تور بمبئی گوا

امتیاز شما 5 از / 5 از بین 1 امتیاز دهنده به تور بمبئی گوا

همه تور ها

  هیچ توری مطابق با انتخاب شما یافت نشد.

  بمبئی

  بمبئی پایتخت هندوستان است.این شهر پر از رویاپردازان،بازیگران،کارگران ،تبهکاران،ولگردها و پرندگان وحشی ، خدمتکاران و پایتخت فیلم سازی هندوستان است.

  بزرگترین جنگل های استوایی در این شهر قرار دارند و بمبئی همچنین مرکز مالی ومد و نقطه تلاقی مذهب های مختلف است.

  اگر بمبئی معرف هند برای شماست خودتان را برای دیدن آن آماده کنید.این شهر جای خطرناکی نیست اما انرژی خشن آن و حمل و نقل عمومی محدود و آلودگی سخت آن برای توریست ها چالش یرانگیز است.

  مرکز شهر دارای بزرگترین سازه های معماری بازمانده دوره استعمار در این قاره است.همچنین بازارهای منحصربه فرد،معابد مخفی،رستوران ها و کلاب های شبانه در هند زیادی را در هند خواهید یافت.

  تاریخچه و ویژگی بمبئی

  مومبای با نام سابق بمبئی ، در ساحل ماهاراشترا قراردارد. از پرجمعیت ترین و بزرگترین  شهرهای جهان بمیئی است.این شهر باستانی نام خود را از الهه محلی مامبا (همتای شیوا) که یکی از خدایان اصلی هندوئیسم بوده است گرفته.معبد این الهه در بخش جنوب شرقی این شهر است و در طول دوره  استعمار انگلستان به عنوان بمبئی شناخته شده است. این نام ریشه پرتفالی دارد و در سال 1995 بازسازی شد اما بازهم به همان نام خوانده میشود.

  بمبئی مدت ها مرکز صنعت نساجی هند بوده و به دنبال آن تولیدات متنوعی را شامل میشده است.بخش مهمی از تولیدات علمی و فن آوری اطلاعات هندوستان امروزه در بمبئی اتفاق می افتد.علاوه برآن موسسات مالی و تجاری این شهر قوی و نیرومند هستند و بمبئی را میتوان به عنوان مرکز مالی هند دانست.

  با این حال برخی از مشکلات معمول شهرهای بزرگ صنعتی در هند نیز وجود دارند.مشکلاتی همچون آلودگی هواو آب،مسکن غیراستاندارد و جمعیت زیاد.مشکلات شهر با توجه به ساحلی بودن آن تشدید میشود .مساحت این شهر حدود 239 مایل (619 کیلومترمربع) است.

  بمبئی از 7 جزیره و در زملن تسلط اروپایی ها در این منطقه به وجود آمده است. بیش از 20 درصد از 70 میلیون نفر از جمعیت هند زیر خط فقر زندگی میکنند.مومبای هند بیشترین جمعیت زاغه نشین را دارد.درآمد سرانه هند حدود 1089 دلار می باشد بنابراین ایالت مهار اشترا با داشتن بیشترین سهم اقتصاد رتبه یازدهم در مقیاس درآمد سرانه را در هند دارد.جمعیت شهر و حومه آن حدود 20 میلیون نفر است و شدیدترین تضادطبقاتی را درآن میبینیم.

  آب و هوای بمبئی چطور است ؟

  هوای بمبئی به طورکل شرجی است و مانند دیگر نقاط جنوبی و مرکزی هند تنها سه فصل دارد. فصل تابستان که از فروردین تا اوائل خرداد است .هوا در این موقع از سال  بسیار گرم است و رطوبت بالایی دارد.

  از ابتدای خرداد تا اوایل مهر فصل باران های موسمی و سیل آسا است.

  زمستان در بمبئی از  از اواخر شهریور تا ابتدای اسفند ادامه دارد.هوا در این مدت ملایم است و بین 15 تا 25 درجه خنک میشود.این فصل بیشترین جمعیت  توریست به شهر جذب میشوند.

  اماکن دیدنی در بمبئی کجاست ؟

  در دوران استعمار هند توسط بریتانیا ، ساختمانهای زیبا و مجلل و بناهای تاریخی زیادی در این شهر بنا شده است.

  دروازه هند

  از جمله این اماکن میتوان به دروازه هند اشاره کرد.این مکان با نام طاق نصرتی نیز خوانده میشود.این طاق در منطقه “گلابه” واقع  در جنوب شهر قرار دارد که مدخل بندرگاه و در کنار دریا واقع شده است.ارتفاع این دروازه به 26 متر میرسد.

  طاق نصرتی یک بنای یادبود است که به مناسبت دیدار شاه جرج پنجم و شهبانو مری بریتانیا از هند ساخته شده است.دروازه هند از این حیث از معدود بناهایی است که به مناسبت یک رویداد خاص بنا شده است.

  دروازه هند در سال 1947 میلادی ساخته شده و نقش سنگ قبر سلطه بریتانیا را در هند ایفا میکند. تاریخچه این حادثه به ردشدن ملوانان بریتانیایی از زیر دروازه و ترک همیشگی هند از این مکان، بازمیگردد.

  جنس این بنا بازالت یا نوعی سنگ آتشفشانی زرد رنگ است که روی آن کارشده است.این دروازه مانند یک کاخ مجلل است با چهار مناره کوچک در چهار ضلع آن .

  برسر دروازه یک تخته سنگ بزرگ قراردارد که روی آن نام پادشاه بریتانیای کبیر “جرج ششم” و تاریخ ورود او به بمبئی حک شده است.

  دروازه هند از جاذبه های توریستی و تاریخی هندوستان است.برای رفتن به جزیره فیل ها باید از این دروازه عبور کرد.

   

جستجوی تور

تور رویایی تان را همین لحظه پیدا کنید!