تور استانبول

امتیاز شما 5 از / 5 از بین 1102 امتیاز دهنده به تور استانبول

همه تور ها

 تور استانبول شناخت شهر استانبول و سوالات گوناگون؟

 تور استانبول :استانبول یا اسلامبول ، کدام واژه درست است ؟

حال برایتان توضیح می دهم که کدام واژه مناسب است و چرا ؟

قبل از ورود اسلام به ترکیه و شهر استانبول نام این شهر قسطنطنیه یا کنستانتین بود .

چون این شهر توسط امپراطوری روم اداره می شد و جزو قلمرو امپراطوری روم بود

با گذشت چندین سال و در جنگهایی که بین دولت عثمانی که دولت حاکم در آسیای صغیر یعنی ترکیه بود و امپراطوری روم دولت عثمانی توانست امپراطوری روم را شکست داده و خود صاحب این شهر مهم شود.

پس از این اتفاق مهم به علت فتح این شهر توسط دولت عثمانی نام این شهر را از قسطنطنیه به اسلامبول تغییر داد.

بوول در واژه ترکی یعنی پیداکن

اسلامبول یعنی پیدا شده توسط اسلام یا فتح شده توسط اسلام

چون در زمانهای قدیم نامها زیاد تغییر می کرد و با مهاجرت بسیاری از مردم از سرتاسر ترکیه به استانبول بعلت اهمیت اقتصادی و سیاسی نام این شهر رفته رفته به استانبول تغییر پیدا کرد .

پس در جواب سوال می توان گفت که هم استانبول واژه درستی می باشد و هم اسلامبول

ولی به علت روزمره بودن و جمعیت زیاد این شهر واژه اسلامبول منسوخ شد و جای خود را به استانبول داد

و امروزه دیگر استانبول بر سر زبانهاست.

در تصویر بالا نقشه کشور ترکیه و موقعیت قرار گیری شهر استانبول را مشاهده می کنید

استانبول جواهر ترکیه یا جواهر جهان؟

وقتی صحبت از تور استانبول و یا شهر استانبول می شود

همه فکر می کنند استانبول فقط مقصد گردشگری است، استانبول جواهر گردشگری جهان می باشد.

آن زمان که شب هنگام وارد حریم هوایی کشور ترکیه شدید و پس از آن بر فراز شهر استانبول قرار گرفتید اگر از پنجره به پایین نگاه کنید استانبول را میبینید که مانند زمرد میدرخشد

خبری که در راس خبرهای جهان قرار گرفت خبر افتتاح بزرگترین فرودگاه جهان در استانبول ترکیه بود که به تیتر یک روزنامه ها و خبرگزاریهای مشهور دنیا مبدل شد

یکی از این خبرگزاریها خبرگزاری معروف یورونیوز (euronews) بود .

این کانال و خبرگزاری بطور کامل این اتفاق را تحت پوشش قرار داد

و اما فرودگاه جدید استانبول:

فرودگاه جدید استانبول همزمان با پنجاهمین سالگرد جمهوری ترکیه در 7 آبان 97 توسط رجب طیب اردوغان افتتاح شد.

این فرودگاه دارای 6 باند پرواز و 3 پایانه میباشد و به شاه راه اتصال اروپا و آسیا و آفریقای شمالی مبدل خواهد شد.

فرودگاه جدید استانبول برای سرویس دهی به 200 میلیون مسافر در سال ، از فناوری پیشرفته در فرآیند کنترل پاسپورت مسافران، استفاده میکند .

ترکیه و تمام شهر های آن از پرطرفدارترین مناطق توریستی دنیا به حساب  می آیند این محبوبیت نه فقط به خاطر مکان های دیدنی ترکیه و استانبول است بلکه غذاهای متنوع و بسیار لذیذ،مکان ها و بازارهای خرید جذاب و مردمان دوست داشتنی و مهمان نواز ترکیه بر محبوبیت و جذابیت آن افزوده است .

 • حقایق آشکار در مورد استانبول

در این مقاله شما را به طور کلی استانبول را با تاریخ، پول، گردش، اینترنت و غیره آشنا خواهم کرد.

در این مقاله حقایق کوتاه درباره استانبول باید بدانید. حقایقی که تا بحال در مورد استانبول نمی دانستید.

 • 1- تاریخچه استانبول

در واقع می توان استانبول از شهرهای بزرگ بندری جهان است و صد در صد شهری استراتژیک و قدرتمند از نظر اقتصادی، توریستی و شهر تمدنهای تاریخ بشری و بزرگترین شاهراه حیاتی و فرهنگی  شرق و غرب جهان است.

مرز شرق و غرب دنیا، مرز شرق و غرب تمدن ها،مرز صلح و آرامش و مرز جنگ و خونریزی بوده است.

وقتی  صحبت از استانبول میشود همه حکومت روم و عثمانی را و جنگ این دو امپراطوری را بزرگ جلوه می دهند.در حالی که استانبول چیزی فراتر از تاریخ جنگهاست.

در تاریخ، استانبول پایتخت روم، بیزانس، لاتین و امپراتوری عثمانی بوده است.اما هنوز این شهر پایتخت ترکیه نیست.

جابه جایی پایتخت ترکیه از قسطنطنیه به آنکارا در زمان تشکیل جمهوری ترکیه اتفاق افتاد  و جمهوری ترکیه نام قسطنطنیه را به استانبول تغییر داد.

آنکارا پایتخت ترکیه است.

 • 2-ارز ترکیه

پول محلی ترکیه لیره ترک (TL) است. ارزی که در تمامی نقاط اروپا و آفریقا و در کشورهای آسیای میانه و بیشتر در ایران خرید و فروش می شود. و ارز بین اروپا و آسیا همیشه در  یک جای اقتصاد جا گرفته است.

 • 3-خودپرداز و مبادله نقدی در استانبول

نقاط ضعف در استانبول بسیار کم است.

اکثر ماشین ها کارت هایی دارند که می توانید هزینه تاکسی را با آن پرداخت کنید یا متروبوس و قطار و کشتی های مسافربری.

خود پردازهای زیادی هم در همه جای استانبول به وفور وجود دارند که شما می توانید نیارز های مالی خود را از خود پردازها برطرف نمائید.و همچنین بسیاری از مغازه ها  دلار، استرلینگ و یورو و خیلی پولهای معمول بازار را قبول می کنند.

 • 4- انعام در رستورانها و بار های استانبول

اگر چه اجباری نیست، قانون مشترک درباره تمامی رستورانها این است که حدود 10 درصد از قیمت صورتحساب را هنگام ترک در رستوران ها  انعام بگذارید. و در واقع نوعی نیشگون گرفتن تلقی می گردد.

 • 5- مکانهای محبوب اکثر توریستها در استانبول

بیشتر کسانی که به استانبول می روند.

حتما میدان تکسیم استانبول را بیشتر از هر جایی می بیینند چون هم رستورانهای استانبول و مراکز خرید استانبول در این مکان  بیشتر از مکانهای دیگر در دسترس عموم  می باشد.

20 منطقه گردشگری استانبول حتما ببینیم کدامند؟

بزرگترین مکانهای توریستی  در استانبول (ایا صوفا، کاخ توپکاپی، مسجد آبی و بازار بزرگ استانبول)،  این چهار تا مکان گردشگری زمان زیادی را از یک گردشگر در هنگام بازدید می گیرد.

چون واقعا شگفت انگیز هستند. اگر چه بسیاری از جاذبه های توریستی دریای مرمره و اژه در نزدیکی منطقه قدیمی شهر سلطان مهمت واقع شده است، منطقه ای خیره کننده ای از مناظر شگفت انگیز استانبول را نمایان می کند.

 • 1-ایا صوفیا

گفته می شود زمانی که امپراطور بیزانس ژوستینیان برای اولین بار در سال 536 میلادی به کلیسای چورج بعد از اتمام ساخت کلیسا وارد شد، او فریاد زد: افتخار میکنم به خدایی که مرا به این کار ارزشمند سوق داد .” اوه سولومون، من شما را نادیده گرفتم!

ایا صوفیا یا کلیسای چورج (قبلا ” اسمش حجاب سوفیابود “) بیانگر  غرور فنی و معماری امپراتوری روم  در دنیای ثروت و تجملات آن زمان و توانایی های فنی امپراتوری رم  و نمادی در معماری بود.

ایا صوفیا بعد از  فتح قسطنطنیه توسط ارتش عثمانی تبدیل به مسجد و در قرن بیستم پس از به قدرت رسیدن مصطفی کمال آتاتورک در ترکیه به موزه تبدیل شد و فروشگاه توریستی سود آور برای ترکیه و استانبول گشت.

آدرس: ایا صوفیا میدانی سلطان احمد

تور استانبول

Addres: Aya Sofya Medanı, Sultanahmet

 • 2-محله توپکاپی (قصر توپکاپی)

این اثر باستانی ابتدا توسط Mehmed Conqueror در قرن 15 ساخته شده است. امپراتوری عثمانی دراین قصر شکوهمند در کنار بسفر تا قرن نوزدهم سلطنت کرد. مجتمع عظیمی که نمایشگر خیره کننده ای از هنر اسلامی است با حیاط های باشکوه که با کاشی کاری که با کار دست نقاشی شده اند، با اتاق های مجلل که در حول این حیات قرار گرفته اند که همه توسط دیوارها و برج های محدود شده است.

 • 3-مسجد آبی (سلطان احمد کامی)

مسجد زیبایی سلطان احمد ، با معماری با شکوه خود از باشکوه ترین آثار استانبول است که امروز به عنوان مسجد آبی شناخته می شود. مسجد بین سالهای 1609 تا 1616 ساخته شده است . معماری این مسجد مجموعه ای از قبه ها است که به صورت هماهنگ در کنار هم قرار گرفته اند و در نهایت جلوه زیبای را به چشمان بیننده هدیه میدهد. در ابتدای ساخت این اثر دارای شش مناره بود اما به علت یکی بودن تعدا مناره هایش با مسجد الحرام  در مکه مورد اعتراض برخی از افراد به سلطان شد به خاطر همین سلطان احمد مناره هفتم را در این بنا ساخت تا مخالفت ها پایان گیرد.

توجه داشته باشید به علت اقامه نماز در مسجد سلطان احمد باید در هنگام بازدید از مسجد بدن خود را کامل بپوشانید .در قسمت ورودی سایت سلطان احمد به گردشگران دامن و مقنعه های آبی و کرم رنگ داده میشود .

 • 4- آب انبار باسیلیکا (basilica cistern)

این آب انبار در سال 532 میلادی برای تامین آب کاخ بیزانس ساخته شد. این آب انبار بر روی ستون های که در 12 ردیف 28 تایی ساخته شده است. نام این انبار از محلی که در آن ساخته شده است گرفته شده است . معماری رومی در این بنا بسیار مشهود است از جمله تراشکاری سر های مدوسا بر روی ستون ها و حکاکی چشم پرنده بری روی سنگ ها را می توان نام برد.

افسانه ها اینگونه روایت میکنند که مدوسا دختر چشم ابرو مشکی مغروری بوده است که دلباخته پسر زئوس بوده و رقیب عشقی آتنا  به حساب می آمده  از این رو آتنا موهای مدوسا را به مار تبدیل میکند  و از آن بعد هرکس چشمش به چشم مدوسا می افتاد طلسم شده و به هویلایی زنانه مبدل میشده .

در گذشته در این آب انبار ماهی ها کپور پرورش داده میشد تا علاوه بر اضافه کردن زیبایی به این بنا ، آلودگی های آب را هم برطرف کند.

تور استانبول

 • 5-میدان هیپودروم (Hippodrome)

این بنا از آثار معماری به جا مانده دوران بیزانس است . ساخت این بنا در سال 203 میلادی آغاز شد و مکان مسابقات ارابه رانی و مرکز اجتماعات در زمان امپراطوری بیزانس بود. این مکان تفریحگاه پادشاهان رومی برای دیدن مسابقات اسب دوانی بود.

پس از فتح استانبول توسط امپراطوری عثمانی این مکان به مانند گذشته مورد استفاده قرار نگرفت .

پادشاهان عثمانی علاقه ای به مسابقات اسب دوانی نداشتن و با مرور زمان از آن میدان با شکوه به ویرانه ای تبدیل شد.

در حال حاضر اثری از آن میدان و ساختار اولیه باقی نمانده اما با این حال میدان سلطان احمد بر اساس نقشه ها و اندازه های میدان هیپودروم ساخته شده است.

از آثار معماری به جا مانده رومی در این میدان می توان به تئودوسیوس ابلیسک  ، ستون ماری ، مجسمه های پورفیرئوس و آبنمای آلمانی را نام برد.

مکان : آت میدانی ، سلطان احمد

 • 6-موزه باستان شناسی استانبول

در این موزه مجموعه ای از آثار تاریخی ترکیه و سراسر خاورمیانه به نمایش گذاشته شده است.

سه مجموعه جداگانه در این موزه مورد بازدید مردم قرار میکیرد .

