مجسمه مادر میهن روسیه

مجسمه مادر میهن روسیه

مارس 9, 2002
tour, روسیه

مجسمه مادر میهن روسیه  نشانگر چیست ؟

یکی از جالب ترین مکان های دیدنی روسیه که توجه بسیاری از توریستان را به خود جلب کرده است مجسمه مادر میهن روسیه می باشد.

تاریخچه

فیلم “سرزمین مادری” یادآور جنگ خونین of است و به طور همزمان، لحظه پیروزی روسیه بر قدرت‌های محور در جنگ جهانی دوم را نشان می‌دهد.

پس از جنگ ، جوزف استالین جستجو برای یک مجسمه‌ساز روسی را آغاز کرد که می‌توانست بنای یادبود عظیمی را برای خدمت به عنوان نماد پیروزی ملی و یادبود سربازان کشته‌شده

روسیه بسازد.

از آنجا که بیش از ۳۴،۵۵۵ نفر در پای این بنای یادبود به خاک سپرده شده‌اند، “سرزمین مادری” نه تنها نماد قدرت ملی است، بلکه بنای یادبودی است که هزاران تن از مردمی را که با نام

سرزمین مادری جنگیدند و جان خود را از دست دادند.

زمانی که این بنای یادبود در سال ۱۹۶۷ رونمایی شد، همه رهبران حزب اتحاد جماهیر شوروی در نمایشگاهی از اتحاد و قدرت شوروی ظاهر شدند (RT مستند، ۲۰۱۲).

شخصیت زن در “سرزمین مادری” هم با شکوه و هم با شکوه است. در پایه مجسمه پاهای غول آسای زنانه محکم بر روی زمین کاشته می‌شود.

ردایش که به شکل یک الهه یونانی پوشیده شده‌است، در پشت او موج می‌زند و همچنان به سینه و ران‌هایش می‌چسبد.

با این حال مجسمه Vuchetich زنانه نیست.

   تور روسیه چگونه است؟ 

مجسمه مادر میهن نماد روسیه

صورت مادر شجاع و پیروز است، و دهانش کاملا باز است، مثل فریاد پیروزمندانه. دستش به بالای سر او دراز شده و شمشیری بزرگ در دست دارد که تقریبا یک سوم از اندازه کل او است.

حالت چهره مادر آرام نیست – این تقریبا وحشی است در vengeance unadulterated.

به نظر می‌رسد که این مجسمه با مفاهیم سنتی زنانه برای تصویر کشیدن در مجسمه‌سازی و نقاشی روبرو است.

این مجسمه در حالی که به وضوح زنانه است سنت غربی “زنان کوچک و ظریف” را رد می‌کند و درون حوزه مادینه (که)بر نیاز به قدرت صحه می‌گذارد (Schor، xxxvii).

این مجسمه او را تشویق نمی‌کند بلکه به جای آن نوعی از بهت و ترس را به خاطر حالت چهره زن و اندازه محض آن، فرمان می‌دهد.

مجسمه مادر میهن روسیه
مجسمه مادر میهن روسیه

سرزمین مادری از (روسی: PoдиHa – MaTb зoBeT)! برق می‌زدند. حصیر زیر پادری! روشن است.

” میهن “-” مادر ” زنگ می‌زند! این مرکز ترکیبی از بنای یادبود “قهرمانان” جنگ Stalingrad ” در Mamayev کورگان در Volgograd روسیه است.

آن توسط Yevgeny Vuchetich و مهندس سازه نیکولای Nikitin طراحی شد و بلندترین مجسمه در جهان در سال ۱۹۶۷ را اعلام کرد.

این بلندترین مجسمه در اروپا و بلندترین مجسمه (به استثنای pedestal)زنی در جهان است.

اندازه‌گیری

هنگامی که بنای یادبود در سال ۱۹۶۷ اختصاص داده شد، بلندترین مجسمه در جهان بود که ۸۵ متر (۲۷۹ متر)از نوک شمشیر خود را تا بالای of اندازه‌گیری کرد.

