تور هند

امتیاز شما 5 از / 5 از بین 40 امتیاز دهنده به تور هند

همه تور ها

  هیچ توری مطابق با انتخاب شما یافت نشد.

  تور هند : هند کشور 72 ملت با تنوع فرهنگی و رسومات خاصی که دارد همواره باعث شگفتی گردشگران و میهمان خود می شود. این کشور آسیایی از کشورهای پرجمعیت دنیا محسوب می شود جمعیت هند به تنهای از کل جمعیت نیم کره ی غربی بیشتر است.

  کشور هند بین اقیانوس هند و رشته کوه های هیمالیا قرار داره که این امر منجر شده تا هندی ها 6 فصل متفاوت را تجربه کنند . فصل های پیش بهار ،بهار ، تابستان و موسم بارندگی  و پاییز و زمستان .

  در این مقاله فیکس تراولز سعی کرده تا مکان های دیدنی هند را معرفی کند

  جاذبه های گردشگری هند

  1.      تاج محل، آگرا

  Taj Mahal

  تاج محل آرامگاهی گنبدی شکل با مرمر های سفید است که در قرن هفدهم  به فرمان امپراتور موقال برای یادبود همسرش ساخته شد. این مکان یکی از جاذبه های گردشگری هند محسوب می شود. ساخت این بنا به کونه ای که از شاهکار های زمان موقال به شمار می رود . علاوه بر ساختمان اصلی تاج محل از چندین ساختمان دیگر با معماری زیبا ، باغ ها با درختان انبوه تشکیل شده است.

  2.      شهر مقدس واراناسی

  Varanasi

  شهر واراناسی از شهرهای مقدس هند محسوب میشه که در آن معبدها و زیارتگاه های مختلفی وجود دارد این شهر در کنار رود گنگ واقع شده که برای پیروان هندو ، بودایی و جین مقدس است. شهر واراناسی مملو از زائرانی است که در کنار رود گنگ مشغول عبادت هستند.

  3.      دربار صاحب

  The Golden Temple of Amritsar

  از مکان های دیدنی آمریتسار محسوب میشود این مکان زیبا  و جذاب به معبد طلایی مشهور است که  برای عبادت سیک ها ساخته شده . ساخت این معبد در قرن 16 آغاز شد و در قرن 19 با طلا روکش شد.

  4.      غارهای الورا

  Ellora Caves

  غارهای الورا از مجموعه 100 غار تشکیل شده 34 تا از این غارها برای عموم قابل بازدید هستند. این غارها برای پرستش خدایان مذاهب بودایی هندو و جین استفاده می شونند. سازندگان غارهای الورا با برش سنگ ها این سازه های پیچیده را از دل سنگ بیرون آورده اند.

  5.      پارک ملی کانها

  Kanah National Park

  این پارک ملی به علت داشتن منابع طبیعی که دارد اهمیت بسیاری در آسیا دارد. زندگی حیوانات وحشی در این پارک جریان دارد. ببر هندوستان در این پارک ملی زندگی می کند مطمئنا دیدن این حیوانات بسیاری از گردشگران را به هندوستان جذب می کند. از جاذبه های این پارک ملی تالاب سلیمان  ، کوه های کانها ، چمنزارها و جنگل های بامبو است.

  6.      کاخ دریاچه

  کاخ دریاچه

  این کاخ تابستانی در قرن هیجدهم در کنار دریاچه پیچولا شاخته شده در حال حاضر این کاخ تبدیل به یک هتل 5 ستاره شده است.  تردد به این کاخ با استفاده از قایق انجام میشود. در کاخ دریاچه ، مسافران را از اسکله ای در ساحل شرقی پیچولا به هتل انتقال میدهند.

  7.      کاخ هوا محل

  کاخ هوا محل

  کاخ هوا محل یا کاخ باد از 5 طبقه تشکیل شده که  با نمای سنگ ماسه قرمز رنگ تزیین شده . این بنا دارای طراحی پیچیده ای است و پنجر ه های آن به نحو ه ای ساخته شد ه اند تا بانوان قصر بتوانند مناظر بیرون قصر را تماشا کنند بدون اینکه خود دیده بشونند .

  8.      پارک ملی بنداوگر

  پارک ملی بنداوگر

  هند به دلیل موقعیت جغرافیای و آب و هوای که دارد بهترین مکان برای زیستگاه حیوانات وحشی است . پارک ملی بنداوگر امکان زیست ببر بنگال پلنگ ها گوزن ها خرس ها و گرگ ها را فراهم میکند.

  9.      دارامسلا

  دارامسلا

  دارامسلا به شهر تبتی ها معروف است. این شهر مملو از مهاجران تبتی است !

  اما اینکه تبتی ها در دارامسلا هند چیکار میکنند ؟

  دالای لاماها رهبر مذهبی تبت پس از شکست در جنگ با ارتش آزادی خواه چین در دارامسلا تبعید یا پناهنده شد. به طبع پس از این مهاجران تبتی که طرافدار دالای لاما در این شهر ساکن شدند.

  آبشار باگسوناگ و مسیر کوهنوردی تریوند و معبد دالای لاما از جمله مکان های دیدنی در دارامسلا است.

  10.   معبد راناکپور

  Temple of Ranakpur

  از معبدهای هند که معماری آن در جهان شاخص است . ساخت این معبد بسیار زمانبر و بیش از پنجاه سال طول کشیده است. از بزرگترین معابد هند است که 29 سالن 80 گنبد 1444 ستون دارد .  تزیینان به کاربرده شده و مجسمه های حکاکی شده در این معابد نشان دهنده هنر معمار و طراحان این اثر هنری است.

  11.   منار قطب

  منار قطب

  این مناره ارتفاع 80 متری دارد که با سنگ های مرمر و آجر و ماسه قرمز رنگ تزیین شده است. بر روی مناره جملاتی از قرآن حک شده ، داخل این مناره  راه پله ای گرد به سمت بالا وجود دارد.

جستجوی تور

تور رویایی تان را همین لحظه پیدا کنید!