موزه ی شرق باستان؛ موزه اصلی باستان شناسی؛ موزه هنر اسلامی که هر یک در ساختمان های مجزا قار دارنند.

محل: پارک گولن، سلطان محمود

 • 7-بازار کاپالی چارشی

بسیاری از توریست های استانبول علاوه بر دیدن آثار و معماری جذاب استانبول علاقه ای فراوانی به دیدن مراکز خرید قدیمی دارند.

بازار کاپالی چارشی از بزرگترین و قدیمی ترین بازارهای استانبول است این بازار سرپوشیده اولین مرکز خرید جهان محسوب میشود که در سالهای 1498-1505 ساخته شده است معماری این بنا الهام گرفته شده از آیه صوفیا است.

محل: بیاض میدان، بیاضیت

 • 7- پل بسفر

استانبول و نکاتی که تابحال در مورد استانبول نمی دانستید؟

1- استانبول مرکز مد ولباس اروپاست.

اگر کسانی که فقط تور استانبول را برای مقاصد گردشگری لباس انتخاب می کنند باید بدانند  تمامی  برندهای معروف در جهان همه در استانبول شعبه دارند وبهترین مد لباس که در پاریس مد سال انتخاب می شود همه در ترکیه تولید و به کشورهای اروپایی صادر می شود . تقریبا 60 در صد لباس های موجود  در اروپا در کشور ترکیه تولید می شود.

2-دلایلی که  کشور ترکیه تولید کننده لباس اروپاست.

ارزان بودن کارگر ترکیه

استفاده از آخرین تکنولوژی های موجود در تولید لباس

کیفیت بالای  تولید لباس

دستگاههای مدرن تولید لباس

صنایع مادر تولیدات پوشاک ساخت آلمان

متعهد بودن کارخانجات ترکیه

و استقرار کارخانجات تولید در شهر استانبول

3- استانبول دارای هزاران رستوران بار و دیسکوهای به سبک شرقی و غربی است.

اگر  توریستی به استانبول مسافرت می کند. دلایل خوبی برای تفریح و تخلیه فکری و استراحت دارد. زیرا که استانبول شهری است که می تواند با هر هزینه ای به رستوران و بار و یا دیسکو برود . و  از  روزها و شبهایی که در اختیار دارد به نحو احسن استفاد کند. شما با هر هزینه ای می توانید به رستوران بروید  با قیمتهای مختلف و نیاز های  شخصی مختلف پس  نگران هزینه ها نباشید.

4- تور استانبول ارزان تر از همه تور ها در اروپاست؟

دولت ترکیه برای جذب توریست  تمامی سوخت هواپیمایی که به استانبول پرواز می کند را رایگان ارائه می دهد.

دولت ترکیه به تمامی هتلها یارانه می دهد.

دولت ترکیه به تمامی صنایع دستی  یارانه ارئه می دهد.

دولت ترکیه تمامی سرمایه گذاران را جذب  و با سرمایه 250 هزار دلار تابعیت می دهد.

5-هیچ صندلی آژانس مسافرتی به استانبول خالی نمی ماند.؟

به دلیل حمایت های فراوان دولت ترکیه از توریست تمامی  آژانسها در هر جای دنیا استانبول را مقصد توریستی و پکیج توریستی ارائه می دهند.

تور لحظه آخری استانبول تقریبا در همه کشورها برای استانبول همیشه موجود است.

6- تمام  مردم ترکیه از توریست سهم می برند.

تمام مردم ترکیه از توریستی که که به استانبول و یا شهرهای دیگر میروند سهم 100 درصدی دارند.

از کشاورز گرفته تا هتل دار تمامی زندگی مردم از درامد توریستی است.

3 برابر  بودجه کل کشور ما در آمد ترکیه از توریست است.

7- افتتاح کانال  تلویزیونی برای همه آزاد است.

در ترکیه بیشتر 380 کانال تلویزیونی موجود است.

تقریبا تمام شهرهای ترکیه کانال تلویزیونی مستقل دارند

کانال های تلویزیونی همیشه برنامه های خود  را به جذب توریست اختصاص می دهند.

8- شهرهای ساحلی ترکیه از شهرهای مهم گردشگری در جهان هستند.

شهرهای آنتالیا و آلانیا و کوش آداسی و بدروم از شهرهای مهم توریستی هستند.

در  شرق و غرب ترکیه  ساحل دریای سیاه و دریای مدیترانه محل جذب توریست ها از همه نقاط دنیا هستند.

9-استانبول بندری برای تبادل تجاری شرق و غرب دنیاست.

بله استانبول هم از شرق به دریا ارتباط دارد و هم از غرب.

کنستانتینیا ( به رومی) یا همان استانبول  تنها شهرجهان است که در دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد  و همچنین بزرگترین شهر ترکیه نیز میباشد .

قاره اروپا و آسیا توسط تنگه بسفر از یکدیگر جدا شده اند .

جنوب  و شمال استانبول به آسیا و اروپا وصل شده شهری که هم بخش اروپایی دارد و هم بخش آسیائی.

دریای اژه و مرمره محل اتصال دریای سیاه و مدیترانه است که بوسیله تنگه بسفر به هم وصل شده است.

10- استانبول ترکیه دومین  شهر توریستی اروپاست.

استانبول بعد از پاریس  دومین شهر توریستی اروپا ست و رقابت تنگاتنگی برای تبدیل شدن به شهر اول توریستی اروپا دارد.

 قیمت های تور استانبول نوروز 99 با فیکس تراولز باور نکردنی خواهد بود؟

ما سعی داریم قیمتهای تور لحظه آخری استانبول و تور استانبول نوروز 99 را  با آژانس هایی که واقعا چارتر کننده هستند در سایت قرار بدهیم .

برای دریافت قیمت های ارزان و تخفیف تور استانبول در کلیه فصول و ماه های  سال حتما باید در  سایت ثبت نام بکنید و اطلاعات خود را وارد نمائید. تا در قرعه کشی تورها شرکت داده شوید. به شما این اطمینان داده می شود. که هر ماه قرعه کشی تور انجام شود تا افراد بتوانند به راحتی  مسافرت رایگان به استانبول داشته باشند.

تور استانبول دی ماه 98 در  سایت قرار گرفته  شما می توانید تمامی قیمتها را در بالای  همین مطالب دریافت بکنید . توجه داشته باشید که تور ها معمولا چارتر و  از  آژانسهای که مجوز بند ب دارند در  سایت قرار دادیم.

تورهای استانبول نوروز از شیراز ،تبریز ، اصفهان،مشهد،تهران،ارومیه، کرمانشاه، اردبیل،زنجان، قزوین،کرج،کرمان، بندرعباس،سمنان،اهواز،رشت، مازندران،کرج،کهکیلویه و بویر احمد ، یزد و تمامی شهرهای کشور در پکیج آژانسها قرار دارد.

مطلب جدیدی که در سایت منتشر کردیم بالغ بر 200 مطلب در مورد  استانبول هستش که با مراجعه به صفحه استانبول همه را یکجا می توانید ببینید.

تور های جدید استانبول از  آژانس های مختلف در  سایت قرار گرفته . شما می توانید در همین  صفحه و صفحه مقصد ها تمامی تور های گردشگری را ببینید. این تور ها از آژانسهای که در سایت ثبت نام کردند. ثبت گردیده و در هر ساعت بروز می گردد.

همکاری سایت فیکس تراولز برای بهبود قیمت تور ها بصورت رقابتی در سایت قرار گرفته است. هر آژانسی قیمتهای مختلف با تور های ارزان و هتل های پنج ستاره استانبول را در سایت فیکس تراولز قرار داده است که این امر باعث شده قیمت ها بصورت عادلانه و با هر نوع هتل در اختیار مشتریان ایرانی تور استانبول قرار بگیرد. پس هر نوع قیمت را از لحاظ ستاره و کیفیت تور بررسی نمائید

سوالات متداول؟

مسجد یلدیز (Yildiz) در استانبول کجاست؟

محله یلدیز منطقه‌ای است که در منطقه بشیکتاش استانبول ترکیه واقع شده‌است.

10 کلاب برتر شبانه استانبول کدامند.؟

مکان‌های متعددی در منطقه Sisli، Ortakoy در ناحیه Besiktas یا Taksim، خیابانIstiklal و Nevizade در ناحیه Beyoglu وجود دارند. حتما روی لینک کلیک نمایید

2 تا از بهترین مراکز خرید استانبول کدامند؟

1- استانبول مال 2- منطقه تفریحی آک مرکز

بهترین فروشگاه های عتیقه در استانبول کجاست؟

ساحل گالری،مبل گالاتا،Feriköy Flea Market،علي گونشيری،طارق مدرن،A La Turca، کامل می تونید در لینک بالا ببینید با توضیحات.

جستجوی تور

تور رویایی تان را همین لحظه پیدا کنید!