کاخ های ماربل در روسیه

کاخ های ماربل در روسیه

2011-02-11
2042
روسیه

اطلاعات مفید درباره مجموعه کاخ های ماربل در روسیه

کاخ های ماربل در روسیه از جمله مکان هایی  دیدنی روسیه است که تقریبا هر کسی که در تور روسیه شرکت کرده باشد از آن بازدید می کند . برای افرادی که تاکنون به روسیه سفر نکرده اند ممکن است سوال شود که ، کاخ های ماربل در روسیه کجاست؟ چرا کاخ های ماربل بین توریست ها از اهمیت بالایی برخوردار است ؟

فیکس تراولز که ارائه دهنده تور روسیه و انواع تورها به کشور های مختلف استمکان هایی  دیدنی روسیه ، تجربه افراد از بازدید این مکان را بسیار رضایت بخش می داند.  تقریبا کمتر کسی پیدا می شود که در تور روسیه شرکت کرده باشد و از بازدید چنین مکان تاریخی با معماری شگفت انگیز ، رضایت نداشته باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاخ های ماربل در روسیه بهتر است در ادامه همراه ما باشید .

تاریخچه کاخ ماربل روسیه

همانطور که در نقشه بالا مشاهده می کنید، کاخ مرمر یا همان کاخ ماربل در شهر سنپترزبورگ روسیه و در کنار رود نِوا قرار دارد . این کاخ را می توان یکی از بهترین آثار معمار برجسته ، انتونیو رینالدی دانست . شایان ذکر است در ساخت این بنای تاریخی، که در سال 1768 آغاز شد مجموعه ای از بهترین مجسمه سازان و معماران و اساتید روسی و خارجی بکار گرفته شدند تا به تزئین طراحی داخلی و بیرونی کاخ بپردازند .

از آنجایی که بیش از 33 نوع سنگ مرمر در ساخت آن بکار رفته نام آن را کاخ ماربل (کاخ مرمر، قصر ماربل) گذاشته اند . گفته می شود که این کاخ را ملکه کاترین به پاس خدماتی که گریگوری اورلوف برای از بین بردن پیتر سوم برایش انجام داده بود ، به او هدیه داده است .

مطالب بیشتر در مورد  روسیه کدام قاره است؟
تاریخچه کاخ ماربل روسیه
تاریخچه کاخ ماربل روسیه

اما عمر گریگوری به دنیا نبود و قبل اتمام تزئنات کاخ از دنیا رفت ، بعدها این کاخ توسط خانواده سلطنتی از ورثه گریگوری خریداری شد و به گراند دوک کنستانتین پاولوویچ داده شد (یکی از نوادگان کاترین) .

در سال 1843 نیکلایویچ دستور داد تا کاخ مرمر را  بازسازی کنند . برای این کار معمار الکساندر بریلوف انتخاب شد . در طی این بازسازی ساختار اولیه ساختمان را حفظ شد ولی فضای داخلی جدیدی با سبک رنسانس ایجاد گردید . تالار مرمر و پله بزرگ دو مورد از قسمت هایی هستند که دست نخورده باقی ماند .

بعد از انقلاب بزرگ روسیه از این مکان به عنوان آکادمی تاریخ فرهنگ مورد استفاده قرار گرفت ، چند سال بعد از آن به عنوان موزه لنین  در نظر گرفته شد . در حال حاضر از این کاخ به عنوان موزه دائمی استفاده می شود و هر روزه بازدید کنندگان فراوانی را به سمت خود مکی کشاند .

 

معماری و طراحی کاخ ماربل

این ساختمان به صورت ذوزنقه ای طراحی شده و هر یک از چهار نمای بیرونی با وجود متقارن بودن با هم تفاوت های خاصی دارند که به زیبایی نمای بیرونی می فراید . همچنین مجسمه الکساندر که به دست یکی از معروفترین مجسمه سازان به نام “پائولو تروبتزكوی ” ساخته شده در نوع خود بی نظیر است .
بعد از ورود به قصر در همان ابتدا کاربرد انواع سنگ های مرمر با رنگ های متفاوت در کف ، دیواره ها و سقف شما را مسحور می کند .

از زیباترین قسمت های این کاخ که علاقه مندان به بناهای تاریخی روسیه را جذب خود می کند، می توان به پله اصلی که از سنگ مرمر خاکستری ساخته شده است و همچنین تالار مرمر ، که دارای دیوار های مرمر در طرح ها و رنگ های متفاوت اشاره كرد . هنگامی که در راه پله ها و راهرو ها این قصر قدم می زنید علاوه بر طرح هایی که روی دیوار های مرمری کار شده و در نوع خود بی نظیر است ، تابلو ها و مجسمه هایی قرار دارد که دارای قدمت بالا و بسیار ارزشمند می باشد .

مطالب بیشتر در مورد  جاذبه های گردشگری روسیه
معماری و طراحی کاخ ماربل
معماری و طراحی کاخ ماربل

طراحی پنجره ها ، جنس پرده ها ، طرح هایی که روی سقف و دیواره ها و کف هر اتاق کار شده ، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند . لازم به ذکر است که طراحی تمامی اتاق ها با هم متفاوت است .

تالار اصلی شامل نقوش برجسته ای است که برای کلیسای جامع سنت اسحاق ساخته شده است . همچنین در تالارهای اورلوف و کاترین نیز نقش برجسته هایی وجود دارد که  بازگوکننده فعالیتهای مهم برادران اورلوف و امپراطور کاترین می باشد. در کاخ مرمر نمایشگاه دائمی هنرمندان خارجی قرون گذشته برپاست .

برخی از سنگ ها و مواد اولیه این بنا از معادن نزدیک دریاچه های لادوگا و Onega تهیه شده است . سنگ های مرمر سفید از ایتالیا آورده شده اند . پس از اتمام ساخت بنا ، یک كتیبه قدردانی در ورودی نصب شده و همچنین یک برج ساعت نیز ساخته شد .

پیشنهاد می کنیم برای بازدید از این بنای تاریخی و نمایشگاه آثار هنری که به صورت دائم در آن برپاست ، در تور روسیه شرکت کنید . اگر به صورت شخصی به این شهر مسافرت کردید و به مسیر تردد تاکسی ها در شهر آشنایی ندارید ، برای رفتن به این کاخ می توانید از مترو استفاده نمایید ، نزدیکترین ایستگاه مترو به کاخ مرمر ، Nevsky Prospekt می باشد .

پیشنهاد می کنم از مطالب دیگر سایت نظیر ” خرید در روسیه ” نیز بازدید کنید .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 2 =