راهنمای گردشگری سن پترزبورگ

2020-02-10
2046
روسیه, tour

سنت پترزبورگ، زیباترین شهر اروپا راهنمای گردشگری سن پترزبورگ

 

سنت پترزبورگ به عنوان برترین مقصد اروپا  شناخته شده است . کاخ ها و کلیساهای تزیین شده شهر و تاریخ غنی در پشت آن، آن را یک مقصد ایده آل برای مسافران تبدیل کرده است .

 

غیر ممکن است که  سن پترزبورگ با این همه زیبایی ، یکی از زیباترین شهرهای جهان نباشد سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ در روسیه است.

 

سنت پترزبورگ مانند ونیز در بسیاری از جزایر بزرگ و کوچک گسترش یافته است. مقصد جذاب گردشگری سراسر جهان بسیار زیبا و دیدنی است ، این شهر جذاب دارای پلهای پر زرق و برق، رودخانه ها ی متعدد و قصر ها و کلیساهای زیباست.

 

نام شهر بسیار نمادین است: آن را به افتخار سنت پیتر، نامگذاری شده است.

 

امروز سنت پترزبورگ یکی از مهمترین شهرهای فرهنگی، علمی و صنعتی در روسیه، مسکن چند صد موزه و سالن نمایشگاه است.

 

سن پترزبورگ و زیباترین مکان های آن

موزه هرمیتاژ

واقع در پنج ساختمان با شکوه که توسط معماران معروف قرن های 18 و 19 ساخته شده است. هرمیتاژ یکی از بهترین مجموعه های هنری در جهان را به نمایش می گذارد و توسعه فرهنگ و هنر جهان را از عصر حجر تا قرن بیستم ارائه می دهد.

کل مرکز شهر سن پترزبورگ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و کاخ زمستانی مرکز آن اس

موزه هرمیتاژ یکی از معروف ترین موزه های هنر جهان در سراسر جهان است، موزه مجموعه ای از بیش از 3،000،000 هنر از سراسر جهان است. مجموعه موزه شامل  آثاری از  Rembrandt، لئوناردو داوینچی، میکل آنژ، روبنس، پیکاسو، ونگوگ و غیره است.

مطالب بیشتر در مورد  بالی جاهای دیدنی

 

 

پیتر و پل قلعه

قلعه پیتر و پل در بخش تاریخی سن پترزبورگ واقع شده است. قلعه، اولین ساختمان این شهر جدید برای حفاظت از سرزمین های نووا، که در جنگ شمالی به دست آمد، از حملات احتمالی سربازان سوئدی تأسیس شد. محل مقدس در مجموعه ی قلعه متعلق به کلیسای جامع پیتر و پل است.. این قلعه دارای کلیسای پر زرق و برق که شامل مقبره های پادشاهان رومانوف است.

 

کلیسای قیام مسیح (کاتلان)

 

 

الوار نواکی لارا

بنیاد لاوره الکساندر نوسکی با وقایع مهم در تاریخ روسیه ارتباط دارد.

 

همانطور که سنت پترزبورگ توسط بنیانگذار آن به عنوان پایتخت اداری، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جدید روسیه مورد توجه قرار گرفت، صومعه الکساندر به منظور  تبدیل به مرکز دینی کشور بنا گردید.. امروزه لارو الکساندر نوسکی می تواند به عنوان یک مرکز مذهبی سنت پترزبورگ و پانتئون روسی واقعی شناخته شود.

 

کلیسای سنت ایزاک

یک بنای قابل توجه معماری روسیه است. این ساختار بزرگ فضای میدان مرکزی را پر کرده در کنار کلیسای پیتر و پل و دریای مدیترانه، این شهر به عنوان یک برجسته معماری در منظر شهر تبدیل شده است. گنبد طلایی سنت ایزاک را می توان از هر بخشی از شهر تماشا کرد .

 

دریای اصلی

ساختمانی جذاب که نمونه  برجسته معماری روسیه و جهان و دستاورد بزرگی از هنر اولیه کلاسیک است. دریای مدیترانه مرکز معماری و سازمانی سنت پترزبورگ است. در اینجا سه ​​میدان اصلی شهر به هم پیوسته اند – Prospekt Nevsky، Prospekt Voznesensky و خیابان Gorokhovaya.

مطالب بیشتر در مورد  هتل مدینه الرضا

 

 

پوشکین (Tsarskoe selo)

در اصل، این کاخ متعلق به همسر کاترین منپرت بود. ودر ابتدای قرن هجدهم ایم کاخ مدرن و زیبا  برای او ساخته شد، که بعدا توسط FB Rastrelli برای الیزابت اول در سبک باروک طراحی شده بود.

 

سنت پترزبورگ، روسیه دومین شهر بزرگ پس از مسکو، نه تنها یک شهر بسیار تاریخی است و همچنین یکی از زیباترین شهرهای جهان است.

 

 

 

 

سنت پترزبورگ در اطراف رودخانه نواوا قرار دارد و بیش از 342 پل بیش از کانال ها و رودخانه ها در این شهر وجود ندارد.

 

 

 

 

کلیسای جامع در سال 1818 ساخته شده است و جاذبه دیگری در شهر است. این سومین برج کلیسای جامع جهان است.

 

 

. کاخ ها اغلب به نام “روسی ورسای” نامگذاری شده و در سال 1990 به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شده است..

 

 

دومین شهر بزرگ در روسیه،از همان روز اول همیشه یک شهر چند فرهنگی بود که از مهمانان و متخصصان کشورهای دیگر استقبال می کرد. در کنار استادان و معماران روسی، بسیاری از سازندگان و مهندسان اروپایی به شکوه و زیبایی شهر کمک کردند.

 

معماری سنت پترزبورگ در سراسر جهان مشهور است  که با زیبایی های خیره کننده اش همه مهمانان و ساکنان شهر ما را جذب می کنند.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =