تور کرالا

امتیاز شما 5 از / 5 از بین 1 امتیاز دهنده به تور کرالا

همه تور ها

  هیچ توری مطابق با انتخاب شما یافت نشد.

  کرالا

  سواحل طلایی ،مرداب زمرد ،دامنه های بلند کوهستان و کوههای قدرتمند و بسیاری جاذبه های دیگر برای بازدید در کرالا وجود دارند . بعد از دیدن این همه شگفتی تنها چیزی که برای شما باقی میماند خاطره است و شما به خانه برمیگردید.

  کرالا با داشتن تپه های سرسبز و طبیعت جادویی در انتظار بازدید شماست.کرالا از سمت شرق به دریای عمان و از شمال به ایلت کارانتاکا و از غرب به ایالت تامیل نادو همسایه است.اکثر مناظر دیدنی کرالا در قسمت غربی و بادگیر قرار دارد.لذت بردن از تپه های دنباله دار سرسبز و پوشیده شده از مه ،دیدن گیاهان جدید و عجیب و حیات وحش و جانوران بخش جدایی ناپذیر جاذبه های کرالا هستند.

  جاذبه های گردشگری کرالا

  آگاستای عنکبوت (Agasthyakoodam)

  شگفتی این منطقه به پرندگان تماشایی آن معروف است.این قله دومین قله مرتفع در کرالا به عنوان بهشتی برای پرندگان شناخته شده است.و گونه های مختلف پرندگان وحشی در این منطقه دیده میشوند.آگاستای هم به خاطر داشتن گیاهان و هم حیوانات شگفت انگیز مشهور و مورد توجه است.به ویژه گیاهان دارویی کمیاب که در این منطقه کشف شده اند.بیش از 0200 گونه از جمله گلسنگ ، ارکیده ،خزه و سرخس در این منطقه ثبت شده اند.

  این قله به افتخار Agastya sage  نام گذاری شده است و یک زیارتگاه  معروف است.معبدی در این مکان یک آرامگاه برای او احداث شده است و مورد زیارت قرار میگیرد.گفته میشود که هوای این منطقه دارای خاصیت دارویی است .این منطقه را تنها با موتور میتوان طی کرد و امکان رانندگی و پیاده روی درآن وجود ندارد.از اوائل ماه دسامبر تا آوریل میتوان جذابیت های حیات وحش را دراین منطقه دید.

  تپه صلیبی (Amrithamedu)

  تپه Amrithamedu  که در میان مردم به تپه صلیبی معروف است یک مکان محبوب و دیدنی برای مردم است.در زمان عید پاک مردم از تپه ای پلکانی این منطقه بالا میروند چون هر نقطه از این مسیر  دارای صلیبی است که نماد مراحل مختلف آخرین سفر عیسی مسیح است.

  هنگامی که برای صعود به این قله میروید بارش مه را حس میکنید. مرتفع ترین نقطه این منطقه Kuttikkanam در در منطقه Idukki است.

   

   غار Edakkal در Wayanad

  سفر به غارهای Edakkal مانند  سفر به گذشته های دور است. این غارها 10 کیلومتر از منطقه سلطان بتری در هندوستان را در برمیگیرند.مورخان اطلاعات زیادی درمورد زندگی گذشتگان و عادات اجداد بشر را در این منطقه کشف کرده اند.جنس این غارها از سنگهای طبیعی است و از شکاف در میان سنگ ها به وجود آمده است.حکاکی های دورن غار بسیار زیباست و برای دیدن این غار باید به کوه های باشکوه آمبووتی هیلز صعود کنید.عطر قهوه از این غار با شما میماند .سفر به این غار یک تجربه سورئال است و مانند سفر به تاریخ میماند.

  غذاهای کرالا

  ادویه ها همیشه جزء جدایی ناپذیر از تاریخ کرالا بوده اند.تجربه این غذاها به همگان پیشنهاد میشود .ازادویه ها در تمام رستورانهای معروف بین المللی و غذاهای محلی استفاده میشود.غذاهای این رستورانها بین گیاهخواران و غیرگیاهخواران به طور یکسان طرفدار دارد .تجربه طعم های تازه و قدیمی این سفر را برای شما لذت بخش خواهید کرد.

  سدای ، غذای سنتی گیاهخواران

  سدای یک غذای محبوب برای گیاهخواران است و میتواند در 28 ظرف متفاوت سرو شود.این غذای سنتی در کرالا مورد علاقه کسانی است که به دیدن سواحل کرالا می ایند.

  به طور سنتی سدای در یک برگ بزرگ و پهن سرو میشود و در کنار آن برگ غذا را میریزند.این برگ شامل برنج سرخ شده ، غذاهای جانبی و ترشی و دسر است که همزمان ئر ظرف های مختلف سرو میشوند.

  اولین چیزی که بعد از برنج سرو میشود “پاریپا” ست که از مقداری گل و روغن گیاهی تهیه شده است.این غذا بیشتر در جنوب هند محبوب خانواده هاست.این سبزی خامه ای را میتوان از هرنوع سبزی درست کرد و سپس آنرا با چاشنی عدس های خردشده ،پیاز،چیلی،گشنیزو زردچوبه در حرارت پایین طبخ کرد.

  ماهی کاپا

  از ماهی ماپاس (Mappas)  گرفته تا ماهی مولیه (Moilee)  و میگو ، غذاهای دریایی در میان مردمان کرالا بسیار پرطرفدار است.موقعیت جغرافیایی این منطقه دسترسی به محصولات با کیفیت درایی را آسان کرده است .

  کاپا یا تاپیوکا قرن ها از معروف ترین غذاهای کرالا بوده است. ترکیب کاپای پخته شده با ادویه کافی و ترشی جات این غذا به راحتی قابل خردن است و در دهان شما آب میشود.این غذا طرفداران زیادی دارد و یک غذای ایده آل در کرالا است.

   

   

جستجوی تور

تور رویایی تان را همین لحظه پیدا کنید!