بازار های شناور تایلند

بازار های شناور تایلند

2018-04-03
1862
tour, تایلند

اهمیت بازار های شناور تایلند چیست ؟

از مهم ترین جاذبه های گردشگری تایلند که می توانید از آن به عنوان خرید نیز بهره ببرید، بازار های شناور تایلند می باشند که به مناطقی توریستی مبدل شده اند. تقریبا در بسیاری از شهر های تایلند این بازار ها موجودند. ما در این مفاله تعدادی از بازار های تایلند را که در شهر های مشهور وجود دارند، بررسی خواهیم کرد. برای آشنایی تور تایلند با فیکس تراولز همراه باشید.


بازار شناور بانکوک Bangkok Floating Market

بازار های شناور تایلند 1
بازار شناور بانکوک

بانکوک به عنوان پایتخت تایلند، بازار های شناور متعددی دارد. بازار شناور دامنوئن سادواک (Damnoen Saduak) یکی از شناخته شده ترین بازاره ای شناور بانکوک است که بسیار منطقه ی توریستی می باشد. این بازار رنگارنگ، پر شده از قایق های فروش غذا و میوه. این بازار سوزه های جذابی برای عکاسی دارد که در سفر با تور تایلند می توانید آن ها را ثبت کنید. شاید یکی از نکات منفی این بازار، دور بودن آن نسبت به مرکز بانکوک باشد. فاصله ی این بازار تا بانکوک 100 کیلومتر است. اما راه های ارتباطی زیادی برای رسیدن وجود دارند.
انتظار یک بازار تماما تایلندی را از این بازار ها نداشته باشید. چرا که اکثریت بازدید کنندگان و مردم این بازار، از گردشگران هستند و محصولات موجود در این بازار نیز حول محور توریست ها می گردد.


بازار شناور مشهور دیگر تایلند که در 90 کیلومتری بانکوک قرار گرفته، بازار آمفاوا (Amphawa) می باشد که دومین بازار مشهور تایلند است. ویژگی های یک بازار سنتی تایلندی را می توانید در این بازار ببینید.

مطالب بیشتر در مورد  دبی برج خلیفه

خانه ها و مغازه های چوبی در اطراف کانال های موجود در بازار در کنار هم می باشند.

یکی از ویژگی های منفی بازار آمفاوا همانند نمونه ی قبلی، دور بودن از شهر بانکوک می باشد.

هرچه از ظهر بگذرد و دیر تر به این بازار بروید، سیل گردشگران و مردم بیشتر می شود. سعی کنید صبح زودتر به این بازار بروید.


از دیگر بازار های مشهور شناور که در بانکوک وجود دارد، بازار شناور تالینگ چان (Taling Chan) می باشد.

این بازار به عنوان سومین بازار شناور و با جذب بالای توریست در تایلند است که در نزدیکی بانکوک واقع شده است.

این بازار تنها 12 کیلومتر با بانکوک فاصله دارد و هر روز باز است. تعداد قایق های بالای این بازار آن را به یک بازار شناور واقعی مبدل کرده است.

در نزدیکی بازار تالینگ چان یک بازارچه ی محلی بزرگ نیز وجود دارد.

وبلاگ تایلند یک وبلاگ گردشگری است که مطالب مفیدی درباره تایلند گردی در اختیارتان قرار میدهد هم چنین میتوانید راهنمای سفر به تایلند را مطالعه کنید.


بازار شناور خلنگ لات مایوم (Khlong Lat Mayom) یکی دیگر از بازار های شناور در بانکوک است.

این بازار زیاد بزرگ نیست. تعداد توریست ها در این بازار به مراتب از بازار های دیگر کمتر است و ویژگی منفی آن کم بودن تعداد قایق ها می باشد.

 


بازار شناور بانگ نام پئونگ (Bang Nam Pheung) یکی از دیگر از بازارهای شناور تایلند است. که از شرق بانکوک بسیار نزدیک می باشد. سعی کنید محل اقامت خود را با توجه به قیمت تور تایلند در شرق بانکوک انتخاب نمایید.

مطالب بیشتر در مورد  7 جاذبه توریستی پوکت که نباید از دست بدهید

کانال های اطراف بازار بسیار دیدنی می باشند.

بازار شناور پوکت Phuket Floating Market 

بازار های شناور تایلند 2
بازار شناور پوکت

یکی دیگر از بازار های شناور تایلند است که در مدت اقامت خود در پوکت می توانید برای دیدن آن و گرفتن عکس اقدام نمایید.

انواع سوغات، دیدنی ها و شیرینی های تایلندی در این بازار یافت می شوند. این بازار اندکی کوچک است ولی مغازه ها و قایق های فروش اجناس زیادی دارد.


از آن جایی که این بازار به تازگی شروع به فعالیت نموده است، شباهتی با بازار های دیگر که سنتی هستند ندارد.

اما نمایش سنتی در این بازار برگزار می شوند. بازار شناور شهر پوکت به دلیل آن که توریستی می باشد، قیمت اجناس در آن نسب به باقی بازار های شناور تایلند، بالاتر است.

پس اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، از این بازار تنها دیدن نمایید و عکس های مورد نظر خود را ثبت کنید و از باقی بازار ها سوغاتی و خرید خود را انجام دهید.
ساعت کار این بازار از ساعت 10 صبح تا 10 شب می باشد و اگر سبح به بازار بروید ازدحام گردشگران پایین تر خواهد بود.

بازار شناور پاتایا Pattaya Floating Market 

بازار های شناور تایلند 3
بازار شناور پاتایا

وسعت این بازار به 100 هزار متر مربع می رسد و به چهار قسمت تقسیم می شود. بیش از 114 فروشنده ی در قایق و مغازه در این بازار وجود دارد. شما می توانید انواع سوغات خود را از این بازار تهیه نمایید.

جاذبه های گردشگری تایلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هشت =