ستون‌های plinth ۲ متر دیگر (۶.۶ ft)دیگر را اندازه می‌گیرند و روی یک پایه بتن با عمق ۱۶ متر (۵۲ فوت)نصب می‌شوند.

این رقم ۵۲ متر (۱۷۱ فوت)و شمشیر ۳۳ متر (۱۰۸ فوت)را اندازه‌گیری می‌کند. این بنای یادبود بیش از ۸،۰۰۰ تن (۷،۹۰۰ تن)و ۸،۸۰۰ تن (۸،۸۰۰ تن)است.

این مجسمه حاوی ۵،۵۰۰ تن بتن و ۲،۴۰۰ تن سازه‌های فلزی است که خود این شمشیر ۱۴ تن وزن دارد. سفتی کادر توسط ۹۹ کابل فلزی به طور مداوم در تنش پشتیبانی می‌شود.

با  فیکس تراولز همراه باشید تا با   قیمت تور روسیه آشنا شوید.

Dedication

بنای یادبود سرزمین مادری از the (GDR)در سال ۱۹۸۳

دویست پله که مظهر ۲۰۰ روز جنگ Stalingrad بود، از پایین تپه به بنای یادبود منتهی می‌شد.

این مجسمه هم در پرچم فعلی و هم در لباس استان ولگاگراد دیده می‌شود.

Marshal Ivanovich، رئیس اتحاد جماهیر شوروی، در ناحیه بنای یادبود به خاک سپرده شده‌است، همان طور که واسیلی Zaytsev، تک‌تیرانداز اتحاد جماهیر شوروی، که ۲۲۵ سرباز و افسر

ارتش آلمان و متحدان آن‌ها در نبرد of کشته شد، به خاک سپرده شده‌است.

این بنای یادبود بخش مرکزی نقاشی سه لته است که از “جبهه عقب عقب” در Magnitogorsk Magnitogorsk و “Liberator Warrior” در پارک Treptower Treptower تشکیل شده‌است.

معلوم شد که شمشیر که از طرف کوهه‌ای اورال ساخته شده‌بود بعدا توسط سرزمین مادری در Stalingrad ساخته شد و پس از پیروزی در برلین سقوط کرد.

مجسمه مادر میهن روسیه
مجسمه مادر میهن روسیه

مشکلات ساختاری

شمشیر در اصل از فولاد ضد زنگ ساخته شده است، با ورقه های تیتانیوم کمرنگ شده است.

توده بزرگ و شمشیر بالا به علت ابعاد عظیم آن موجب شد که شمشیر قوی تحت تاثیر بارهای باد قرار بگیرد که باعث ایجاد تنش های مکانیکی شدید در جایی بود که دست نگه داشتن

شمشیر به بدن مجسمه سازی تغییر شکل در طراحی شمشیر نیز موجب حرکت ورق های تیتانیوم می شود، ایجاد صدای متلاطم از فلز رعد و برق

. بنابراین، در سال 1972، تیغه جایگزین دیگری شد – که به طور کامل از فولاد تشکیل شده بود – و در قسمت بالایی شمشیر، سوراخ ها فراهم شده بود که موجب کاهش آن شد.

در سال 2009، گزارش ها حاکی است که این مجسمه به دلیل تغییرات در سطح آب های زیرزمینی سبب حرکت بنیادها شده است. مجسمه به پایه های آن ثابت نشده است و تنها با وزن آن در جای خود نگهداری می شود. یک مقام ناشناس ادعا کرد که 20 سانتیمتر تغییر کرده است و پیش بینی نشده بود که بدون فروپاشی حرکت کند.

برنامه بازسازی بنای یادبود در سال های 2008-2009 توسعه یافت و فعالیت های حفاظت و ترمیم در سال 2010 آغاز شد.

بهار 2017، یک برنامه جامع بازسازی این بنای تاریخی که برای یک و نیم ساله با هزینه دو میلیارد روبل آغاز شده است. تمامی ترک های تشکیل شده تعمیر می شوند و بیش از 6000 مترمربع سطوح بتنی بازسازی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *