دبی چند فرودگاه دارد 1

دبی چند فرودگاه دارد

2018-06-24
2098
tour, دبی

شهر دبی چند فرودگاه دارد؟ 

شهر دبی بزرگ‌ترین شهر کشور امارات هست که به علت برخورداری از جاذبه‌های انبوه و نیز تثبیت جایگاه خود به عنوان یکی از مراکز سرمایه‌گذاری پر رونق، سالانه شاهد عزیمت شمار بالایی از مسافران بوده و از این رو، دو فرودگاه‌ شهر دبی – فرودگاه بین المللی دبی و فرودگاه آل مکتوم – نقش مهمی در این پیشرفت و گسترش ایفا می‌کنند.

دبی کجاست ؟

دبی باریکه‌ای ساحلی هست که در جنوب ایران و در سواحل آبی خلیج فارس قرار گرفته و با توجه به پیشرفت‌های رخ داده در سال‌های گذشته کانون توجه سرمایه‌گذاری‌های خارجی قرار گرفته هست.
همچنین زیادی از هیجان‌انگیزترین جاذبه‌های دنیا شبیه بلندترین ساختمان دنیا، پیشرفته‌ترین پارک آبی دنیا و زیادی مکان‌های دیگر در شهر دبی قرار دارند. از این رو، سالانه زیادی از افراد از جمله شهروندان ایرانی به هدف سفرهای تجاری یا گردشگری از طریق فرودگاه‌های دبی به بزرگ‌ترین شهر کشور امارات سفر می‌کنند.

دبی خیابان شیخ زاید را بشناسید .

معرفی فرودگاه های دبی : دبی چند فرودگاه دارد ؟

فرودگاه بین المللی دبی
فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی (Dubai International Airport)

فرودگاه بین المللی دبی، مهم‌ترین فرودگاه این شهر محسوب شده و به لحاظ ترافیک پروازهای بین المللی در جایگاه شلوغ‌ترین فرودگاه دنیا قرار دارد.

فرودگاه دبی تحت نظارت شرکت فرودگاه‌های دبی اداره شده و قطب اصلی خطوط هوایی بین المللی کشور امارات از جمله امارت (Emirates) و فلای دبی (Flydubai) هست. همچنین این فرودگاه به ترتیب در ردیف سوم و ششم دنیا به لحاظ
ترافیک مسافری و پروازهای باربری و پرترددترین قطب هواپیماهای غول پیکر A380 قرار دارد.
در این رابطه طبق آمار رسمی، در سال گذشته میلادی بالغ بر ۷۸ میلیون مسافر و ۲/۵۱ میلیون تن جنس از طریق ۴۰۳۵۱۷ پرواز ثبت شده در این فرودگاه جا به جا شده‌اند.

مطالب بیشتر در مورد  دبی بازار

فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی دارای ۳ ترمینال مجزا با ظرفیت جا به جایی ۹۰ میلیون مسافر در سال هست. ترمینال عدد ۱ تنها دارای یک سالن بوده، ترمینال عدد ۲ با ساختمانی مجزا در روبروی ساختمان اصلی فرودگاه قرار داشته و ترمینال عدد ۳ نیز دارای دو سالن مجزای A و B هست. علاوه بر این در ترمینال‌های ۱ و ۳ مسافران می‌توانند از طریق راهروهای شیشه‌ای به راحتی به بخش‌های گوناگون از جمله امور گذرنامه مراجعه کنند.

برای اطلاع از جزییات تور دبی به سایت فیکس تراولز مراجعه کنید.

فرودگاه بین المللی دبی وسیع است

همچنین به علت وسعت فرودگاه و به منظور پاسخگویی به نیاز مسافران برای جا به جایی بین ترمینال‌ها سرویس‌هایی به این منظور تعبیه شده‌اند که می‌توانند مسافران را در پهنا ۲۰ دقیقه از ترمینال ۱ به ۲ و ۳۰ دقیقه از ترمینال ۱ به ۳ انتقال دهند. در این رابطه، مسافرانی که هدف انتقال از سالن A ترمینال ۳ به سالن B دارند نیز می‌توانند از طریق راهروهای خوکار به راحتی جا به جا شوند.

