شهر مسکو روسیه

شهر مسکو روسیه

فوریه 27, 2003
tour, روسیه

شهر مسکو روسیه پایتخت کشور روسیه

شهر مسکو روسیه چه ویژگیهایی دارد ؟

مسکو پایتخت و پرجمعیت ترین شهر روسیه است که 13.2 میلیون نفر در محدوده شهر و 17 میلیون نفر در منطقه شهری.

مسکو یکی از شهرهای فدرال روسیه است.

مسکو مرکز اصلی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی روسیه و اروپای شرقی، و همچنین بزرگترین شهر (هر دو جمعیت و منطقه) به طور کامل در قاره اروپا است.

با تعاریف وسیع تر، مسکو یکی از بزرگترین شهرهای جهان است، که بزرگترین منطقه 14 در مترو است، بزرگترین شهر 18، بزرگترین منطقه شهری و بزرگترین جمعیت شهر در جهان است.

با توجه به Forbes 2013، مسکو به عنوان نهمین گرانترین شهر جهان توسط Mercer رتبه بندی شده است و دارای یکی از بزرگترین اقتصادهای شهری در جهان است و با توجه به شبکه

جهانی تحقیقات جهانی و جهان، به عنوان یک شهر جهانی آلفا رتبه بندی شده است.

و همچنین یکی از سریع ترین مقصد های توریستی رو به رشد در جهان با توجه به شاخص مقصد جهانی شهرهای بزرگ MasterCard است.

مسکو شمالی ترین و سردترین شهری و شهر بزرگ در زمین است.

این خانه به برجستانکینو، بلندترین ساختمان مستقل در اروپا است.

مسکو پایتخت روسیه

برج فدراسیون، دومین آسمان خراش در اروپا؛ و مرکز کسب و کار بین المللی مسکو. با گسترش منطقه ای خود، در 1 ژوئیه 2012، جنوب غربی به منطقه مسکو، منطقه سرمایه بیش از دو

برابر، از 1،091 تا 2،511 کیلومتر مربع (421 تا 970 کیلومتر مربع)، و در نتیجه مسکو تبدیل شدن به بزرگترین شهرستان در قاره اروپا توسط منطقه؛ این جمعیت همچنین 233000 نفر جمعیت را

به دست آورد.

مسکو بر روی رودخانه مسکو واقع در ناحیه مرکزی فدرال مرکزی اروپای روسیه واقع شده است و این شهر را به عنوان  پرجمعیت ترین شهر اروپا در نظر می گیرد.

این شهر به خاطر معماری آن شناخته شده است، به ویژه ساختمان های تاریخی آن مانند کلیسای جامع سنت باسیل با سبک معماری رنگارنگ آن.

با بیش از 40 درصد از قلمرو خود را با پوشش گیاهی، یکی از سبزترین پایتخت ها و شهرهای بزرگ اروپا و جهان است که دارای بزرگترین جنگل در یک منطقه شهری در مرزهای خود هستند-

بیشتر از هر شهر بزرگ دیگری حتی قبل از گسترش آن این شهر در سال 2012 به عنوان پایتخت پیشرفت ایالت ها، از قرون وسطای بزرگ دوسلد مسکو و سپس تزاروم روسیه به امپراطوری

روسیه به اتحاد جماهیر شوروی و فدراسیون روسیه معاصر خدمت کرده است.

مسکو قدرت حکومت روسیه است که محل کرملین مسکو، یک قلعه قرون وسطایی است که امروز محل اقامت رئیس جمهور روسیه است.

کرملین مسکو و میدان سرخ نیز یکی از چندین سایت میراث جهانی در شهر هستند.

هر دو اتاق مجلس روسیه (دوما دولتی و شورای فدراسیون) نیز در این شهر نشسته اند.

شهر مسکو روسیه
شهر مسکو روسیه

مسکو

مسکو مرکز فرهنگ روسیه محسوب می شود، به عنوان خانه هنرمندان روسی، دانشمندان و هنرمندان ورزشی و به دلیل حضور موزه ها، نهادهای علمی و سیاسی و تئاتر، خدمت کرده است.

این شهر با یک شبکه حمل و نقل، که شامل چهار فرودگاه بین المللی است.

