درباره تفلیس چه می دانید؟

درباره تفلیس چه می دانید؟

درباره جذابیت و زیبایی های تفلیس بیشتر بدانیم !

 

در یک شهر که ترکیبی از دوره های مختلف تاریخی را با خود به همراه دارد ، خیلی جذاب و شگفت انگیز به نظر می رسد،  تناقضات زیبا و بی نظیر از جذابیت های  تفلیس است .

 

اگر تصمیم گرفته اید  به تفلیس سفر کنید به شما تبریک می گوییم تفلیس واقعا شما را هیجان زده خواهد کرد ، ترکیبی از معماری مدرن و کلاسیک تفلیس را خاص و منحصر بفرد کرده است و احتمالا هیچ مشکلی در جذب شما در آن با فراز و نشیب های بسیاری نخواهد داشت. تفلیس شهری نیست که بتوان به راحتی از آن عبور کرد  کاخ کافه ها، گالری ها، موزه ها، میله ها و شهر قدیمی و همه چیز در تفلیس خیره کننده و جذاب است .

 

حمام های گوگردی تفلیس فقط حمام عمومی ساده ای هستند که بسیاری از مردم محلی آن را دوست دارند. منحصر به فرد بودنش در ترکیب آب نیست. گرم و اشباع شده با گوگرد و سایر مواد معدنی، و از زیر زمین به صورت خود جوش فوران می کند . تفلیس دارای جریانهای بسیاری از آب سولفور است – به همین دلیل بوی تخم مرغ های فاسد را می توان تقریبا در هر نقطه ای از شهر حس کرد.

 

تفلیس، درست مثل بقیه گرجستان، دارای گرمایش مرکزی و سیستم آب گرم نیست. بعضی از بخاری ها با استفاده از گاز یا برق کار می کنند، در حالیکه ساکنان ثروتمند به سیستم های گرمای مستقل گاز متکی هستند. به همین علت صرف زمان زیادی در حمام  چندان دور از انتظار نیست .

مطالب بیشتر در مورد  بهترین مساجد مالزی

 

آسانسور در بلوک های آپارتمانی در تفلیس رایگان نیست. پس از ورود به کابین، بلافاصله یک جعبه ویژه برای سکه ها، در کنار پانل دکمه قرار می گیرد. اگر پرداخت نکنید، بالابر ثابت باقی خواهد ماند. در بیشتر موارد، سفر به هر یک از طبقه ها هزینه ای حدود 3-5  سنت دارد.

تقریبا می توان گفت سیگار کشیدن در هر خانواده در تفلیس امری عادی است  و اغلی ساکنان تفلیس آنرا امری زشت نمیدانند .

 

مکان های دیدنی تفلیس که اغلب مسافران در سفرشان با تور استانبول حتما از آنها دیدن می کنند .

 

کلیسای گرگتی

 

یکی از زیباترین مکان های دیدنی در تفلیس که آنرا بهشت تفلیس هم می گویند این کلیسای زیبا در قرن ششم ساخته شده است و قرار گرفتن آن در بالای کوه لذت دیدن دشت و کوه های اطراف را به همراه دارد .

 

صومعه جواری

 

این صومعه در شرق تفلیس واقع شده است قرار گرفتن صومعه در بین دو رودخانه باعث شده است این مکان زیبا واقعا لذت بخش و منحصر بفرد باشد .

معبد سامتاورو

 

ساخته شده در قرن چهارم توسط پادشاه میریان و در قرن یازدهم مورد بازسازی قرار گرفته است طبیعت زیبا و فوق العاده اطراف معبد باعث زیبایی دوچندان آن شده است .

 

 شهر بازی متاتسمیندا :

این شهر بازی با چرخ فلکی غول آسا بر روی تپه ای زیبا قرار گرفته است یک ترن هوایی بزرگ دارد

 

مجسمه کارتلیس دادا

 

مجسمه مجسمه ای بزرگ و تاریخی بر روی بر روی ثپه سولولاکی قرار دارد و به مادر گرجستان معروف است بزرگی آن به اندازه ای است که از داخل شهر نیز به راحتی دیده می شود .

مطالب بیشتر در مورد  تور های جدید آنتالیا

 

 

پل صلح

 پلی دیدنی و جالب که دو قسمت مدرن و کلاسیک تفلیس را به هم متصل می کند  پل صلح در شب دیدنی و تماشایی تر است .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یازده =