تور قشم

امتیاز شما 5 از / 5 از بین 91 امتیاز دهنده به تور قشم

همه تور ها

  هیچ توری مطابق با انتخاب شما یافت نشد.

  تور قشم : قشم بزرگترین جزیره خلیج فارس محسوب میشه این جزیره زیبا در هرمزگان ایران قرار دارد. در حال حاضر قشم به یکی از مکان های گردشگری تبدیل شده که گردشگران بسیاری را به ویژه در تعطیلات پذیرا می باشد.

  دیدنی های قشم :

  جزیره قشم آنچنان طبیعت زیبای دارد که برای کسی که اولین بار به این جزیره سفر میکند بسیار شگفت انگیز و لذت بخش است. علاوه بر این بازدید از مکان های مانند گنبد نمکی نمکدان یا غار نمکدان ، دره ستارگان ، قلعه پرتغالی ها ، ژئو پارک قشم ، جنگل حرا ، چشمه های دامنه کوه نمکدان ، چشمه گوری ، چشمه کارگاه ، جزایر ناز ، پارک کرو کودیل قشم ، چا های تلا ، منطقه انجیر معابد و غیره شما را با یک تمدن تاریخی بی نظیر آشنا می کند.

  گنبد نمکی :

  Qeshm salt dome

  گنبد نمکی از پدیده های طبیعی زیبا قشم است که در درون خود مجموعه ای از غارها را دارد شاخص ترین غار گنبد نمکی ،غار نمکی ایران است که بلندترین غار نمکی در جهان به شمار میرود. گنبد نمکی  در فاصله 90 متری قشم و در جنوب غربی جزیره قرار دارد. از بین مسیر های رسیدن به غار نمکی مسیر شوسه ای از همه بهتر است البته گردشگران می توانند از بنادر سلخ ، باسعیدو و گورمی هم استفاده کنند.

  نمک های این غار بیش از 570 سال عمر دارد و بلندترین غار در گنبد نمکی غار نمکی است که حدود 6400 متر طول دارد . نمک های موجود در این منطقه سرشار از مواد غنی است و از بهترین نمک های خوراکی محسوب می شود.

  دره ستارگان :

  Qeshm Star Valley

  دره ستارگان یکی دیگر از عجایب و پدیده های طبیعی قشم است. بومیان این منطقه اعتقاد دارند که علت به وجود آمدن این دره بر اثر افتادن ستارگان بر زمین بوده . به همین خاطر این مکان به دره ستارگان معروف است. فرسایش خاک بر اثر تند بادها و آب های سطحی عامل به وجود آمدن این پدیده طبیعی است که در جهان همانندی ندارد. عمر این دره به بیش 2 میلیون سال میرسد و در جنوب شرقی جزیزره قشم قرار دارد.

  قلعه پرتغالی ها :

  Qeshm Portuguese Castle

  قلع پرتغالی ها در ضلع شمالی  جزیره قشم قرار داره و از زمان استعمار پرتغالی ها به جا مانده است. این قلعه ها ی مستحکم برای حفاظت نیروهای نظامی پرتغالی در برابر شورش بندر نشینان ساخته شده بود و در حال حاضر از جاذبه های گردشگری جزیره قشم به شمار می آید.

  زبان گویش مردم قشم

  برای گردشگران جای نگرانی نیست زیرا زبان اصلی اغلب مردم قشم فارسی است و به راحتی می توانند با مردم این جزیره بزرگ ارتباط برقرار کنند. البته فارسی که در اینجا صحبت می شود با گویش بندری است و به طور کلی زبان گویشی قشم مخلوطی از زبان های عربی ، فارسی ،انگلیسی ، بندری وهندی است.

  قیمت هتل های قشم

  هتل های قشم در سه رده قیمتی به ارائه خدمات می پردازد. در ردیف اول هتل های لوکس هستند همانطور که از نام آون مشخص است هتل های گرانی هستند.  در ردیف های بعدی هتل های میان رده  و هتل های ارزان قرار دارند . قشم با داشتن هتل های با سصح قیمت و خدمات متفاوت می توانند گردشگران را با بضاعت مالی متفاوت ساپورت کند.

  مراکز خرید در قشم

  بازار بزرگ قدیم قشم

  قدیمی ترین بازار در جزیره قشم که ساخت آن به 1290 برمیگردد بازار قدیم قشم می باشد. این بازار در ابتدا برای برطرف کردن اساسی ترین نیازهای مردم ساخته شد. ولی در حال حاضر لوازم دیگر از قبیل لوازم الکترونیکی و ساعت و غیره نیز در این بازار به فروش می رسد.

  معماری سنتی به کار گرفته شده  در بازار قدیم قشم خودمنحصر بفرد و زیبا است و از آثار باستانی شهر قشم محسوب می شود این بازار چند ورودی مختلف دارد  و بیشتر مشتریان بازار قدیم را مردم بومی قشم تشکیل میدهد.

  آدرس : مرکز شهر قشم ، خیابان شهید منتظری

  بازار بزرگ بین المللی ستاره قشم

  از بازار های مدرن قشم می باشد این مجتمع تجاری در سه طبقه ساخته شده است که انواع کالاها از قبیل پوشاک ، لوازم الکترونیکی  آرایشی و غیره در این بازار به فروش میرسد. برندهای خارجی معروفی در این بازار بزرگ قشم وجود دارد که اغلب مورد استقبال بسیاری مسافران قرار میگیرد.

  آدرس : مرکز شهر قشم ، خیابان ولیعصر

  رستوران های قشم

  رستوران قلعه : نحوه چیدمان صندلی های این رستوران به نحوی است که شما هم میتوانید از سالن داخلی آن استفاده کنید یا در فضای باز غذای خود را میل کنید. رستوران قلعه لیست و منو خاصی نادرد و غذاهای که در این رستوران سرو میشود بسته به صید آن روز دارد . ساعت کار این رستوران شب ها است

  رستوران خاله : این رستوران نیز شب ها باز است غذا های سرو شده در این رستوران طمع غذا های خانگی را دارد. رستوران خاله در کنار رستوران قلعه و در ضلع جنوبی قلعه پرتقالی ها قرار دارد.

  رستوران الوند: غذای اصلی آن قلیه ماهی و سرو کوسه

  ساده ترین مسیرهای رسیدن به قشم

  شما می توانید از راه زمینی به بندر عباس بروید . در بندر عباس از اسکله ی شهید حقانی با اتوبوس دریایی به قشم بروید.

جستجوی تور

تور رویایی تان را همین لحظه پیدا کنید!