تور ترکیه

امتیاز شما 5 از / 5 از بین 45 امتیاز دهنده به تور ترکیه

همه تور ها

  هیچ توری مطابق با انتخاب شما یافت نشد.

  ترکیه (Turkey)

  تور ترکیه : ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه  در همسایگی غربی ایران قرار دارد.ترکیه همچنین از شرق با کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان و گرجستان همسایه است. از قسمت جنوب شرقی با عراق و روسیه هم مرز است و در شمال غربی با بلغارستان و یونان همسایه است.

  امپراتوری عثمانی در چند سده گذشته ، بخش های بزرگی از آسیا و اروپا را تحت حکومت خود داشت.پس از جنگ جهانی اول و در پی فروپاشی حکومت عثمانی ، جمهوری ترکیه به رهبری مصطفی کمال پاشا (آتاترک) حکومت کنونی ترکیه بنیان گذاری گردید.

  ترکیه ترکیه

  ترکیه با نام امپراتوری عثمانی در چند سدهٔ گذشته، بخش‌های بزرگی از خاورمیانه و جنوب شرقی اروپا را در دست داشت. تا اینکه پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، جمهوری ترکیه به رهبری مصطفی کمال پاشا آتاترک در سال ۱۳۰۲ (۱۹۲۳) تأسیس شد.

  ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگی از این کشور آسیای صغیر یا آناتولی است . بخش آسایی ترکیه در شمال غرب آسیا و خاورمیانه همسایه است.بخش اروپایی ترکیه با نام منطقه بالکان و در جنوب شرق اروپا قرار دارد.

  مساحت این کشور 783.562 کیلومترمربع است که در شرق و غرب به شکل یک مستطیل کشیده شده است. ترکیه کشوری کوهستانی و پرباران است و به لحاظ جغرافیایی استراتژیک می باشد. ترکیه گذرگاه شمال غرب آسیا و اروپا به شمار می آید و کشورهای بسیاری ، به ویژه ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده میکنند.

  آب و هوای ترکیه معدل و جلگه ای است و به این دلیل اماکن دیدنی و جالب زیادی دارد .ترکیه هرساله تعداد زیادی توریست را به دلیل این ویژگی به خود جذب میکند.

  زبان رسمی ترکیه ، ترکی استانبولی است و رسم الخط این مردم لاتین است. در گذشته و پیش از حکومت آتاترک در این کشور خط رسمی کشور عربی بوده است.

  مذهب مردم ترکیه

  جمعیت کشور ترکیه حدود 77 میلیون نفر است که 75 تا 85 درصد سنی و 15 تا 25 درصد آن شیعه هستند.مذهب حاکم براین کشور لائیک است اما بسیاری از مردم آن مسلمان هستند .
  گالاتا و تونل گالاتا و تونل

  گالاتا و تونل

  مناطق تونل و گالاتا مانند یک پل بین خیابان استقلال و منطقه کاراکوی عمل میکند.این دو منطقه به تازگی ستارهای شب استانبول نامیده میشوند.

  تونل (Tünel) نام آخرین ایستگاه تراموا است که سفر خود را از میدان تقسیم (Taksim) آغاز میکند و در ادامه از خیابان استقلال میگذرد.

  تونل سومین و قدیمی ترین سیستم حمل و نقل جهان پس از سیستم راه آهن لندن در سال 1863 و نیویورک در سال 1868 است. بهترین میانبر از گالاتا به کاراکوی می باشد. در این مسیر از میدان گالاتا فروشگاههای زیادی کنار هم قرار گرفته اند که انواع ابزارهای موسیقی در آنها دیده میشود.

  نام گالاتا ریشه یونانی دارد و از کلمه “Galaktos” به معنای شیر  گرفته شده است .امروزه گالاتا ازجالب ترین مناطق تاریخی و گردشگری در استانبول است .ساختمانهایی که از دوره ژنوایی به جا مانده اند عناصر مهمی در بافت منطقه به شمار می آیند.همچنین نباید فراموش کرد که برج زیبای گالاتا در این منطقه قرار دارد.

  شبهای رنگارنگ

  درگذر از خیابان باریک و ایستگاه تراموا ، در منطقه  Asmalımescit ، میتوانید از بارها و کافه های مختلف دیدن کنید.این جا جایی است که میتوانید قهوه ترک و چای بنوشید و از بازی تخته نرد لذت ببرید. همچنین رستورانهایی با غذاهای خانگی در این منطقه هستند که مشتریان زیادی را جذب میکنند. کافه های جدیدی در این منطقه بازگشایی میشود و جذابیت آن را افزایش داده است.

  مناطق محبوب استانبول:

   منطقه جهانگیر(Cihangir) منطقه جهانگیر(Cihangir)

   منطقه جهانگیر(Cihangir)

  منطقه ای که با کافه های خود ، که در آن درباره تئاتر و سینما و فلسفه و ادبیات صحبت میکنند . این منطقه “جهانگیر” است.

  منطقه ای که کاريکاتوريست ها، نقاشان و بازيگران استانبول درآن زندگی می کنند. این منطقه بسیار آرام و ساکت است و از میدان تقسیم فاصله دارد .این مکان مناسب برای گذراندن تعطیلات در ترکیه است.

  با نشستن در کافه های آن میتوانید برای لحظه ای از زندگی فارغ شوید و احساس کنید در پاریس هستید.

  گربه ها

  در مورد جهانگیر یک واقعیت وجود دارد که باید آنرا ذکر کرد.این منطقه یک بهشت برای گربه هاست. گربه های رنگارنگ ، کوچک و بزرگ ، در همه جای محله دیده میشوند .گربه ها دوست دارند همه جا بخوابند و هیچ موجود دیگری به انداز گربه خواب را دوست ندارد.شاید با دیدن آنها احساس کنید که به یک گربه تبدیل شده اید.گربه های زیادی زیر نیمکت ها و درخت ها خوابیده اند و این معروف ترین ویژگی این محل است.

جستجوی تور

تور رویایی تان را همین لحظه پیدا کنید!