تور کربلا

امتیاز شما 5 از / 5 از بین 1 امتیاز دهنده به تور کربلا

همه تور ها

  هیچ توری مطابق با انتخاب شما یافت نشد.

  کربلا در کجاست؟

  کربلا معلی ، یک شهر در مرکز عراق است که در حدود 100 کیلومتری جنوب غربی بغداد و در چند کیلومتری شرق دریاچه میلش واقع شده است . کربلا پایتخت استان کربلا است و جمعیتی بالغ بر 700،000 نفر دارد. کربلا در زبان انگلیسی، Karbala نوشته می شود.

  این شهر، که بیشتر به عنوان آرامگاه امام حسین و عباس در 680 میلادی شناخته می شود، ،  شهر مقدسی برای مسلمانان شیعه در نظر گرفته شده است. ده ها میلیون نفر از مسلمانان شیعه این شهر را دوبار در سال بازدید می کنند

  هر ساله شهادت حسین بن علی توسط میلیون ها شیعه یاد می شود و تا 8 میلیون زائر از این شهر (روز دهم ماه محرم) دیدن می کنند. اما رویداد اصلی کربلا، اربعین (روز 40 روز پس از عاشورا) است که در آن روز تا 30 میلیون بازدید از این مکان مقدس صورت می گیرد. در اربعین زائران از سراسر عراق و بیش از 56 کشور برای زیارت به کربلا سفر می کنند.

  سایت فیکس تراولز تضمین بهترین قیمت تور کربلا را به شما عزیزان می دهد.با ما همراه باشید.

  کربلای معلی کربلای معلی

  اثرات زیارت امام حسین (ع)

  امام باقر (ع) فرموده است : شيعيان ما را به زيارت قبر حسين (ع) امر كنيد ، زيرا زيارت او موجب فزونى در رزق و طول عمر و دفع بلايا و ناگواريها مى‏شود.

  جابر جعفى در حديث طولانى از امام صادق (ع) روايت كرده است كه فرمود: چون از نزد قبر حسين (ع) بازگشتى ، ندا كننده ‏اى تو را ندا می دهد كه اگر آن را می ‏شنيدى ، تمام عمر را نزد قبر شريف حسين (ع) اقامت می گزيدى. آن منادى گويد:خوشا به حال تو اى بنده خدا كه سود فراوان بردى و به سلامت (در دين ) دست يافتى. عمل از سربگير كه گناهان گذشته‏ ات آمورزيده شد

  امام صادق (ع) فرمود: هيچ كس در روز قيامت نيست مگر آنكه آرزو مى‏كند كه اى كاش از زائرين امام حسين (ع) مى‏بود زيرا مشاهده می ‏نمايد كه با زائران حسين (ع) به واسطه مقامى كه در نزد پروردگار دارند، چگونه عمل می شود.

  بین الحرمین بین الحرمین

  کربلا از نگاه اهل سنت

  اهل سنت نیز برای امام حسین (ع)  به عنوان نوه پیامبر جایگاه خاصی قائل هستند و گفته پیامبر مبنی بر این که امام حسین و امام حسن (ع) سید جوانان اهل بهشت است هستند را قبول دارند.

  و در آیه مودت (23سوره شوری) در قرآن که بر پیامبر نازل شده است نیز به محبت ایشان (موده فی القربی) تاکید شده است. زمانی که از پیامبر در مورد فی القربی سوال شد منظور چه کسانی هستند؟ ایشان فرمودند: علی، فاطمه و دو فرزند او (حسن و حسین).

  مراد شافعی عقیده خود را در مورد اهل بیت اینگونه بیان کرده است که اگر در تشهد نماز بر اهل بیت  که امام حسین (ع) یکی از آن هاست صلوات فرستاده نشود، آن نماز، نماز نیست.

  در صحیح مسلم از زبان عایشه همسر پیامبر(ص) داستان مربوط به حدیث کساء نیز آمده است که پیامبر 5 تن را زیر عبای خویش برد و آیه 33 سوره احزاب را خواند که ترجمه آن این است که خدا خواسته آلودگی ها را از شما اهل بیت دور نگه دارد و شما را پاک و طاهر قرار داده است.

  فخر رازی از علمای برجسته اهل سنت نیز بیان می کند که بین اهل بیت و پیامبر تعلق شدید وجود دارد و واجب است که آن ها (پنج تن) را اهل بیت محمد بنامیم. در کتاب های اهل سنت نیز آمده است که پیامبر دهان امام حسین (ع) را می بوسید و می فرمود حسین از من است و من از حسینم.

  و بسیاری مطالب و احادیث دیگر، که در کتب و منابع اهل سنت به تفصیل ذکر شده است.

  سوغاتی کربلا چیست؟

  بهترین سوغاتی کربلا تسبیح و مهر تربت پاک امام حسین (ع) می باشد. که استفاده از آن ها فضیلت بسیاری دارد. از پیامبر (ص) در وسائل الشیعه ج 14 نقل شده است که در تربت امام حسین (ع) شفا وجود دارد.

  همراه داشتن تسبیح ساخته شده از تربت امام حسین (ع)، باعث دفع بلا می باشد و ذکر گفتن با آن ثواب بسیاری دارد.

  امام صادق علیه السلام می فرمایند: من کانت معه سَبْحَة من طین قبر الحسین علیه السلام کتِبَ مُسَبِّحا وان لَمْ یسَبِّحْ بِها.

  هر کس که همراه داشته باشد تسبیحی که از خاک قبر امام حسین علیه السلام درست شده باشد جزء تسبیح گویان به حساب می آید ولو ذکر و تسبیح نگوید.

  از امام صادق علیه السلام روایت شده است که فرمودند : مَنْ اراد سبحة من تربة الحسین علیه السلام مرة واحدة بالاستغفار أو غیره کتب اللّه سبعین مرّة .

  یعنی اینکه کسی که با تسبیحی که از تربت حسین علیه السلام درست شده است یک مرتبه استغفار کند ثواب هفتاد مرتبه استغفار برای او نوشته می شود.

  همچنین نماز خواندن بر مهر کربلا، که از تربت پاک مرقد امام حسین (ع) تهیه شده است و آغشته به خون شهید مخلص خدا می باشد باعث تقرب بیشتر به خدا خواهد بود.

  تسبیح و مهر کربلا تسبیح و مهر کربلا

جستجوی تور

تور رویایی تان را همین لحظه پیدا کنید!