تور اسپانیا

همه تور ها

اسپانیا کشوری است که در جنوب غربی اروپا قرار دارد.

اسپانیا یکی از کشورهای است که در شبه جزیره ایبریا قرار گرفته است.

این کشور از جنوب به دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس ، از شمال به خلیج بیسکای ،فرانسه و آندروا، از غرب به پرتقال و اقیانوس اطلس ، از شرق به دریای مدیترانه ، جزیره بالئار و مالورکا ختم می شود.

اسپانیا به علت موقعیت جغرافیایی که دارد از دیگر کشورهای اروپایی جدا افتاده است . این امر بر نامگذاری اسپانیا نیز تاثیر گذاشته است و نام اسپانیا از span به معنی جدا شده گرفته شده است.

اسپانیا به علت داشتن حکمرانان با تمدن و دین های متفاوت دارای جاذبه های تاریخی متعدد است.

اطلاعات مفید درباره اسپانیا

اکثر مردم اسپانیا مذهب مسیحی کاتولیک دارند.

اسپانیا از نظر آب و هوای معتدل و مدیترانه ای است و به خاطر همین از کشورهای اروپایی است که با استقبال گردشگران روبه رو ست.

ارز پولی رایج در این کشور یورو است.

زبانی که مردم اسپانیا به آن تکلم میکنند آمریکای لاتین است و ا مردم اسپانیا اکثرا تسلط کمی به زبان انگلیسی دارند.

برنج و نان در اغلب غذاهای اسپانیای استفاده می شونند . روغن مصرفی در غذاهای اسپانیای ، روغن زیتون است . زعفران از ادویه های پرمصرف در غذای های مردم اسپانیا است.

جاذبه های گردشگری اسپانیا:

سواحل کوستا دل سول

سواحل کوستا دل سول

کوستا دل سول یا سواحل خورشیدی در بخش جنوبی اسپانیا قرار دارد و زیبای های آن هرساله تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود میکشند . در ساحل های آن می توان افراد زیادی را که مشغول لذت بردن از نور خورشید و آفتاب گرفتن را دید.

شهر قدیمی تولدو

شهر قدیمی تولدو

شهر تولدو در بخش جنوب مرکزی اسپانیا قرار دارد . این شهر بر روی تپه ای قرار دارد که از سه طرف توسط رودخانه Tagus احاطه شده است. این شهر باستانی بارها توسط حکمرانان مختلف به عنوان پایتخت انتخاب شده بود.

معماری زیبا و خاص این شهر هر گردشگری را به وجد میاره از جمله بناهای زیبا در شهر باستانی تولدو پل های است که بر روی رودخانه تاقوس ساخته شده اند این پل ها بازمانده های از معماری قرون وسطی و دوران رومی ها است .

در ضمن در تولدو بناهای از زمان تسلط مسلمانان و تاثیر اسلام بر اسپانیا وجود دارند که از جمله این بناها مسجد باب المردوم ، مسجد تورنریاس ، پرستشگاه سانتا ماریا لابلانکا] کلیسای کریستو دلاوگا ، سن رومن ، سانتیاگو دل آرابال و سانتو ترمه  و غیره میتوان نام برد.

میدان پلازامایور ، مادرید

میدان پلازامایور ، مادرید

این میدان از قدمت تاریخی زیادی برخوردار است و شاهد جشن ها و حوداث بسیاری بوده است. در دوره زمانی خاصی در این میدان مراسم های تاج گذاری انجام میشد.و همچنین در رده های زمانی دیگری در این میدان مراسم های گاوبازی نیز برگزار میشد. در وسط این میدان مجسمه ای قرار دارد که نمایی از پادشاه فیلیپ سوم را نمایش میدهد.

امروزه رستوران ها و کافه های متعددی در این میدان ساخته شده اند و کنسرت های بسیاری در این میدان سالانه برگزار میشونند.