تور قونیه

امتیاز شما 5 از / 5 از بین 49 امتیاز دهنده به تور قونیه

همه تور ها

  هیچ توری مطابق با انتخاب شما یافت نشد.

  به شهر زیبای قونیه خوش آمدید

  تور قونیه : یکی دیگر از شهر های بزرگ کشور ترکیه قونیه نام دارد.شهر قونیه به عنوان هفتمین شهر پر جمعیت کشور ترکیه نامگذاری شده است.شهر قونیه نیز از جمله شهرهای توریستی ترکیه است و شما می توانید برای بازدید از نقاط گردشگری و همچنین جذابیت ها این شهر با تور قونیه همراه شوید.

  این شهر از نظر موقعیت مکانی بر سر راهی قرار گرفته است که آناطولی را قطع می کند و همین امر موجب شده است تا با گذشت سالیان زیاد شهر قونیه اهمیت خود را حفظ کند.

  از مهمترین دلایل شهرت این شهر می توان به قرار داشتن آرامگاه مولانا شاعر محبوب و معروف اشاره کرد.

  قرار داشتن آرامگاه مولانا در این شهر موجب شده است که بسیاری از علاقمندان به این شاعر گران قدر این شهر را برای مسافرت انتخاب کنند.

  تور قونیه

  پیشینه ی تاریخی شهر قونیه

  در افسانه ها گفته شده است که نام قبل شهر قونیه ایکونیون بوده و علت نام گذاری این شهر به این نام این است که در زمان های گذشته یک اژدهای بزرگ بر این شهر تسلط پیدا کرده و از زنان و دختران تغذیه می کرده است تا اینکه پرسیوس فرزند ژوپیتر این اژدها را از بین می برد.مردم شهر نیز برای تشکر و قدردانی از این پسر تصویر اورا می کشند و بر سر در شهر قرار می دهند.از آن پس نام این شهر را ایکونیون یا همان شمایل نامیدند.

  تاریخ شناسان با تحقیقات و مطالعاتی که بر روی این شهر انجام داده اند متوجه شده اند که حدود 3 هزار سال قبل نیز مردمانی در این شهر زندگی می کردند.

  یکی دیگر از علت های شهرت یافتن شهر قونیه مربوط می شود به زمان رسالت حضرت مسیح که پائولوس که یکی از حواریون این حضرت نام داشت مدت زمانی را در این شهر سکونت داشت.

  آب و هوای قونیه

  در فصل تابستان آب و هوای این شهر بسیار گرم و خشک می باشد.در واقع مردمان این شهر و همچنین گردشگرانی که به قونیه سفر می کنند در ماه های جولای تا سپتامبر گرم ترین ماه های سال را تجربه خواهند کرد.

  در فصل پاییز و زمستان بارش باران و برف دراین شهر بسیار زیاد است.اما در فصل پاییز آب و هوای این شهر زیاد سرد نیست و برای مسافرت مناسب است.

  بهترین زمان برای مسافرت به شهر قونیه فصل بهار می باشد و بیشتر تورهای گردشگری به این شهر نیز در این فصل برگزار می شود.

  جاذبه های گردشگری قونیه

  آرامگاه مولانا

  همانطور که گفته شد از جمله معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهر قونیه می توان به مقبره ی مولانا جلال الدین نام برد.

  شب اروس

  شب اروس نام یکی از مراسم هایی است که در شهر قونیه برای بزرگداشت مولانا برگزار می شود.برنامه های مختلفی در این مراسم وجود دارد که یکی از معرف ترین آن ها رقص دراویش می باشد.

  مسجد شمس تبریزی

  یک بنای تاریخی که در محوطه ی داخلی پارک شمس قرار گرفته است.داخل این بنی تاریخی یک تربت قرار دارد که همگان بر این باورند که این تربت جایگاه شمس تبریزی می باشد.شمس تبریزی استاد مولانا بوده است.

  موزه های شهر قونیه

  آنتوگرافی,موزه آتاتورک,موزه باستان شناسی

  شهرهای زیرزمینی مخفی

  در زمان های گذشته در شهر قونیه مردم برای در امان ماندن از برخی حمله ها و جنگ ها اقدام به ساخت شهر های زیر زمینی می نمودند که در حال حاضر این شهر ها به جاذبه های تاریخی و گردشگری تبدیل شده اند.

  کاپادوکیا

  منطقه ی بسیار زیبا که محبوبیت فراوانی نزد گردشگران دارد و علت شکل گیری آن نیز فعالیتهای آتش فشانی بوده است که با گذر زمان خانه های صخره ای بسیار زیبایی را در این شهر به وجود آورده است.این منطقه در فاصله ی 200 کیلومتری از شهر قونیه قرار گرفته است.

  بالن های رنگی در این منطقه برای بازدید توریست ها و گردشگران تهیه شده اند.

  5 هتل معروف موجود درشهر قونیه
  • هتل ریکسوس قونیه(5 ستاره)
  • هتل برا قونیه(4 ستاره)
  • هتل هیلتون گاردن(4 ستاره)
  • هتل سلجوق قونیه(4 ستاره)
  • هتل ددمان قونیه(5 ستاره)

جستجوی تور

تور رویایی تان را همین لحظه پیدا کنید!