تور دهلی آگرا جیپور

امتیاز شما 5 از / 5 از بین 1 امتیاز دهنده به تور دهلی آگرا جیپور

همه تور ها

  هیچ توری مطابق با انتخاب شما یافت نشد.

  تور دهلی آگرا جیپور با دهلی پایتخت هند آشنا شوید :

  تور دهلی آگرا جیپور :دلهی تلفظ هندی دهلی است که در فارسی و اردو به این نام خوانده میشود.دهلی دومین شهربزرگ هند است و بیش از 22 میلیون نفر جمعیت دارد. قدمت دهلی بیش از 5000 سال و همزمن با دمشق و بنارس ، به عنوان قدیمی ترین شهر در جهان شناخته میشود.

  دهلی تاریخچه عجیب و جالبی دارد .این شهر به دلیل موقعیت استراتژیک ، درطول تاریخ بارها مورد حمله اقوام مختلف قرار گرفته و 11 بار ویران گشته است و از نو ساخته شده است.

  به این دلیل فرهنگ دهلی آمیخته ای از جامعه سنتی و مدرن است که به لحاظ قومیت و مذهب و فرهنگ متفاوت هستند.

  دهلی به عنوان یکی از پایتختهای بزرگ جهان اماکن تاریخی و گردشگری زیادی دارد.به این ترتیب ظرفیت بالایی در پذیرش توریست دارد و از قطب های محبوب و مشهور رگدشگری جهان به شمار میرود.

  در ادامه با مکانهای تاریخی دهلی آشنا خواهیم شد :

  دروازه لاهور (Lahore Gate)

  دروازه مشهور که تاریخ غنی یک دوره را نشان میدهد.لاهور گذشته با شکوهی داشته است.اگر در کنار دیواره های و باروی این دروازه قدم بزنید جلوه های شگفت انگیزی از تاریخ را مشاهده خواهید کرد.شهر لاهور توسط این دروازه ها در دوران مغول محافظت شده است.دروازه ها در طول روز باز هستند و برای جلوگیری از هجوم مهاجمان هنگام عصر بسته میشوند.

  امروزه بخشی از این سازه تخریب شده و قسمتهایی از آن هنوز پابرجاست.

  دروازه دهلی (Delhi Gate)

  یکی از معروف ترین دروازه های معروف دهلی در لاهور، که توسط امپراتور مغول ،اکبر بزرگ ساخته شده است.این دروازه بازسازی شده و همچنان باشکوه و جلال پابرجاست.بسیاری از این ساختمانهای تاریخی ، بازارها و خیابانها در داخل دروازه قرار دارند که معروف ترین آنها مسجد وازیرخان . شهی همام است.

  چاتاچوک (Chatta Chowk)

  چاتاچوک در بنای سرخ واقع شده است که داراری یک مسیر طولانی است.این مسیر یک بازار دارد و در دوطرف آن ساختمانهایی در دوطبقه بنا شده است.این ساختمانها منحصربه فرد هستند زیرا در آنها کالاهای تجاری چون پارچه های زربفت،ابریشمی و مخملی، جواهرات طلا و نقره و سنگهای قیمتی هستند که زرق و برق آنها مردم را جذب میکنند.

  چاتاچوک به معنی بازار سرپوشیده است و با الهام از بازار شاه جهان در پیشاور ساخته شده است.چاتاچورک یک نمونه بی نظیر از معماری مغول است که با سقف نیم دایره و رنگی ساخته شده است.

  آگره (Agra)

  آگره یا آگرا سومین شهر بزرگ در ایالت اوتار پرادش در هندوستان است. آگرا در کنار رودخانه یامونا (جمنا) قرار دارد وبا اتوبوس ت دهلی دو ساعت و نیم فاصله دارد.فاصله آگره تا دهلی با هواپیما نیم ساعت است.

  نام آگره نخستین بار به شکل “آگرهبانا” در کتاب حماسی ماهابهار آمده است.معنی آگره بهشت یا پردیس می باشد.

  این شهر در زمان جهانگیر و شاه جهان از شهرهای مهم محسوب میشده است.آگره پایتخت حکومت اکبر ، پادشاه بزرگ امپراتوری مغولی هند یا گورکانیان بوده است.

  در آن زمان آگره مرکز فرهنگ و هنر ،تجارت و آموزش در کشور پهناور هندوستان شناخته میشده است.از این رو آنرا اکبرآباد نیز نامیده اند.

  و در آن زمان تبدیل به مرکز هنر، فرهنگ، تجارت و یادگیری کشور پهناور هندوستان گردید. از این رو در گذشته این شهر را اکبرآباد می‌نامیدند.

   

  تاج محل

  نام تاج محل به عنوان معروف ترین مکان تاریخی در هند به گوش همه آشناست.تاج محل بنای باشکوه و زیبا در نزدیکی آگره واقع شده است که از عجایب هفت گانه جهان به شمار میرود.

  این بنا به دستور شاه جهان ، پنجمین گورکانی به منظور یادبود همسرایرانی وی بنام بانوبیگم مشهور به ممتاز ، ساخته شده است.خود شاه جهان یز در این بنا به خاک سپرده شده است.

  معماری این بنا تلفیقی از معماری هندی و ایرانی است و 20000 هنرمند معمار در ساخت آن از نقاط مختلف جهان (ایران،هند و آسیای میانه و آناتولی) شرکت داشته اند.

  ساخت تاج محل از سال 1633 میلادی (1042 ش) تا سال ۱۶۴۷م (۱۰۵۷ ش) به طول انجامید و احمد لاهوری و برادرش از معماران اصلی این بنا بوده اند.

  جیپور

  جیپور یا جایپور در شمال غربی هند قرار دارد و به شهر صورتی معروف است.جیپور از شهرهای تاریخی هندوستان و مرکز ایلت راجستان است.

  جیپور نخستین شهر هندوستان است ک دارای طرح شهری بود و به دلیل داشتن ساختمانهای صورتی زیاد به آن لقب شهر صورتی داده اند.

  جیپور 3.1 میلیون نفر جمعیت دارد و از مراکز مهم گردشگری در هند است.

  نقاط دیدنی و توریستی جیپور می‌توان به دژهای ناهارگر و جایگر و همچنین کاخ هوامحل و رصدخانه قدیمی یا مجموعه اخترشناختی جنتر منتر اشاره کرد.

  جیپور هوایی نیمه خشک دارد و بارش بارانهای موسمی درآن زیاد است.

  زبان مردم این شهر هندی و راجستانی است اما مردم به انگلیسی و پنجابی و سِندی نیز صحبت میکنند.

جستجوی تور

تور رویایی تان را همین لحظه پیدا کنید!