مکان های گردشگری چین 1

مکان های گردشگری چین

2020-02-10
1873
چین, tour

جمهوری خلق چین که با نام چین شناخته میشود. پرجمعیت ترین کشور جهان است که منطقه جغرافیایی آن در منطقه شرق آسیا واقع شده است.پایتخت این کشور شهر پکن است که مرکز دولتی این کشور به شمار می آید.این کشور یک طیف گسترده ای آثار تاریخی و مدرن زیبایی دارد که از سرتاسر جهان گردشگران را جذب خود میکنند.تاریخ غنی که چین دارد و مکان تاریخی آن نقش بسزایی در جذب گردشگر دارد و جاذبه هایی مطرحی مثل دیوار چین در این کشور وجود دارد که در همه جهان شناخته شده است.

 

جاذبه های گردشگری چین

چین از نظر وسعت در رتبه چهارم جهانی قرار دارد و تمام آثار دیدنی و تاریخی و فرهنگی آن، چین را به یکی از قطب های توریستی تبدیل کرده است.همانطور که قبلا گفته شد پکن پایتخت این کشور است اما بزرگترین شهر آن شهر شانگهای میباشد.

 

دیوار بزرگ چین

دیوار چین همانطور که میدانید یکی از جاذبه های گردشگری پر طرفدار دنیاست که با طول 7 کیلومتری خودش توانسته یکی از مکان های زیبایی جهانی را رقم بزند. این سازه بعد مهندسی تدافعی دارد که در زمان قدیم برای حفاظت از آن استفاده میشده است.

در چین یک رسم قدیمی دارند که با قفل زدن و حک کردن اسم همسرشان بر روی این قفل ها و زدن آن بر روی این دیوار ها فکر میکنند که عشقشان پایدار تر شده است.

دیوار بزرگ چین
مکان های گردشگری چین

منطقه هوآنگ لونگ چین

جاذبه بعدی که سعی در معرفی آن به شما داریم جاذبه منطقه هوآنگ لونگ چین در شانگهای است که جاذبه های بکر زیادی در خود دارد. جاذبه های اصلی این مکان عبارتند از دریاچه های رنگین کمان، شن و ماسه های سنگ آهکی، قله های پوشیده از برف، دره های تنگ و عمیق و جنگل های بکر که این مکان را بسیار زیبا میکنند و یک زیبایی عجیبی به این مکان میدهند.در ضمن جاذبه اصلی این مکان گلدن دراگون والی است که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است و یکی از دیدنی ترین جاذبه های کشور چین است. دریاچه های آهکی که در این مکان وجود دارند زیبایی دو چندان به این مکان بخشیده اند و صافی و زیبایی آب این دریاچه این مکان را به قطب عکاسی عکس های زیبا تبدیل کرده است.

مطالب بیشتر در مورد  برج Kizkulesi دختر استانبول
منطقه هوآنگ لونگ چین
منطقه هوآنگ لونگ چین

کاخ تابستانی

یکی دیگر از جاذبه های گرشگردی این کشور که بسیار هم معروف شده است و در چندین فیلم سینمایی جهانی نیز به تصویر کشیده است کاخ تابسانی است که متعلق به پادشاهان قدیم این کشور است.در این کاخ دروازه و در های بزرگی وجود دارد که همگی از اتصالات چوب به هم ساخته شده اند و در آن از میخ یا اتصال فلزی استفاده نشده است.

دریاچه ای که در این کاخ وجود دارد زیبایی خاصی به این کاخ بخشیده همچنین پل هفده قوس و جزیره نانهو در این کاخ وجود دارد که گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است و یکی از المان های اصلی جذب گردشگر در این کاخ است

.این کاخ پر از مکان های دیدنی مثل تپه ها و سالن ها و قصار ها و معابد زیادیست که همگی هم فرهنگ کشور چین در زمان قدیم را منتقل میکنند و سعی در یادآوری فرهنگ قدیم چینی ها دارند.

مکان های گردشگری چین 2

منطقه ساحلی باند چین

جاذبه دیگری که میخاهیم در این مقاله به شما معرفی کنیم منطقه ساحلی باند چین یا (The Bund) یا به زمان محلی وایتان میباشد که از از رود سوژوتا جین لینگ لیو در کرانه غربی رود هوآنگ پو کشیده است.جاذبه اصلی این مکان به ساختمان های کاملا سالم از دوره مستعمره ای چین وجود دارد که خود یک مکان تاریخی به شمار می آید که اکثر آنها به فروشگاه یا هتل های مجلل تبدیل شده اند که شما میتوانید از آنها لذت ببرید.این مکان یکی از اصلی ترین مکان های گردشگری در شانگهای چین است که در بین مردم این شهر معروفیت بسیاری دارد.

مطالب بیشتر در مورد  2 تا از بهترین مراکز خرید استانبول

 

خیابان وانگ فوجینگ

این خیابان یکی دیگر از مکان های دیدنی در پایتخت چین یعنی پکن است که به شما کمک میکند بهتر با فرهنگ چین آشنا شوید.بهتر است بدانید در این خیابان تردد هرگونه وسیله نقلیه ای ممنوع است چون اساسا این مکان یک مکان برای پیاده روی توریستان و آشنا شدن بهتر آنها با مکان های تاریخی درون آن خیابان است.ولی در این خیابان قطاری برای حمل توریست ها در نظر گرفته شده است که میتوانید با استفاده از راحت جابه جا شوید.

 

 

در کل اگر بخواهید سفری به چین داشته باشید با انبوه عظیمی از مکان های دیدنی که جنبه تاریخی یا فرهنگی یا مدرن یا طبیعی دارند مواجه میشوید که میتوانید به خوبی از آنها دیدن کرده و لذت ببرید. همانطور که میدانید با توجه به تاریخ غنی چین بیشتر مکان های دیدنی این کشور تاریخی میباشد اما شما به خوبی میتوانید مکان های باب میل خود پیدا کنید و از سفر خود به این کشور لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =