مردم روسیه

مردم روسیه

مارس 12, 2005
tour, روسیه

مردم روسیه به چند دسته تقسیم می شوند ؟

روسیه دارای قومیت های فراوانی می باشد و مردم روسیه به چند دسته تقسیم می شود که به ترکیب قومیتی در این کشور اشاره می کنیم .

پس با ما همراه باشید

روس ها

روس ها  یک گروه قومی شرق اسلاوی بومی اروپای شرقی هستند.

اکثریت روس ها ساکن روسیه هستند ، در حالی که اقلیت های قابل توجهی از روسها در دیگر کشورهای شوروی سابق مانند بلاروس، قزاقستان، مولدووا، اوکراین و کشورهای بالتیک زندگی می کنند.

بزرگترین گروه قومی روسی نیز در سراسر جهان وجود دارد، که تعداد قابل توجهی در ایالات متحده، آلمان، برزیل و کانادا زندگی می کنند.

روس ها دارای بسیاری از ویژگی های فرهنگی با دیگر گروه های قومی شرقی Slavic، به ویژه بلاروس ها و اوکراین هستند.

مذهب آنها عمدتا مسیحیان ارتدوکس می باشد.

زبان روسی در روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان رسمی است و همچنین در بسیاری از کشورهای شوروی سابق

قومیت های موجو در روسیه

دو کلمه روسی وجود دارد که معمولا به زبان انگلیسی به عنوان «روسها» ترجمه شده است.

یکی از آنها «روسی» (rusiskiy) است که اغلب به معنای «روسها قومی» است.

یکی دیگر از آن ها «روسی» (روسیان Russian) است که به معنی «شهروندان روسیه» است.

کلمه سابق به روسهای قومی اشاره دارد، صرف نظر از کشورهایی که آنها در آن زندگی می کنند و صرف نظر از این که آیا آنها تابعیت روسیه را دارند یا خیر.

در شرایط خاص، این اصطلاح ممکن است گسترش یابد یا نه به اعضای دیگر گروه های قومی روسی از روسیه و یا از اتحاد جماهیر شوروی سابق گفته می شود .

کلمه دوم اشاره به همه افرادی که دارای شهروندی کشور روسیه هستند، صرفنظر از قومیت آنها، و شامل روس هائی است که در خارج از روسیه زندگی می کنند.

ترجمه ها به زبان های دیگر اغلب این دو گروه را تشخیص نمی دهند.

با توجه به تئوری شایع ، رووسی نام روستایی بود که اهالی آن قایقران بودند ، مانند نام فنلاندی سوئد (رووسی)، از اصطلاح قدیمی اسراییلی برای “مردانی که به عنوان قایقران نام برده می شد.

روش اصلی هدایت قایق ها از رودخانه ها از طرف شرق اروپا به ناحیه ساحلی سوئد Roslagen (Rus-law) یا Roden بود که در زمان های قبل شناخته شده بود.

پس از آن، نام روستایی همانند نامهای فنلاندی و استونیایی برای سوئد: رووتی و سوئد شناخته شد .

تا انقلاب 1917، مقامات روسیه بطور خاص آنها را “روسها” ننامیدند، بلکه آنها را “روسهای بزرگ” نامیدند، بخشی از “روسها” (همه شرق اسلاوها)

مردم روسیه
مردم روسیه

جمعیت روسیه

در سال 2010، جمعیت روسیه در جهان 129 میلیون نفر بود که 86 درصد در روسیه، 11.5 درصد در کشورهای مستقل مشترک المنافع و کشورهای بالتیک و 2.5 درصد دیگر در سایر کشورها

زندگی می کردند.

 

تاریخچه مردمان روسیه

روسهای مدرن از دو گروه قبایل تشکیل شده اند: شمال و جنوب.

قبایل شامل :

1- Krivichs، Ilmen Slavs

2- Radimichs Vyatiches

3- Severians

مطالعات ژنتیک نشان می دهد که روس های مدرن به طور قابل توجهی از بلاروس ها و اوکراینی ها متفاوت نیستند.

بعضی از مردم شناسان مانند دیمیتری کنستانتینویچ زلینین تأکید می کنند که روس ها بیشتر شبیه بلاروسی ها هستند و اوکراینی ها نسبت به جنوب روس ها به شمال روس ها شبیه هستند.

روس های ساکن در اروپای شمالی شباهت های ژنتیکی متوسطی با مردم ارواریا دارند،  که در روسیه مدرن شمال اروپا مرکزی زندگی می کردند و بعدها توسط اسلاوها به عنوان اسلاوها

جذب شدند و اسلواکیایی ها به شمال شرقی منتقل شدند.

قلمرو روسیه از هزاره دوم قبل از میلاد با هندو اروپایی، اورالالتیایک و سایر اقوام ساکن شده ترکیب شده است .

از قرن بیست و یکم تا نزول هزاره، آنها به صورت مسالمت آمیز به سمت شمال به منطقه بالتیک گسترش یافتند، تشکیل قبایل دهقویچ، رادیمیچ و اسلاویات را در زیر زمین بلندی و به همین

ترتیب ویژگی های زبان تغییر کردند . بعدها، هر دو کشور یعنی هم بلاروس و روسیه جنوبی در این منطقه زبانشناسی قومی شکل گرفتند.

از قرن شانزدهم، گروه دیگری از اسلاوها از پومرانیا به شمال شرقی دریای بالتیک نقل مکان کردند، جایی که آنها با وارگانیان روگان خواگانت مواجه شدند و مرکز مهم منطقه نووگورود را

تأسیس کردند.

همان جمعیت قومی اسلاویک نیز منطقه تروی و منطقه Beloozero را در آنجا مستقر شدند. با زیربنای اورالیک، آنها قبایل Krivichs و اسلم های Ilmen را تشکیل دادند.

مردم روسیه
مردم روسیه

 

فهرست مردم روسیه

بنای هزاره روسیه در ولکی نووگورود ، شامل مجسمه ها و امدادگران برجسته تر در 1000 سال اول تاریخ روسیه است .

مردان روشنگری در روسیه

ایالتی ها در روسیه

مردان و قهرمانان نظامی در روسیه

نویسندگان و هنرمندان در روسیه

این لیستی از افرادی است که در ارتباط با فدراسیون مدرن روسیه ، اتحاد جماهیر شوروی ، امپریال روسیه ، روسیه تزاری ، دوسلدورف مسکو و دیگر کشورهای پیشین روسیه حضور دارند.

صرف نظر از قومیت و یا مهاجرت، این فهرست شامل بومیان معروف روسیه و کشورهای پیشین آن و همچنین افرادی است که در جای دیگر متولد شده اند اما اکثر زندگی فعال خود را در

روسیه گذرانده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *