تور مارماریس

امتیاز شما 5 از / 5 از بین 22 امتیاز دهنده به تور مارماریس

همه تور ها

  هیچ توری مطابق با انتخاب شما یافت نشد.

  مارماریس

  تور مارماریس : مارماریس شهری بندری در ساحل مدیترانه و از شهرهای ترکیه است.مارماریس در جنوب غربی ترکیه و در امتداد ساحل ترکیه واقع شده است.نام مارماریس از نام سنگ مرمر گرفته شده است.

  مارماریس یک شهر تفریحی است و منبع اصلی درآمد آن از راه توریسم است. شهر مارماریس بین دو رشته کوه و دریا واقع شده و از این حیث بسیار معروف است.

  درسال 1980 و به دنبال افزایش ساختمان سازی مارماریس از یک روستای خواب آلود به شهری سرزنده تبدیل شد و این مسئله تا اواخر قرن بیستم رخ داد. جمعیت این شهر در سال 2010 برایر با 30957 نفر بود اما در فصول گردشگری بین 300 تا 400 هزار نفر افزایش می یافته است.

  مارماریس همچنین مرکز کشتیرانی و غواصی است که دو بندرگاه و چندین لنرگاه کوچک دارد.این شهر مقصد زمستانی محبوب برای قایقرانان کروز است که از فرودگاه دالامان رفت و آمد میکنند.

   جزیره سدیر

  جزیره سدیر که با نام جزیره کلئوپاترا نیز شناخته میشود ، جزیره کوچکی در خلیج گکووا از جنوب شرقی دریای اژه در ساحل اولا ، بخشی از استان موگلا ترکیه است.این منطقه در قسمت ساحلی ساخته شده از صدف است.معروف است که شن و ماسه ساحل توسط کشتی ها از دریای سرخ برای کلئوپاترا آورده شده اند .شکل این دانه های شن کروی و گرد است و به شدت از جانب دولت از این منطقه محافظت میشود.این نوع شن تنها در مصر یافت میشود.

  قلعه مارماریس

  قلعه مارماریس در استان ماگالا ترکیه واقع شده است و یکی از چندین قلعه واقع در ترکیه است که موزه دارد.این قلعه توسط سلطان سلیمان و در طی سفر وی به جزیره رودس ساخته شده است.

  از هرودوت مورخ یونانی نقل است که اولین دیواره های شهر مارماریس در 3000 سال پیش از میلاد مسیح ساخته شده است.

  این قلعه به دستور سلطان سلیمان و به عنوان پایگاه نظامی در طی حمله به یونان بنا شده است.بخش مهمی از قلعه در جنگ جهانی اول توسط کشتی فرانسوی تخریب شده و تا سال 1979 مردم مارماریس در این قلعه زندگی میکرده اند.این قلعه شامل 18 چشمه و چاه آب است.

  در سال 1983 قلعه مارماریس به عنوان یک بنای تاریخی ثبت شد و در سال 1991 بازسازی و به عنوان موزه مورد استفاده و بازدید قرار گرفت.

   

  دالیان

  دالیان یک منطقه محبوب توریستی در 80 کیلومتری جنوب شرقی مارماریس است. دالیان طبیعتی شگفت انگیز دارد که در آنجا دریا و دریاچه به ه می آمیزند.این منطقه با ساحل طلایی  (Iztuzu)، لاک پشت های دریایی و حمام گل و شهر باستانی Kaunos مشهور است.

  دالیان دریاچه های زیبایی دارد .تونل های تودر تو و سواحل طبیعی که توریست ها را به خود جذب میکند.یک جاده سایه دار با درختان معطر کندر که به روستای دالیان در آبراه داخلی میرسد.

  راه های پرپیچ و خم و کانالها را میتوان با قایق طی کرد . ساحل دالیان با ساحل شنی طولانی و ماسه ای خود که در دهانه آن قرار دارد، یک منطقه طبیعی محافظت شده و پناهگاهی برای لاک پشت های دریایی و خرچنگ های آبی است.لاک پشت های رود نیل نیز در این منطقه زندگی میکنند.

  حمام گل دالیان

  حمام گل دالیان از دیگر جاذبه های معروف شهر مارماریس است .چشمه های آب گرم و حمام گل دالیان برای بیمارن مبتلا به روماتیسم ، سیاتیک و کلسینوز بسیار مفید است. در بالای صخره و در خم رودخانه بندر شگفت انگیز کانوس و مقبره های باشکوه و سنگ های حکاکی شده در آن قرار دارند. کانوس در نزدیکی روستای کندیر واقع شده است و در سمت غرب رودخانه دالیان واقع شده است.

  برج های تفریحی Turunc

  برج های Turunc یک اقامتگاه ساحلی زیبا در سواحل مارماریس است که در خلیج شگفت انگیز مارماریس و تفریح گاه ساحلی پر رفت و آمد واقع شده است.در نزدیکی این اقامتگاه بزرگ توریستی ، در فاصله 120 کیلومتری آن یک فرودگاه قرار دارد .با این وجود هوای منطقه هنوز هم دلپذیر و آرام است.این هتل در میان  تپه های جنگلی و کوه ها و دریای آبی آرام قرار گرفته است.

  جاده های پرپیچ و خم با دره ها و بلندی های بسیار هیجان انگیز با منطقه جنگلی ، تپه ها و مناظر زیبا در امتداد خلیج مارماریس قراردارند. بعد از نیم ساعت سفر و گذر از پشت تپه های کنار دریا ، منظره فوق العاده ای را خواهید دید.

  دریا تغییر رنگ میدهد و تپه ها پشت دهکده پوشیده از درختان کاج هستند.این منطقه میوه های متنوعی زیادی دارد .از انار و انجیر و پرتقال ترش و توت و آلوی ترش درآنجا وجود دارد.

  Turunc نام ترکی نارنگی ترش است و نام این روستا از این میوه گرفته شده است.

  Turunc، یک روستای قدیمی برای ماهیگیران است و برای قایق رانی با قایق بادبانی بسیار مناسب است. میتوانید قایق رانان زیادی را در این منطقه ببینید و همچنین رستورانها پر از مشتری هستند.این منطقه دارای پرچم آبی است که به معنی سواحل و دریای عالی آن است و مقصد قایقرانان است.

جستجوی تور

تور رویایی تان را همین لحظه پیدا کنید!