فرودگاه بین المللی دبی و پرواز های خصوصی

ترمینال عدد ۲ نیز به پرواز جت‌های خصوصی اختصاص داشته و مسافران این بخش به راحتی می‌توانند امور مربوط به پذیرش و تحویل بار خود را انجام دهند. در مجموع، ترمینال های ۱ و ۳ با ۸۵ درصد ترافیک مسافری برای پروازهای بین المللی و ترمینال عدد ۲ نیز اغلب توسط افراد ویژه برای پروازهای درون قاره‌ای و حوزه خلیج فارس مورد هستفاده قرار می‌گیرد. همچنین این فرودگاه دارای ترمینال باربری مجزایی با ظرفیت ۳ میلیون تن بار در سال هست.

مطالب بیشتر در مورد  استان لوری

فرودگاه بین المللی آل مکتوم (Al Maktoum International Airport)

فرودگاه بین المللی آل مکتوم بعد از فرودگاه بین المللی دبی دومین فرودگاه این شهر محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۰ میلادی به بهره برداری رسیده هست.

این فرودگاه در منطقه آزاد اقتصادی دبی قرار داشته و از امکاناتی نظیر شیوه‌های نوین ترابری، حمل و نقل برخوردار هست.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته فرودگاه توانایی جا به جایی سالانه ۱۲ میلیون تن بار و ۱۶۰ تا ۲۵۰ میلیون تن مسافر را دارد؛

بر این اساس، فرودگاه آل مکتوم رتبه بزرگ‌ترین فرودگاه دنیا را از لحاظ فضا و حجم مسافر در اختیار دارد.

فرودگاه بین المللی دبی
فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه‌های دبی

فرودگاه آل مکتوم نیز شبیه فرودگاه بین المللی دبی از امکانات بی نظیری شبیه ۳ ترمینال مسافری با امکانات لوکس، سالن‌های بزرگ، مکان اختصاصی برای جت‌های خصوصی، هتل‌ها و مراکز خرید و آشیانه‌های انبوه برای تعمیر و نگهداری هواپیماهای غول پیکر شبیه A380 برخوردار هست.

موقعیت جغرافیایی و راه‌های دسترسی

فرودگاه بین المللی آل مکتوم با مساحتی در حدود ۱۴,۰۰۰ هکتار (۱۴۰ کیلومتر مربع) در منطقه جبل علی در حد فاصل ۳۷ کیلومتری جنوب غربی شهر دبی و در بخش اصلی مرکز دنیای دبی (Dubai World Central) واقع هست. در حال حاضر، فرودگاه آل مکتوم از طریق شبکه پر سرعت قطار شهری به فرودگاه بین المللی دبی متصل هست. همچنین فرودگاه مجهز به مسیرهای اختصاصی برای رفت و آمد تاکسی‌ها بدون برپایی اخلال در رفت و آمد دیگر وسائط نقلیه هست.
خطوط هوایی

فرودگاه آل مکتوم دبی

در حال حاضر، پروازهای کلیه خطوط هوایی ایرانی به مهدف فرودگاه بین المللی دبی انجام می‌گیرد و هیچ پروازی به مهدف فرودگاه آل مکتوم وجود ندارد. البته در حالت کلی پروازهای انجام گرفته در این فرودگاه نسبت به فرودگاه بین المللی دبی زیاد محدودتر هست.
همیشه می‌توانید تورهای گوناگون آژانس‌های مسافرتی را در صفحه اختصاصی کجارو برای تور دبی مقایسه کردیف و تور خوب خود را بیابید.

مطالب بیشتر در مورد  برج دبی

آیا دبی کشور است

 از وبلاگ تور دبی بازدید کنید و در مورد این شهر بیشتر بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 10 =