پارک ببک در استانبول

پارک ببک در استانبول

پارک ببک در استانبول

پارک ببک در استانبول

تنها یک مکان وجود دارد که وقتی در بسفر هستید، به آن اشاره می‌شود: پارک ببک، استانبول.

 

از روستای ماهیگیری ببک تا پارک ببک استانبول

این پارک که در ساحل بسفروس و منطقه ببک که هم نام این پارک است قرار دارد در سال 1908 پس از اعلام قانون مشروطه دوم برای بازدید عموم باز شد. پارک ببک توسط یک گروه که سرپرستی آنها را یک معمار ایتالیایی به عهده داشت بازسازی و دوباره در سال 2008 به عنوان پارک تورکان سابانجی ببک باز شد. جنگل های بلگراد یکی از سرسبزترین نقاط ترکیه هستند که فضایی به وسعت 5 هزار و 300 هکتار را پوشانده اند. این جنگل ها پر از درختان بلوط و راش می باشند و فضاهای زیادی برای برپایی پیک نیک دارد.

پارک ببک در استانبول 1

پارک ببک در استانبول 2برای اطلاع ازز تور استانبول در سایت فیکس تراولز کلیک کنید.

 
پارک ببک در استانبول
پارک ببک در استانبول

خلیج زیبای ببک در استانبول

خلیج ببک که زمانی به عنوان پناه‌گاه برای قایق‌ها در آب و هوای بد و به عنوان یک زمین careening استفاده می‌شد.
در حال حاضر خلیج کوچکی است که  قایق‌های بادبانی و قایق‌های تندرو در آن لنگر می‌اندازند.
در کنار اسکله Pier و مسجد ببک در منطقه‌ای که به کنسولگری مصر گسترده شده‌است.
باغی عمومی به نام “باغ ملی” و یک کلوب شبانه ساحلی در سال ۱۹۰۸ ساخته شده‌است.
این باشگاه که به نام ببک شناخته می‌شود در سال ۱۹۵۷ – ۱۹۵۸ زمانی که میدان ببک اصلاح شد، بسته شد.
این پارک در دهه ۱۹۶۰ بازگشایی شد اما به طور کامل ناپدید شد در حالی که پارک بعد از ۱۹۸۰ بازسازی شد.

مطالب بیشتر در مورد  مرکز خرید پالادیوم

 

علت نام گذاری

دقیقا معلوم نیست که نام این روستا و محله از کجا آمده است. ترجمه‌ی تحت‌الحفظی کلمه‌ی «ببک» به معنی «کودک» است که به موقعیت جذاب محله در تنگه‌ی بسفر اشاره می‌کند که خلیج عمیق و آرام و چشم‌اندازی گسترده بر هر دو جهت بسفر دارد.

 

پارک ببک پارک معروف استانبول

پارک ببک استانبول با بیش از یک قرن قدمت و دارای درختان سر به فلک کشیده و فضای سبز بسیار زیبایی است و برای بازدیدکنندگان آرامشی وصف ناپذیر به همراه دارد .

پارک ببک در سال 1908 میلادی در منطقه بشیکتاش استانبول به روی عموم مردم بازگشایی شده تا به عنوان مکانی برای پیاده روی و استراحت مورد استفاده قرار گیرد .

این پارک که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید به عنوان پارکی ساحلی بخشی از مجلل ترین محله استانبول را به خود اختصاص داده و مکانی مناسب برای دورهمی های خانوادگی در آخر هفته ها می باشد .

پارک ببک استانبول بعد از تاسیس در اوایل قرن بیستم اخیرا در سال 2008 میلادی توسط یک گروه از معماران ایتالیایی مورد بازسازی قرار گرفته است تا بر جذابیت و شکوه آن افزوده گردد . فضای سبز ببک پارک استانبول 8800 متر مربع می باشد و امروزه با وجود درختان کهنسال راش ، شاه بلوط و بلوط و دیگر گیاهان زینتی و بی نظیرش ، به یکی از جاذبه های گردشگری استانبول تبدیل شده است .

امکانات لازم برای پیک نیک ، مسیرهای مختلف برای پیاده روی ، محوطه حیوانات خانگی و زمین های بازی از دیگر بخش های موجود در پارک Bebek هستند که در مجموع مساحتی حدود 16 هزار متر مربع را به خود اختصاص داده اند .

مطالب بیشتر در مورد  ارمنستان تصاویر

پیاده روی و قدم زدن در پارک ببک می تواند به عنوان یکی از تفریحات استانبول مورد استقبال قرار گیرد . در درون و اطراف این پارک گزینه های متفاوتی از کافه و رستوران در پیش روی شماست و همیشه جمعیتی زنده و سرحال از مردمان را خواهید دید .

گردشگران تور استانبول برای رفتن به این پارک زیبا می توانند از اتوبوس هایی که به طور منظم از امینونو ، بشیکتاش و تکسیم مسافر جابجا می کنند استفاده نمایند .

شهربازی ویالند در استانبول

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − سه =