جزیره قشم

2020-02-10
2215
قشم, tour

جزیره قشم

قشم بزرگترین جزیره خلیج فارس می‌باشد ودر چند کیلومتری ساحل جنوبی ایران که مقابل شهر بند عباس قرار دارد، واقع شده است. این جزیره استان هرمزگان که در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد، هر ساله توریست های مختلفی را جذب خود میکند.

کیش به قشم
کیش به قشم

میانگین درجه حرارت در جزیره قشم حدود 27 درجه سانتیگراد می‌باشد. گرم ترین ماه ها از ماه خرداد تا مهر می باشند و سردترین  ماه ها در این منطقه از مهر تا بهمن است. این جزیره شامل 59 شهر و روستا می‌باشد و جمعیت آن در سال 2011 حدود 117،774 نفر بوده است.مردم ساکن در این جزیره به کارهایی چون ماهی‌گیری،خدمات، ساخت و ساز و تجارت مشغول می باشند. ماهی‌گیری شغل اصلی اکثر ساکنان جزیره قشم می باشد.

جزیره قشم دارای جاذبه های متعددی برای جذب توریست از داخل و خارج از کشور می‌باشد.در اینجا لیستی از بهترین مکان های توریستی جزیره قشم را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

1- جنگل های حرا

طبق گفته های طرفداران و کارکنان محیط زیست، حدود 1.5 درصد پرندگان جهان و 25 درصد پرندگان بومی ایران هر ساله به جنگل های حرا مهاجرت می کنند که یک پارک ملی می‌باشد. منطقه حرا، پر از درخت های جنگلی می‌باشد که با توجه به جزر و مد، به طور جزئی در زیر آب رشد می کند.

شما می توانید قایق هایی را در این منطقه اجاره کنید تا به گشت و گذار در اطراف این جنگل بپردازید. این قایق ها معمولا توانایی حمل 6 نفر را دارا می‌باشند. رستوران های کوچکی نیز در اطراف محل اجاره این قایق ها وجود دارند که میتوانید از آن ها برای صرف صبحانه و ناهار استفاده کنید.

مطالب بیشتر در مورد  10 تا از بهترین خوراکی ها در استانبول

2- بیابان قشم

در نزدیکی غرب جزیره  قشم، بیابان زیبایی وجود دارد که با شن و ماسه های فوق العاده نرم و صخره های خارق العاده پوشیده شده است. با اینکه دسترسی به این بیابان با ماشین امکانپذیر است، اکثر مردم محلی از موتورسیکلت برای حمل و نقل به انجا استفاده می کنند. برخلاف قسمت های دیگر جزیره قشم، در این بیابان جاندار زیادی وجود ندارد. این بیابان چشم انداز خیره کننده دارد و توصیه میشود اگر علاقه ای به بازدید از آن را دارید، هرگز این فرصت را از دست ندهید. با اینکه این بیابان از خاص ترین مناطق جزیره قشم می‌باشد، با این حال سالانه تعداد کمی از آن بازدید می کنند.

3- غار و گنبد نمکی نمکدان

بازید از این غار نمکی که در غرب جزیره و 100 کیلومتری شهر قشم قراردارد، به همه توصیه میشود. در جلوی ورودی این غار، نگهبان هایی هستند که میتوانید از آن ها مشعل تهیه کنید.

اگر قصد بازید از تمامی بخش های این غار را دارید، توصیه میشود از یک فرد راهنما کمک بگیرید. با این حال، قسمت هایی از این غار برای عموم، قابل دسترسی نیست و گرفتن اجازه ورود به آنها حتی با راهنما، کار سختی خواهد بود.غار نمکدان 3، به عنوان طولانی ترین غار نمکی جهان شناخته می‎شود.

4- جزایر ناز

هیچکس در این جزایر زندگی نمیکند و تنها ماهیگران استراحتگاه ها و محل های کوچکی برای ماهیگری در این مناطق ساخته اند. با این حال، توریست های زیادی هر ساله به بازدید از این منطقه می پردازند. جزایر ناز در 22 کیلومتری قشم و 1 کیلو متری ساحل شرقی جزیره واقع شده است.

مطالب بیشتر در مورد  مدفون شدگان حرم امام علی

کل مساحت این جزایر حدود 3 هکتار می‌باشد وسطح آن کاملا صاف و مسطح است. سال ها قبل، عده ای در این جزیره زندگی می کردند ولی به تدریج تعداد آن ها کاهش یافت و امروزه هماتطور که گفته شد، کسی در این جزایر زندگی نمیکند.بهترین فصل بازید از این جزایر فصل پاییز و زمستان می باشد .بهترین زمان بازدید از این جزایرنیز، قبل از غروب خورشید می‌باشد و به شما این فرصت را میدهد تا از روزآفتابی آن لذت ببرید. تفریحات مختلفی نیز در این جزیره از جمله شتر سواری و چتر بازی انجام میشود. یکی از جالب ترین بخش های این جزایر این است که قسمت هایی از آن میتواند ساعاتی از روز  زیر آب و ساعاتی دیگر به خشکی متصل باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 5 =