هندوستان

جاذبه های گردشگری هندوستان

2020-02-10
2110
هند, tour

یکی از بزرگترین کشورهای جهان کشور هند می باشد، که پایتخت این کشور دهلی می باشد؛ هند هفتمین کشور منطقه و دومین کشور پر جمعیت جهان می باشد. هندوستان سرزمینی پست و هموار می باشد که در ادامه شما را با جاذبه های گردشگری این کشور اشنا می کنیم.

هندوستان

بمبئی

یکی از شهرهای زیبای هند می باشد که این نام را پرتقالی بر روی این شهر گذاشتند ابن شهر شهری تجاری می باشد و منبع صنعت کشتی رانی هندوستان می باشدتضاد طبقاتی در این شهر به طور کامل به چشم می خورد از یک سمت افرادی بسیار فقیر و تز سمتی صاحبان ثروت در این شهر زندگی می کنند.

اگرا

یکی از مهم ترین و زیباترین شهر های کشور هندوستان می باشد ،که در ان تاج محل قرار دارد تاج محل مقبره ایی است که با سنگ مرمر سفید ساخته شده است اطراف ان درختانی سرسبز و بسیار زیبا به چشم می خورد علاوه بر ان استخر اب روبروی مقبره زیبایی خاصی به این مکان بخشیده است.

هندوستان

کاخ هوا محل

ساختمانی است بسیار زیبا که با ماسه های قرمز رنگ ساخته شده است و یکی از جاذبه های گردشگری و زیبای هندوستان به شمار می اید.

پارک ملی بنداوگر هندوستان

یکی از زیباترین حیات های وحش به شمار می اید که در ان حیواناتی مانند خرس ، گوزن ، شیر و…… زندگی می کنند.

معبد راناکپور

جالب است بدانید این معبد در هنر و معماری بسیار مشهور است یکی از شاخص ترین و بزرگترین معابد هندو معبد بزرگ رانا کپور می باشد .علاوه بر معماری زیبای ان بر سر هر گنب تصاویر و مجسمه های خدایان هندو به چشم می خورد که همین خود چشم انداز زیبایی دارد.

مطالب بیشتر در مورد  هتل سیمرغ کیش

خط ساحلی کرالا

از دیگر جاذبه های گردشگری هندوستان که ما به شما کاربران گرامی معرفی می کنیم خط ساحلی کرالا می باشدکرالا محل زندگی بسیاری از آبزیان می باشد ابزیانس همچون لاک پشت ، سوسمار و ……

معبد ویرو پاکشا

یکی از جدابیت های هندوستان معبد ویرو پاکشا می باشد این معبد در ابتدا بسیار این معبد در ابتدا یک معبد بسیار کوچک بود که بعدها گسترش یافت و مکانی برای حاکمان و بزرگان شهر قرار گرفت ، این معبد یکی از معابد زیبا و قدیمی هندوستان می باشد.

بنارس

از دیگر جادبه های گردشگری هندوستان می توان به بنارس اشاره نمود که بنارس یکی از قدیمی ترین شهرهای هندو می باشد که مردمان بسیاری در ان زندگی می کردند  علاوه بر آن این شهر در قدیم مکانی مقدس برای هندوستانی ها بوده است این شهر بسیار زیبا می باشد.

غارهای الورا

از دیگر مکان های دیدنی هندوستان که در سفر از این کشور حتما باید از ان دیدن نمود غارهای زیبای الورا می باشد که تاریخ این قارها به قرن های پیش باز میگردد تصاویر حک شده بر روی این غارها بسیار جالب و دیدنی می باشد ،شایان به دکر است که این غار یکی از بزرگترین و زیباترین غارهای جهان به شمار می اید.

هارماندیر صاحب

یکی از مهمترین جاذبه های توریستی معبد هارمدندیر صاحب می باشد که به ان معبد طلایی نیز گفته می شود  زیرا اطراف آن با ورقه هایی از طلا پوشانده شده است که همین خود زیبایی خاصی به آن بخشیده است.

معبد خواجو راهو

مطالب بیشتر در مورد  لیست حیوانات مالزی را بدانیم

از دیگر جادبه های گردشگری هند معبد خواجو راهو می باشد اگر به هنر و زیبایی علاقه دارید ، دیدن این مکان را هرگز از دست ندهید .

جالب است بدانید که تصاویری که بر  وی معبد نقاشی شده است نحوه پوشش زنان قرون وسطی و زندگی آنها را به نمایش گذاشته است.

قلعه سرخ

از دیگر مکان های دیدنی هندوستان قلعه سرخ می باشد جالب است بدانید که این قلعه فقط نه زمان برده است تا ساخته شودبه این خاطر به ان قلعه سرخ می گویند ( دیوارهای ان به رنگ سرخ رنگ می باشد)اگر به هندوستان سفر نمودید حتما از قلعه سرخ که در پایتخت این کشور دیدنی مبی باشد هم دیدن کنید.

مقبره همایون

آرامگاه همایون که یکی از پادشاهان گورکانی می باشد بسیار زیبا ساخته شده است درختان سریبزی که دارد طبیعت زیبا و چشم نوازی که دارد جلوه خاصی به این مکان بخشیده است و همچنین کاشی های مزین که بسیار زیبا می باشند و جالب است بدانید که ارامگاه همایون از معماری ایرانی سرچشمه گرفته است بخاطر علاقه بسیار زیاد همسر همایوت به معماری ایرانی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + دو =