کار در مالزی

کار در مالزی

2018-11-03
2026
tour, مالزی

کار در مالزی چگونه است؟

بازار کار در مالزی را بهتر بشناسیم و بهترین شغل را برای اقامت خود در مالزی انتخاب کنیم.

مالزی یک کشور استوایی است.

مالزی برای افرادی که مهاجرت می کنند بسیار محبوب است زیرا این تنها یک ماجراجویی دور نیست بلکه یک مکان زیبا با گنجینه های طبیعی است که برای اقامت در طول اقامتشان می تواند مورد بررسی قرار گیرد. فرصت های شغلی زیاد است و هزینه های زندگی نسبتا کم است. مالزی امکانات عالی مراقبت های بهداشتی دارد و بسیاری از مدارس بین المللی برای انتخاب آن از اینجا وجود دارد اگر شما با فرزندان خود در آنجا زندگی می کنید. مالزی یک کشور توسعه یافته است، بنابراین تغییر در انتقال به اندازه کافی برای رسیدگی نیست.

در مالزی نیز بسیاری از افراد وجود دارند که برای کار به آنجا نیامده اند. آنها برای لذت بردن از زندگی در این کشور فوق العاده آمده اند. اکثر آنها به برنامه دوم خانه مالزی ( MM2H ) ملحق شده اند که تحت آن می توانند خانه دوم خود را در مالزی خریداری کنند. بعضی ها در ماه های مختلف در مالزی زندگی می کنند که به خواب می روند، زیرا آب و هوای گرمسیری است بنابراین در مقایسه با آب و هوای سرد اروپایی بهتر است.

پیدا کردن کار در مالزی آسان است یا سخت ؟

زندگی و کار در مالزی به روش های مختلف امکان پذیر است. بهترین راه برای فرستادن به مالزی به عنوان بیگانه توسط یک کارفرمای بین المللی ارسال می شود. این بهترین راه است به عنوان یک بسته مهاجرتی معمولا به این معنی است که شما قادر به زندگی یک ثروتمند زندگی می کنید در مالزی اینجا. شرایط معمولا بهتر است زمانی که مردم به مالزی فرستاده می شوند بر خلاف افرادی که شانس خود را پس از ورود به مالزی می گذرانند. هشدار: ممکن است دشوار باشد، تقریبا غیرممکن است، فقط به یک ویزای توریستی به مالزی سفر کنید و به دنبال کار باشید، مگر اینکه شما با سالها تجربه در زمینه کاری که دنبالش هستید بسیار تحصیل کرده باشید. شانس بسیار باریک است زیرا کارفرمایان مالزی بیشتر از استخدام کارمندان محلی استفاده می کنند نه کارکنان بین المللی. شرایط محلی مربوط به درآمد و مزایا معمولا در مقایسه با یک بسته مهاجرت بزرگ نیست.

مطالب بیشتر در مورد  استان گغارکونیک

بهترین گزینه این است که بفهمید که شرکت های بین المللی در مالزی فعال هستند و می توانید این شرکت ها را در کشور خود فعال کنید. در صورت لزوم، درخواست و CV خود را همراه با یک انگیزه روشن ارسال کنید. اغلب موارد شما نمی توانید مستقیما به مالزی بروید، اما این شرکت ها یک شروع بسیار خوبی را ارائه می دهند. اگر تحصیلات عالی داشته باشید می توانید سعی کنید خود را متوجه برخی از شرکت های بین المللی شکارچیان بین المللی کنید. مکان دیگری برای شروع به کار از طریق LinkedIn یا شبکه شخصی شما است.

کار در مالزی
کار در مالزی

مجوز کار در مالزی چه شرایطی دارد ؟

شرکت های مالزی فقط اجازه می دهند خارجی ها را استخدام کنند، زمانی که بتوانند ثابت کنند مالزیان قادر نیستند یا مایل به انجام این کار هستند. استثنا در مورد مشاغل استراتژیک مانند مدیریت، مالی و غیره ساخته می شود. این به این دلیل است که مالزیان امروزه به خوبی تحصیل می کنند، بنابراین شما باید شرایط لازم را نشان دهید؛ حداقل یک لیسانس، ترجیحا یک مدرک کارشناسی ارشد با چند سال تجربه کاری.

هنگامی که شما یک شغل را پیدا کردید تا کارفرمای خود را برای ارائه یک پروانه مجوز به دولت محلی در مالزی بفرستید. چندین شرایط وجود دارد که باید برای واجد شرایط بودن مجوز کار مراجعه کنید. شما باید حداقل 27 و حداقل حداقل RM5000 در هر ماه. شرکتی که می خواهد شما را تحت قرارداد قرار دهد باید به اندازه کافی سرمایه را پرداخت کند، مقدار واقعی سرمایه در پولی که به شرکت کمک کرده است. این RM200،000 در مورد یک شرکت محلی، RM350.000 برای مالکیت خارجی و RM500.00 در صورت مالکیت کامل خارجی است.

مطالب بیشتر در مورد  هتل آپارتمان مشهد

اگر شما قرارداد بیش از RM8000 در هر ماه ارائه می کنید، درخواست مجوز کار شما فورا تایید خواهد شد و مهاجرت تضمین می کند که مجوز کار خود را ظرف مدت یک هفته دریافت خواهید کرد. مهاجرت بسیار ماهر می تواند برای ویزای ویژه 10 ساله درخواست کند که به جای شرکتی که خارج از کشور استخدام می شود به فرد واقعی متصل شود. با این نوع جدید اقامت، دولت مالزی قصد دارد تا استعدادهای برتر در کشور را جذب و حفظ کند.

معمولا 1 یا 2 سال اجازه می دهد، در چند مورد 3 یا حتی 5 سال. پس از آن دوره، کارفرمای شما نیاز به تجدید مجوز شما را دارد. با مجوز کار شما مجاز به کار در مالزی هستید. با اجازه کار امکان افتتاح حساب بانکی در مالزی وجود دارد؛ حتی ممکن است یک وام مسکن دریافت کنید. خارج از کشور مالیات را در کشور خود یا مالزی در طول استخدام پرداخت می کند. در بیشتر موارد مالزی قرارداد دارد تا از پرداخت مالیات دوگانه جلوگیری کند. بالاترین درصد مالیات در مالزی 26 درصد است. اگر در مالزی زندگی می کنید و در مالزی کار می کنید، مطمئن شوید درآمد شما را برای بازپرداخت مالیات خود نگه دارید.

مالزی دارای یک طرح بازنشستگی (EPF) است که در آن بخش کوچکی از دستمزد ماهانه برای بازنشستگی کنار گذاشته می شود.

کارفرمایان مورد نیاز برای صرفه جویی در این پول برای کارکنان محلی خود را، اما آن را به خارج از کشور خارج از کشور اعمال می شود.

اغلب این مقدار به حقوق ماهانه انباشته می شود. اگر نه شما می توانید خودتان آن را ادعا کنید.

مطالب بیشتر در مورد  خانه بومیان کیش

 

?با فیکس تراولز همراه باشید و تور مالزی را امتحان کنند. برای اطلاع از قیمت تور مالزی روی لینک کلیک کنید.

نخست وزیر مالزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شش =