، نه پایانه راه آهن، تراموا، تراموا، یک سیستم یکپارچه و یکی از عمیق ترین سیستم های حمل و نقل سریع زیرزمینی در جهان، Metro Moscow، چهارم بزرگترین در جهان و بزرگترین خارج از

آسیا از نظر تعداد مسافرین و بیشتر مشغول در اروپا است.

با توجه به معماری غنی 200 ایستگاه آن به عنوان یکی از نشانه های شهر شناخته شده است. [نیازمند منبع]

مسکو تعدادی از اپیتئات ها را به دست آورده است، بیشتر به اندازه و موقعیت فوق العاده ای که در کشور وجود دارد.

اشاره می کند: رم سوم، عالم سیاه و سفید، تخت اول، چهارصد سوروک (چهل مرتبه) “sorok” به معنی هر دو “چهل، “و” ناحیه یا روستای “در قدیمی روسی).

مسکو نیز یکی از دوازده شهر قهرمان است. دمیون یکی از ساکنان مسکو “مسکو” (موسکویچ) برای مرد یا “مسکوویک” (Moskvichka) برای زن است که به زبان انگلیسی به عنوان یک مسکو مطرح شده است.

نام “مسکو” به اختصار “MSK”

معماری شهر مشکو

مشاهده در گنبد پیاز کلیساهای کرملین و کلیسای جامع مسیح نجات دهنده

کلیسای سنت باسیل در مسکو، شاهکار معماری روسیه
معماری مسکو مشهور جهان است. مسکو محل کلیسای جامع سنت باسیل، با گنبدهای پیاز ظریف، و همچنین کلیسای جامع مسیح نجات دهنده و هفت خواهران است. اولین کرملین در اواسط قرن 12 ساخته شد.

طراحی قرون وسطی مسکو از دیواره های غول پیکر و مقطع شعاعی متقاطع بود. این طرح، و همچنین رودخانه های مسکو، در قرن های بعد، به شکل طراحی مسکو کمک کرد.

کرملین در قرن 15 بازسازی شد. برج های آن و برخی از کلیساهای آن توسط معماران ایتالیایی ساخته شده است و برخی از حواشی رنسانس را به شهر تحویل داده اند. از اواخر قرن 15th، این شهر توسط سازه های سنگ تراشی مانند صومعه ها، کاخ ها، دیوارها، برج ها و کلیساها تزئین شده بود.

ظاهر شهر تا قرن 18 تغییر زیادی نکرد. خانه ها از چوب کاج و صنوبر ساخته شده بودند، با سقف های کم عمق، گچ و یا پوشش داده شده توسط پوست توس. بازسازی مسکو در نیمه دوم قرن 18 میلادی نه تنها به علت آتش سوزی های ثابت، بلکه نیازهای اشراف نیز مورد نیاز بود. بخش عمده ای از شهر چوبی با ساختمان های سبک کلاسیک جایگزین شد.

شهر مسکو روسیه
شهر مسکو روسیه

شهر مسکو پایتخت روسیه

برای بسیاری از تاریخ معماری آن، مسکو تحت سلطه کلیساهای ارتدکس بود.

با این حال، ظاهر کلی شهر در دوران شوروی به شدت تغییر کرد، به خصوص در نتیجه تلاش های بزرگ جوزف استالین برای “مدرن سازی” مسکو.

طرح های استالین برای این شهر شامل شبکه ای از مسیرهای وسیع و جاده ای بود که بعضی از آنها بیش از ده خط راه گسترده بود که در حالی که به شدت ساده سازی حرکت از طریق

شهر ساخته می شد، به دلیل تعدادی از ساختمان ها و مناطق تاریخی ساخته شد.

در میان بسیاری از تلفات تخریب های استالین برج برج Sukharev، شهر برجسته شهر قدیمی و همچنین منازل و ساختمان های تجاری است.

وضعیت جدید شهر به عنوان پایتخت یک ملت عمیق سکولار، ساختمان های مذهبی قابل توجهی را به ویژه در برابر تخریب آسیب پذیر ساخته است.

بسیاری از کلیساهای شهر که در اکثر موارد برخی از قدیمی ترین و برجسته ترین ساختمان های مسکو بودند نابود شدند.

برخی از نمونه های قابل توجه شامل کلیسای کاتانیا و کلیسای مسیح نجات دهنده. در دهه 1990 هر دو بازسازی شدند. اما بسیاری از کلیساها کوچکتر از بین رفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *