خانه بومیان کیش

خانه بومیان کیش

2000-01-04
1831
tour, کیش

خانه بومیان کیش به چه چیزی معروف است؟

خانه بومیان کیش معروف به خانه اعیانی کیش چگونه جایی است ؟ آیا این خانه متعلق به بومیان کیش است ؟ پاسخ به همه این سوالات برای در ادامه بخوانید….

در این مقاله، ما می‌خواهیم داستانی را در مورد یکی از زیباترین جاذبه‌های توریستی در جزیره کیش به شما بگوییم، خانه بومیان کیش یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین جاذبه‌های گردشگری است.

جزیره کیش شهر پر از جاذبه‌های گردشگری است، اماخانه بومیان کیش یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری است.

تاریخچه خانه اعیانی کیش

جزیره کیش مکان گردشگری ایران با جاذبه‌های کوچکی است که هر ساله میزبان بسیاری از توریست‌ها است که به جزیره کیش سفر می‌کنند.

یکی از قدیمی‌ترین جاذبه‌ها، خانه بومیان کیش است که در حدود ۱۰ کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد.

کاخ اعیانی اگرچه بخشی از بخش قدیمی جزیره کیش است، اما بقایای این مکان به قانون بازگشته است و دارای سابقه طولانی است.

خانه بومیان کیش یکی از مجموعه‌های شهر حریره کیش است که چندین خانه قدیمی متعلق به کشورهای ایرانی، کاشان و یزد را نشان می‌دهد.

خانه بومیان کیش 1با  فیکس تراولز همراه باشید و باخانه بومیان کیش 1 تور کیش  آشنا بشید.

شهر خانه بومیان کیش و شهر حریره کیش در ساحل شمالی جزیره کیش واقع شده‌است.

موزه خانه بومیان کیش

کاشی‌های به شکل ستاره در این خانه‌ها، مانند کاشی‌های مورد استفاده در طول زمان زائران در ساخت بناهای تاریخی، گفته می‌شود که دلیل این که این خانه‌ها متعلق به افراد ثروتمند و مهم هستند و دلیل این امر در خانه به عنوان مجلس اعیان صادق است.

مطالب بیشتر در مورد  رستوران وای نات Why Not

کاشی‌های استار در آن زمان وارد کشور شدند و از طریق جزیره کیش وارد کشور شدند. همان چیز نشان می‌دهد که این عمارت متعلق به یکی از ثروتمندترین افراد این کیش است.

از بخش‌های مختلف خانه بومیان کیش، مهمانان می‌توانند از خانه، آشپزخانه، ایوان و خانه بازدید کنند.

هر بخش از این خانه دارای دنیایی از حرف و حافظه است، که به همین دلیل است که طرفداران زیادی دارد.

به طور شگفت‌انگیز، با توجه به نتایج کاوش‌های باستان‌شناسی که امروزه در دژ باستانی انجام شده‌است، گفته می‌شود که مجتمع ساحلیخانه بومیان کیش ، حمام، مساجد و قنات  قدیمی تشکیل شده‌است.

قبر و ویرانه‌های شهر قدیمی در حدود ۱۲۰ هکتار بوده و در نظر گرفته شده‌است که شهر بزرگی در منطقه محسوب می‌شود.

اتاق‌ها و سقف‌ها و پوشش کلی فانوس‌دریایی کیش از بین رفته‌اند و تنها بخشی از طاق‌های سنگی آن باقی مانده‌اند. این مجتمع درست توسط دریا تنظیم شده‌است و معماری متفاوتی دارد.

خانه بومیان کیش یک مجموعه از کانال‌های افقی و عمودی است که در گوشه و کنار خانه قرار دارند. خانه بومیان کیش  یک مجموعه بسیار جالب و کمیاب است که عملکرد آن هنوز مشخص نیست.

باستان شناسان پس از مطالعه بر روی این مکان زیبا و تاریخی به این نتیجه رسیدند که برای هدف فعالیت‌های ماهیگیری و دسترسی آسان به دریا ساخته شده‌است.

شاید دلیل دیگر ساخت خانه بومیان کیش، ایجاد کانالی برای فرار از هجوم شهر.

خانه بومیان کیش
خانه بومیان کیش

قسمت‌های مختلف خانه را از نظر می‌گذراند.

خانه بومیان کیش شامل یک حمام با حیاط‌های مختلف است. این ساختمان دارای بخش‌هایی از جمله آتش خانه، خانه گرم و حمام (کوره حمام)است.

مطالب بیشتر در مورد  شهر تاریخی مالاکا

کاخ بث در بخش جنوبی ساختمان واقع شده‌است و از راهروهای بین راهروها و راهروها جدا شده‌است. دو اتاق کوچک و بزرگ در جنوب خانه وجود دارد که بخش آخر ساختمان را تشکیل می‌دهد.

باستان شناسان می‌گویند که این حمام یکی از قدیمی‌ترین و قدیمی‌ترین حمام‌های ایرانی کشف‌شده توسط باستان شناسان است.

این مجموعه در دو دوره متفاوت ساخته شده‌است،  تیموریان که این مجموعه را برای باستان شناسان و تاریخدانان بزرگ کرده‌است. یکی از بهترین تورهای مسافرتی ایران را انتخاب کرده و از تماشای آن لذت ببرید.

جالب است که بدانید این حمام به دلیل طراحی خاص آن، یک حمام خصوصی بوده‌است، اما این حمام یک حمام عمومی است که اکثر افراد بومی در آن از آن استفاده می‌کنند.

مسافران که از کشور زیبای ایران بازدید می‌کنند و به مکان‌های تاریخی علاقمند هستند می‌توانند از این خانه زیبا بازدید کنند.

خانه بومیان کیش کمی دورتر از مرکز شهر است، اما به راحتی می‌توانید با اجاره اتومبیل برای بازدید از این خانه زیبا به آنجا بروید.

برای اطلاع از قیمت تور کیش نیز می توانید در سایت فیکس تراولز آخرین قیمت های مربوط برای سفر به کیش را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − دو =