قشم درگهان

2018-06-24
2163
tour

قشم درگهان

درگهان شهری است که در سمت غرب شهر شهر قشم و به فاصله ۲۰ کیلومتر واقع گردیده است،
بعد از شهر قشم ، مهم ترین شهر جزیره و قطب عمده فروشی پوشاک ،کیف و کفش جنوب کشور است.
در گذشته (قبل از سال 1385)، این شهر، روستایی بیشتر نبود. اسکله قدیم درگهان، از نقاط گردشگری
این شهر است.

مراکز خرید قشم، همیشه به خاطر قیمت های مناسب، یکی از جذابیت های این جزیره است. در کنار
ساحل شهر درگهان، بازار ها و پاساژ های زیادی از قدیمی و جدید وجود دارد. هتل های مناسبی برای اسکان مسافران در نزدیکی این بازار ها وجود دارد. برای رزرو تور قشم و اطلاع از قیمت تور قشم کلیک کنید.

مهم ترین بازار های این شهر عبارتند از:

1- بازار قدیم :

این بازار یکی از قدیمی ترین بازار عمده فروشی جنوب کشور است که در سال های اخیر توسعه زیادی یافته است. این بازار دارای بیش از 1000 واحد تجاری در دالان ها و پاساژ های مختلف است و مرکز عمده فروشی پوشاک و کفش می باشد.

2- بازار مروارید :

این بازار هم جزء قدیمی ترین مجتمع های تجاری درگهان محسوب می گردد و روبه روی بازار قدیم قرار دارد.

قشم درگهان
قشم درگهان

3- بازار صدف :

بازار صدف بین مجتمع مروارید و نگین واقع شده است که با راهرویی به بازار مروارید اتصال داشته و تا قبل از آتش سوزی هر دو طبق آن فعال بود ولی در اثر آتش سوزی، صرفا طبقه همکف آن قابلییت استفاده داشته و چندین واحد مغازه در آن مجددا بازگشایی شده است.

مطالب بیشتر در مورد  مسافرت به قشم
قشم درگهان
قشم درگهان

4- بازار نگین :

بازار نگین در کنار مجتمع صدف و کنار بازار قدیم قرار دارد. هتل نگین در طبقه بالای این مجتمع قرار دارد. بازار نگین، تقریبا جزء قدیمی ترین مجتمع های درگهان محسوب می گردد.

5- بازار دو دلفین :

این بازار که در سال های اخیر توسعه فراوانی داشته است، یکی از مجتمع های پویای درگهان است که زمان زیادی از تأسیس آن نمی گذرد. این مجتمع به زیبایی با مجتمع نور که در مقابل خود قرار دارد، با یک دالان هوایی متصل شده است. طبقه دوم این مجتمع مرکز عمده فروشی پوشاک زنانه محسوب می گردد. دارای نمازخانه های مجزا برای خواهران و برادران و سرویس سرمایشی مناسب می باشد.

قشم درگهان
قشم درگهان

6- مجتمع نور :

این مجتمع که تنها مجتمعی است در درگهان، که پارکینگ سرپوشیده دارد. با دالان هوایی در طبقه دوم با مجتمع دودلفین اتصال دارد. این بازار نیز بازاری نوساز است.

7- بازار اطلس :

این جا بورس عمده فروشی کیف و کفش درگهان می باشد، که در کنار بازار دو دولفین قرار دارد. این مجتمع نیز بازار کوچکی است که در سالیان اخیر تأسیس شده است.

8- بازار نخل :

این بازار زیبا ترین بازار درگهان است که تمام درب ها و سقف آن با چوب، پوشیده شده است. بادگیر های آن بیانگر معماری جنوب است. اکثر واحد های فروش در این مجتمع خرده فروش هستند و تعداد معدودی عمده فروشی در اینجا وجود دارد.

9- بازار پرشین گلف :

مجتمعی کوچک که دارای هتلی در طبقه بالای خود به همین نام می باشد.

10- بازار زمرد:

این بازار، بیشتر مرکز عمده فروشی لباس است که در کنار بازار مروارید قرار گرفته است و بازاری نسبتا قدیمی است.

مطالب بیشتر در مورد  قشم گردی

11- بازار ایران زمین :

این بازار در مجاورت بازار قدیم درگهان قرار دارد و مجتمع تازه تأسیس شده ای است که در کنار میدان اصلی شهر درگهان قرار دارد و دارای یک رستوران در طبقه بالای خود به همین نام است.

12- بازار دریا:

این مجتمع، بزرگ ترین مجتمع تازه تأسیس درگهان است به همراه امکاناتی از قبیل هتل، رستوران، سیستم تهویه مناسب و نمازخانه مجزای خواهران و برادران.

سایر بازارها:

بازار های دیگری نیز در درگهان وجود دارد، همانند قصر و الماس که به زودی افتتاح خواهند شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 3 =