختی با ارتفاع 200 تا 470 متری از سطح دریا واقع شده است. رودخانه آلازانی در این دره جریان داشته و کوههایی این دره 160 کیلومتری را تقریبا محاصره نموده اند. بهترین راه لذت بردن از مناظر این دره بازدید از شهر سینه ناهی که 790 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است می باشد. شما از این شهر می توانید یک منظره زیبا از دره آلازان و کوه های قفقاز بزرگ را ببینید.

2- دیوید گاریجی

دیوید گاریجی یک مجموعه صومعه است که در منطقه کوتینی واقع شده است. این صومعه های ارتدکس صخره ای ، در صخره های نیمه کویری کوه گریجی در مرز آذربایجان ساخته شده اند. یکی از 13 پدر آشوری که در قرن 6 میلادی مسیحیت را در گرجستان گسترش داده است این صومعه ها را ساخته است. این منطقه مناظر زیبایی از کویر و کوه دارد.

آیا می دانید قیمت تور تفلیس چقدر است؟

3- دریاچه ابودلورو

دریاچه های ابودلاور به سه دریاچه با رنگ های متفاوت که در نزدیکی روستای روشکا در شهر کوچورتی وجود دارند گفته میشود. این دریاچه ها با رنگ های آبی ، سبز و سفید واقع در ارتفاع 2812 متری بالاتر از سطح دریا قرار دارند. برای بازدید از این دریاچه ها باید یک روز پیاده روی کنید ولی اگر دوست دارید بیشتر از مناظر این دریاچه ها لذت ببرید میتوانید در کنار دریاچه سبز تا هر زمانی که دوست دارید اتراق کنید.

جاذبه طبیعی دیدنی گرجستان
جاذبه طبیعی دیدنی گرجستان

4- کلیسای تثلیث مقدس در گرگی

Stepantsminda به دلیل داشتن مناظر زیبا و چشم انداز های باورنکردنی از کوه Kazbegi و محیط مجلل و پر زرق و برق کلیسای تثلیث مقدس در ارتفاع 2170 متری از سطح دریا زیر کوه Kazbegi یک مقصد محبوب برای گردشگران است.

5- دریاچه سیاه راک

دریاچه سیاه راک یکی از مناظر طبیعی گرجستان است که در میان گردشگران شناخته شده نیست. برای رسیدن به این دریاچه باید یک پیاده روی دوروزه در مسیری که از میان مناطق حفاظت شده لاگودیه میگذرد داشته باشید مسیری که از میان جنگلهای کهنسال و قدیمی میگذرد.

تور گرجستان را از دست ندهید …!

6- Vardzia

واردزیا یک غارشهر است کع در قرن 12 میلادی به دستور ملکه تامار ساخته شده است. این غار شهر شامل 13 طبقه ، 600 آپارتمان، کلیسا، برج ناقوس و کاخ است.

7- دره مارتویلی

دره مارتویلی در منطقه سمگرلو واقع شده است و یکی از جاذبه های طبیعی دیدنی گرجستان است. این دره دارای رودخانه ای به رنگ سمز زمردین است که مسیری بسیار زیبا را برای پیاده روی ایجاد میکند. همچنین شما میتواند از قایق سواری بر روی رودخانه ، شنا و غواصی و شیرجه در آبشارها لذت ببرید.

8- Mestia

Mestia شهر مرکزی سوانتی در 128 کیلومتری زوگدیدی قرار دارد. این شهر را از لحاظ تاریخی، Zemo Svaneti می توان در نظر گرفت. این شهر اگرچه شهر کوچکی است ولی در قرن های اخیر نقش مهمی در فرهنگ گرجستان ایفا کرده است. برج های دفاعی باقی مانده از قرون وسطا ، کلیسا، مناطق کوهستانی زیبا و سایت میراث جهانی یونسکو از دلایلی است که شما باید این منطقه را در لیست بازدید خود قرار بدهید.

9- دریاچه های Tobawarchkhili

ماننده دریاچه سیاه راک این دریاچه هم در میان گردشگران شناخته شده نیست. زیرا برای رسیدن به این دریاچه حداقل باید 3 روز پیاده روی کنید و آمادگی جسمانی بالایی داشته باشید ولی مناظری که در مسیر دریاچه ها و بعد از آن میبینید ارزش عرق ریختن را دارند. این دریاچه در منطقه سمگرلو واقع شده اند و نام آنها از زبان مگلیانی که در آن منطقه رایج است آمده است و در انگلیسی به آنها دریاچه نقره ای گفته میشود. این دریاچه در مرکز کوه های Egrisi قرار دارند.

10- Ushguli

یکی دیگر از روستاهای مهم سوانتی، Ushguli است که مقصدی محبوب برای کسانی است که دوست دارند تا چشم انداز باور نکردنی کوه Shkharaبلندترین کوه گرجستان را ببینند.

11- دارتلو

دارتلو یک روستای کوچک در توشتی است که تحت تاثیر برجهای دفاعی باقی مانده از قرون وسطا قرار گرفته است. ارتفاع این روستا از سطح دریا 2000 متر بوده و با توجه به شرایط آب و هوایی سخت، در زمستان مسیرهای منتهی به این روستا بسته شده و تنها در تابستان این مسیر ها باز می شوند.

جاذبه طبیعی دیدنی گرجستان
جاذبه طبیعی دیدنی گرجستان

12- کوهستان داش باشی

دره داش باشی در فاصله ای دو ساعته از تفلیس قرار داشته و به علت تنع زیستی تادر خود مشهور است. این تنوع زیستی منحصر به فرد توسط رودخانه پر آبی که از کوه های آتش فشانی داش باشی سرچشمه می گیرد ایجاد شده است. رویش گل ها در دامنه های شیب دار و وجود چندین آبشار مناظر زیبایی به وجود می آورند.

13- آبستومانی

آبستومانی به دلیل وجود یک رصد خانه که در سال 1932 ساخته شده است یک محل مناسب برای عاشقان ستاره شناسی است. این مکان به علت جنگلهای اطراف کوه کانوبلی، هوای صاف و بدون آلودگی برای احداث رصد خانه انتخاب شده است. شما میتوانید هر روز تا ساعت 3 صبح در آسمان کاوش کنید و یا یک پیک نیک عاشقانه زیر آسمان پر ستاره برگزار کنید.

14- پارک ملی بروجومی – خرگاولی

پارک ملی بروجومی – خرگاولی یکی از بزرگترین پارک های ملی گرجستان است که در قفقاز کوچک واقع شده. و دارای مناظر خیره کننده و چشم انداز های چشمگیر است. که در امتداد 11 مسیر مختلف گسترده شده اند. شما میتوانید در اردوگاه ها و کلبه های این پارک ملی اوقات خوشی را سپری کنید.

15- باخمرو

باخمرو یک استراحتگاه کوچک کوهستانی در منطقه گوریا با ارتفاع 2000 متر از سطح دریا است. این منطقه با چشم انداز های زیبای جنگل های کاج، مناظر پانوراما و مراتع کوه پایه ای آلپ شناخته میشود. و حال بعد از یک دوره غفلت مردم از آن دوباره شهرت خود را به دست آورده است. شما می توانید علاوه بر لذت بردن از زندگی در کلبه های کوچکی که در مراتع پراکنده اند ، از تماشای طلوع آفتاب از میان ابرها لذت ببرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *